Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łóżko czy kanapa? Sprawdź, który mebel jest najlepszy do spania

AZ/materiał reklamowy

Wiele osób wciąż uważa, że kanapa jest doskonałym meblem do spania i nie warto zamieniać jej na łóżko. Czy w tak w istocie jest? Na to, czy o poranku czujemy się pełni energii, ma wpływ wiele różnych czynników, ale najważniejszym spośród nich jest rodzaj podłoża, na jakim wypoczywamy. Przeczytaj ten artykuł, i dowiedz się, dlaczego ważny jest rodzaj podloża na którym śpimy. Czy spanie na kanapie rzeczywiście tak samo działa na nasz kręgosłup jak jak relaks w łóżku, na odpowiednio dobranym materacu?

Łóżko czy kanapa? Sprawdź, który mebel jest najlepszy do spania
Łóżko czy kanapa? Sprawdź, który mebel jest najlepszy do spania
Materace dla Ciebie

Spanie na kanapie - zaburzona higiena snu

Kanapa w funkcji sypialni to opcja dla wszystkich, którzy mieszkają  na niewielkim metrażu. Brak wystarczającej przestrzeni skłania nas do szukania adekwatnych rozwiązań. Rozkładana sofa to wówczas w zasadzie nie tyle wybór, ile… jego brak.

Niestety, bardzo na tym cierpi nasze ciało, ponieważ wypełnienie kanapy nie jest przystosowane do tego, by pełnić rolę profesjonalnego podłoża do snu: sofa nie stabilizuje szkieletu tak dobrze jak materac. Jednak problemy z kręgosłupem to nie jedyny defekt spania na sofie. Do tego dochodzą: bezsenność, zły nastrój, brak energii, obniżona koncentracja i zdolności poznawcze, a także… otyłość! Niestety na niekorzyść kanapy przemawiają też względny higieniczne. Dlatego fizjoterapeuci i lekarze twierdzą, że wypoczynek na dobrym łóżku i odpowiednim materacu nie ma sobie równych i niesie szereg zdrowotnych korzyści.

Dlaczego warto spać na łóżku?

Nie ma wątpliwości, że solidne łóżko z dopasowanym materacem, jest najlepszym miejscem do spania. To właśnie relaks na wygodnym podłożu pozwala na stworzenie odpowiedniego środowiska dla zdrowego i krzepkiego snu, dlatego zarówno wybór łóżka, jak i odpowiedniego materaca ma kluczowe znaczenie dla kondycji naszego kręgosłupa i ogólnego zdrowia naszego organizmu. Warto pamiętać, że To właśnie wygodny i komfortowy wypoczynek zagwarantuje nam wystarczające pokłady energii na cały dzień. Głównym zadaniem łóżka z dobrym materacem  jest zapewnianie naszemu ciału wsparcia, czyli stabilizacji podczas wypoczynku. Odpowiedni materac odciąża ciało i dopasowuje się do jego naturalnych krzywizn, abyśmy mogli w pełni się zrelaksować i zapaść w głęboki, regenerujący sen, który niestety na sofie nigdy nie będzie tak dobrej jakości, jak ten na wygodnym łóżku do spania. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Łóżko czy kanapa? Sprawdź, który mebel jest najlepszy do spania