Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienka w bloku: 3m2

Redakcja

Planujesz remont małej łazienki? Zanim przystąpisz do projektowania aranżacji w swojej łazience, poznaj triki, które pozwolą ci jeszcze lepiej wykorzystać posiadaną przestrzeń. Dzięki nim urządzenie małej łazienki będzie o wiele łatwiejsze.

Łazienka w bloku: 3m2
Łazienka w bloku
Dariusz Jarzabek/Shutterstock

Jak urządzić małą łazienkę?

W małej łazience warto rozważyć prysznic zamiast wanny - w ten sposób oszczędzimy najwięcej miejsca. Mała łazienka w bloku zyska optycznie, jeśli postawimy na wyposażenie oszczędne w formie, utrzymane w minimalistycznym stylu. Funkcję prysznica możemy zorganizować wydzielając fragment łazienki o wydłużonym kształcie - i zasłaniając do zasłoną prysznicową. Nie zażyjemy tu, co prawda, relaksującej kąpieli, ale uzyskamy miejsce na pralkę - lub większą zabudowę meblową z miejscem do przechowywania na środki czystości, itp.

Łazienka w bloku: 3m2
Łazienka w bloku
brizmaker/Shutterstock

O czym pamiętać aranżując małą łazienkę?

W małych łazienkach warto postawić na meble na wymiar - wykonane przez stolarza. W ten sposób lepiej wykorzystamy posiadaną, a co za tym idzie - wygospodarujemy dodatkową -przestrzeń do przechowywania. Na małym metrażu sprawdzi się płytka szafka z umywalką przy samej ścianie, w cienkim rantem, dostawioną do samej ściany. Do tego bateria umywalkowa podtynkowa. Warto zamówić podwieszaną szafkę, która będzie wizualnie lekka, jednocześnie będzie można łatwo umyć podłogę pod nią. Jeśli tylko znajdzie się miejsce, zadbajmy też o wysoki słupek meblowy z koszem na pranie i półkami na detergenty.

Łazienka w bloku: 3m2
Łazienka w bloku
Followtheflow/Shutterstock

Triki przydatne w aranżacji małych pomieszczeń

Chcesz urządzić łazienkę, która będzie sprawiała wrażenie większej niż jest w rzeczywistości? Wykorzystaj następujące rozwiązania:

  • jasne kolory na ścianach i podłodze,
  • odpowiedni sposób ułożenia płytek - w długim i wąskich wnętrzu układamy płytki poziomo, aby optycznie poszerzyć przestrzeń,
  • duże lustra - niekoniecznie tylko na jednej ścianie - odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń, na czym skorzystają szczególnie małe łazienki,
  • dobre oświetlenie - punktowe na suficie, aby równomiernie oświetlić wnętrze: do tego oświetlenie lustra i oświetlenie pod szafkami wiszącymi - jeśli takie planujemy,
  • płytka miska ustępowa (na rynku są dostępne modele w różnych wymiarach),
  • świetnym rozwiązaniem będzie prysznic z odpływem liniowym.
Łazienka w bloku: 3m2
Łazienka w bloku
foamfoto/Shutterstock

Wszystko, co najważniejsze, na niewielkiej powierzchni

W prezentowanej aranżacji mamy najpotrzebniejsze wyposażenie każdej, nie tylko małej łazienki. Udało się wygospodarować miejsce nawet na baterię bidetową na ścianie obok miski sedesowej.

Łazienka w bloku: 3m2
Łazienka w bloku
sutsaiy/Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Łazienka w bloku: 3m2