Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienka vintage - stylowy wystrój

Redakcja

Wprowadzając ten styl do łazienki, nie skupiaj się na szukaniu stylizowanego białego montażu, raczej wybierz dwuuchwytową armaturę oraz materiały i dodatki modne w XX w. Jak urządzić łazienkę w stylu vintage?

łazienka vintage
Lustra z epoki ze współczesnymi meblami i pozostałym wyposażeniem tworzą idealne zestawienie w stylu vintage.
cersanit.com.pl

Aranżacje w stylu vintage

Chociaż pierwotnie w języku angielskim słowo vintage oznaczało rocznik dobrego wina, dziś odnosi się najczęściej do stylu w sztuce, modzie i wnętrzarstwie, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność. Mamy sentyment do tego co stare, dobre i sprawdzone, więc chętnie wprowadzamy do wnętrz rzeczy z historią. Takie meble są solidne, dobrze wykonane, a nawet jeśli potrzebują renowacji, po niej z pewnością posłużą jeszcze wiele lat. Pamiętajmy jednak, że w przypadku polskich wnętrz w styl vintage, nie chodzi o przedmioty bardzo stare, raczej o te z ubiegłego wieku. Najczęściej czerpiemy z dorobku jego kilku dekad, od lat 20. po 70., w których bardzo dynamicznie rozwijał się nasz rodzimy design.

Styl vintage - aranżacja łazienki

Ze stylem vintage najczęściej kojarzy się wolnostojąca wanna. Estetykę podkreślą też żeberkowy grzejnik łazienkowy oraz małe płytki podłogowe, najlepiej ułożone w biało-czarną szachownicę. Możesz zdecydować się też na kafle na ścianach, które przypominają cegiełki. Doskonałym sposobem na podkreślenie stylu vintage będzie też użycie baterii w czarnym kolorze, dzięki czemu ich oryginalny design wyjdzie na pierwszy plan.

łazienka vintage
Często wykorzystywane w ubiegłym wieku luksfery wraz z modą na vintage przeżywają swój renesans. W połączeniu z meblami ze starego drewna stworzą w łazience wyjątkowy klimat.
regalia.eu

Meble łazienkowe w stylu vintage

Do łazienki w stylu vintage wybierz meble łazienkowe z XX wieku, do których będzie pasowała planowana ceramika. We wnętrzu mogą się znaleźć nawet meble pierwotnie przeznaczone do salonu czy przedpokoju, które dzięki prostym przeróbkom dopasujemy do łazienki.

łazienka vintage
Łazienka w stylu vintage - ponadczasowa elegancja
Shutterstock

Łazienka w stylu vintage - dodatki

Sprawdzą się tutaj lustra o wyszukanych kształtach lub w plastikowej ramie, dodatki z motywami roślinnym i stylizowane oświetlenie. W miejscach, które nie są narażone na kontakt z wodą, możemy ozdobić ściany stylizowaną tapetą.

Łazienka w stylu retro a łazienka vintage

Styl retro różni się od vintage tym, że w pierwszym przypadku chodzi o wyposażenie stylizowane, a w drugim pochodzące z danej epoki. Czyli przykładowo meble łazienkowe retro mogą być nowe, ale wzornictwem przypominać stare, a vintage będą modelami z historią. W łazience retro warto dodać kilka elementów vintage, aby stworzyć jeszcze ciekawszą aranżację.

    Więcej o:

Skomentuj:

Łazienka vintage - stylowy wystrój