Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łóżka drewniane do sypialni — jakie wybrać?

AZ

Łóżka drewniane to jedne z najchętniej kupowanych mebli. Wielu osobom spanie na łóżku drewnianym kojarzy się z relaksem i spokojem. Przed zakupem warto się zastanowić nad rodzajem drewna, z którego łóżko jest wykonane, by spało nam się na nim jak najlepiej i by łóżko stanowiło piękny element wyposażenia wnętrza.

łóżka drewniane
Dlaczego warto wybrać drewniane łóżko?
Ground Picture/Shutterstock

Łóżka drewniane do sypialni

Łóżko z drewna nie bez powodu uchodzi za najlepszy mebel z funkcją spania. Dzięki wykonaniu z naturalnego surowca doskonale sprawdza się niezależnie od wieku użytkowników. Jest też świetnym wyborem dla osób borykających się męczącymi alergiami. Łóżko drewniane, które zostało precyzyjnie wykonane z dobrej jakości drewna, potrafi być świetną inwestycją na wiele lat. Często takie łóżko staje się wręcz pamiątką rodzinną, która z powodzeniem służy kilku pokoleniom.

Drewniane łóżka mają wiele zalet. Pierwszą z nich jest antystatyczność, co oznacza, że w znacznie mniejszym stopniu będą zbierać opadający kurz niż inne rodzaje mebli z funkcją spania. W przypadku takiego łózka wystarczy regularne przecieranie zwykłą szmatką nasączoną wodą, by zachować je w czystości.

Druga ważna zaleta to ich uniwersalność. Drewniane łóżka nie wychodzą z mody i pasują do różnej estetyki wnętrz. Wystarczy, że nadamy im pożądanego charakteru różnymi dodatkami (poduszki, koce, narzuty). Możemy je także przemalowywać na różne kolory dowolną ilość razy.

By właściwie wybrać łóżko, powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie jego parametry. Ważny będzie materac, ale również rama łóżka, jego obudowa oraz design. Łóżko należy też dopasować wielkością do wnętrza. Pamiętaj o gatunku drewna i elementach uzupełniających, jak np. wysuwane szuflady i znajdujące się pod całą powierzchnią stelaża pod materac pojemniki na pościel.

Wysokiej jakości drewniane łóżka znajdziesz również w sklepach internetowych. Zakup łóżka on-line pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który trzeba przeznaczyć na dojazd, stanie w korkach czy kolejkach. 

łóżka drewniane
Łóżko drewniane Alion 90x200 sosna
https://www.meblemagnat.pl/
łóżka drewniane
Łóżko drewniane – 140×200 Dakota
https://www.parwood.pl/

Rodzaje łóżek drewnianych

Jest kilka różnych rodzajów drewna, z którego może zostać wykonane łóżko. Do wyboru mamy następujące opcje:

  • Łóżka z drewna dębowego, które są uznawane za najtrwalsze. Cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Drewno dębowe jest inwestycją na długie lata.
  • Łóżka z drewna bukowego, które pod względem trwałości możemy porównać do wykonanego z dębiny, jednak w tym przypadku musimy liczyć się z o wiele wyższą ceną, z powodu niszowego występowania buku na terenie Polski, jak również sporych trudności z jego obróbką. Drewno bukowe doda do Twojej sypialni jasności. Drewno bukowe charakteryzuje większa plastyczność niż dąb. Ma kolor beżowy lub jasnobrązowy i łatwo chłonie wszelką farbę, dzięki czemu stanowi niezwykle wdzięczny materiał dla osób chcących wprowadzić w domu nieco artystycznego ducha. 
  • Łóżka z drewna olchowego, które są cenione za lekkość, plastyczność i łatwość w obróbce. Jednocześnie wszystkie z wymienionych zalet zaliczają się też do grona wad - ich wspólny mianownik, to podatność na wgniecenia i zarysowania.
  • Łóżka z drewna sosnowego dzięki powszechnemu występowaniu sosen są najtańszymi na rynku. Ich dużą zaletę stanowi ponadprzeciętna antystatyczność, dlatego są lubiane przez alergików. Z drugiej strony sosna jest miękkim materiałem i może łatwo ulegać uszkodzeniom.
  • Łóżka z drewna modrzewiowego są jednocześnie elastyczne i łatwe w nawet bardzo skomplikowanej obróbce, dzięki czemu można z łatwością wykonywać w nich zdobienia. Charakteryzują się trwałością i solidnością, mimo swojej elastyczności.
  • Łóżka z drewna brzozowego, które są nieco droższe, ale i trwalsze od łóżek sosnowych. Łóżka te stanowią balans między ceną a jakością.
  • Łóżka z drewna egzotycznego, które są najbardziej ekskluzywną propozycją i jednocześnie najdroższą. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami do produkcji takich łóżek są mahoń i heban.
łóżka drewniane
Łóżko olchowe TATAMI meble.pl
https://www.meble.pl/
łóżka drewniane
Łóżko lewitujące Dome
https://danzz.pl/
    Więcej o:

Skomentuj:

Łóżka drewniane do sypialni — jakie wybrać?