Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ledy do pokoju - podświetlenie na suficie i nie tylko

Redakcja

Oświetlenie ledowe coraz częściej jest wykorzystywane w aranżacji pomieszczeń domowych. Taśma led - i nie tylko - to oryginalny sposób na oświetlenie, które można dostosować do indywidualnych upodobań, a przy okazji rozwiązanie dekoracyjne.

Ledy do pokoju
Ledy do pokoju
Shutterstock

Taśmy led - do pokoju i nie tylko

Taśmy ledowe są bardzo praktyczne - i coraz chętniej sięgamy po nie w aranżacji wnętrz. Zaopatrując się w taśmę led można uniknąć montażu dodatkowych łączników, podłączenia taśmy wprost do sieci albo zakupu dodatkowego zasilacza. Ledy na taśmie, pochodzące od wiodących producentów, nie wymagają zastosowania dodatkowych urządzeń, oferują za to gamę wygodnych funkcji. Taki produkt jest dobrym rozwiązaniem również dlatego, że nie wymaga wprowadzania zmian w obrębie instalacji elektrycznej.

Klasyczne zastosowanie takiej taśmy to oświetlenie blatu kuchennego.
Klasyczne zastosowanie takiej taśmy to oświetlenie blatu kuchennego.
Fot. Shutterstock

Barwy, które można zamontować w dowolnym miejscu

Taśmy led są popularnym sposobem na ciekawe oświetlenie pomieszczeń. Bardzo często ten rodzaj światła wykorzystywany jest w szafach wnękowych oraz w kuchni. Klasyczne zastosowanie takiej taśmy to oświetlenie blatu kuchennego. Taśmę przykleja się wówczas na spodzie górnych szafek, aby wyraźnie i równomiernie doświetlić roboczą przestrzeń blatu.

W przypadku zastosowania taśm ledowych w szafach wnękowych listwy umieszcza się za obramowaniem szafy lub pod górną półką. Wówczas wnętrze szafy jest równomiernie oświetlone, a korzystanie z niej jest bardzo wygodne. Taśmy led można również zastosować w pozostałych pomieszczeniach domowych. Pasek led sprawdzi się w salonie - idealnie zaprezentuje się jako doświetlenie regału z półkami. Doskonałym pomysłem będzie użycie taśmy led w sypialni - delikatne i komfortowe oświetlenie ledowe będzie sprzyjało relaksowi.

W salonie oświetlenie led może być zastosowane jako główne oświetlenie, ale wtedy będzie nieco przytłaczające - zdecydowanie lepiej nadać oświetleniu led funkcję dekoracyjną. Jeśli chcemy dodać ciekawy akcent, taśma ledowa można znaleźć się pod kanapą. Nie ma też przeciwwskazań, aby wprowadzić ledy do pokoju dziecka. To uniwersalne oświetlenie świetnie uzupełni światło rzucane przez tradycyjne lampy.

Taśma ledowa przyklejona za telewizorem.
Taśma ledowa przyklejona za telewizorem.
Fot. Shutterstock

Modne rozwiązanie oświetleniowe - ledy do pokoju

Od jakiegoś czasu taśmy led są modną alternatywą oświetleniową. Można zdecydować się albo na oświetlenie tego typu zasilane bateriami albo na zestawy zasilane z sieci. Poza tym, dostępne są też zestawy zasilane akumulatorem. Można go naładować w dowolnym momencie, bez potrzeby wymiany baterii. Bardziej nowoczesne taśmy led wyposażone są w szeroką paletę funkcji automatycznych. Posiadają różnorakie czujniki, które wskazują na to, kiedy i na jak długo światło ma zostać uruchomione w wybranym do tego miejscu. Na dodatek, niektóre modele mogą być wyposażone w regulację mocy, jaką można sterować bezdotykowo.

Zestaw diod jest mocowany na trwałej taśmie samoprzylepnej i - jeśli jest poprawnie zamocowany - będzie działał bez zarzutu przez dłuższy czas i da piękny efekt podświetlania. Nowoczesne zestawy z czujnikiem ruchu to delikatne oświetlenie akcentowe, jakie świetnie sprawdza się w sypialni i w pokojach dzieci. Możliwe jest uregulowanie czasu świecenia.

Ledy do pokoju
Ledy w kuchni
Svet_Feo/Shutterstock

Taśma led w aranżacjach wnętrz

Taśmy led są popularne, praktyczne i dają ciekawe efekty. Na szczególną uwagę zasługują takie funkcje, jak możliwość regulowania czasu i mocy świecenia. Taśma led zapewnia odpowiedni stopień ochrony przed porażeniem prądem, to rozwiązanie energooszczędne, ponadto może być sterowane za pomocą pilota.

Taśmy led spisują się bardzo dobrze zarówno jako oświetlenie techniczne, miejscowe, jak i ozdobne. Diody led są najbardziej wydajnym źródłem światła, równocześnie zużywającym najmniej energii. Dlatego są też tanie w eksploatacji. Taśmy led różnią się parametrami technicznymi oraz efektywnością, w związku z czym warto dobrać takie, jakie będą najbardziej odpowiednie dla potrzeb użytkownika.

Zobacz także:

Ledy do pokoju
Ledy do pokoju
Svet_Feo/Shutterstock

Skomentuj:

Ledy do pokoju - podświetlenie na suficie i nie tylko