Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lucienne i Robin Dayowie: razem, czyli osobno

Tekst Anna Grużewska, zdjęcia serwisy prasowe firm

Lucienne i Robin Dayowie dzielili pasję, jaką było projektowanie, jednak bardzo rzadko pracowali razem.

Ich małżeństwo trwało blisko siedemdziesiąt lat. Zmarli w odstępie zaledwie kilku miesięcy. dzielili pasję, jaką było projektowanie, jednak bardzo rzadko pracowali razem. Co ciekawe, ich prace zestawione obok siebie tworzą bardzo spójny przekaz. Twórczość państwa Dayów idealnie zgrała się z czasami, w których przyszło im żyć. Robin uwielbiał nowinki techniczne. Jako jeden z pierwszych dostrzegł zalety tworzyw sztucznych i zaczął projektować z nich meble. Pracował także nad wzorami odbiorników radiowych i telewizorów.
Lucienne skoncentrowała się na tkaninach. Projektowała niezwykle popularne desenie, a przecież lata 50., 60., i 70. XX wieku to szaleństwo rozmaitych printów. Dayowie wierzyli w design demokratyczny. Tani, dostępny. Swoimi projektami wypełnili angielskie domy od sufitów po podłogi.

Lucienne i Robin Dayowie

Przez blisko 70 lat małżeństwa Lucienne i Robin Dayowie pracowali oddzielnie. Ona wyspecjalizowała się w projektach tkanin, on mebli. Jako jeden z pierwszych dostrzegł zalety polipropylenu. Uwielbiał nowinki techniczne.

    Więcej o:

Skomentuj:

Lucienne i Robin Dayowie: razem, czyli osobno