Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Magiczna gąbka

ISz

To jeden z produktów polecanych przez Krzysztofa Mirucia w pierwszych odcinkach „Weekendowej metamorfozy” do usuwania zabrudzeń. Z czego jest zrobiona? Jak działa? Do czego warto jej używać?

magiczna gąbka mycie ścian mycie fug mycie butów sprzątanie domu do trudnych zabrudzeń pianka melaminowa gąbkamelaminowa
Magiczna gąbka
Fot. Shutterstock.com

Magiczna gąbka – biała lub szara kostka o wielkości zmywaka do naczyń - doskonale sprawdza się w domu, stając się niezawodnym pomocnikiem w codziennym utrzymaniu czystości. Każdy kto użył jej choć raz, z pewnością będzie po nią sięgał częściej. Dlaczego? Usuwa trwałe zabrudzenia jedynie przy użyciu wody, bez konieczności stosowania detergentów. Dzięki niej niezwykle łatwo pozbyć się różnego rodzaju plan, brudu, śladów po kredkach i flamastrach ze ścian, drzwi, podłóg, płytek ceramicznych

Magiczna gąbka - z czego jest zrobiona?

Tajemnica mocy magicznej gąbki tkwi w… piance melaminowej. Jest to jedno z najpopularniejszych spienionych tworzyw stosowanych w budownictwie, chociaż coraz częściej kojarzone ze sprzątaniem. Spieniona melamina ma chropowatą powierzchnię i strukturę przypominającą drobny proszek. To sprawia, że ma bardzo dobre właściwości abrazyjne, a przy tym wysoką chłonność brudu i wilgoci. Dlatego nie potrzeba detergentów do usuwania zabrudzeń, co czyni ją produktem całkowicie ekologicznym i przyjaznym środowisku.

Magiczna gąbka - jak jej używać?

Nie ma się co oszukiwać – magiczna gąbka sama nie zdziała cudu. Zadziała tylko przy użyciu wody i naszych rąk. Wystarczy ją delikatnie zmoczyć wodą i ostrożnie wycisnąć. Następnie delikatnie pociera się zabrudzenie. Do czyszczenia nawet do dużych plam nie trzeba używać siły ani żadnych detergentów. Trzeba jedynie uzbroić się w cierpliwość.

Jak działa magiczna gąbka?

Właściwości melaminy powodują, że magiczna gąbka działa podobnie do szkolnej gumki do ścierania lub papieru ściernego. Dlatego gąbka zużywa się w trakcie użycia, wykruszając się aż w końcu całkowicie zanika. Warto podzielić ją na mniejsze części - będzie bardziej wydajna i nie będziesz musiała wymieniać jej całej przy następnym użytkowaniu.

magiczna gąbka mycie ścian mycie fug mycie butów sprzątanie domu do trudnych zabrudzeń pianka melaminowa gąbkamelaminowa
Magiczna gąbka
Fot. Shutterstock.com

Magiczna gąbka - zastosowanie

Magiczną gąbką jest przeznaczona niemal do wszystkich domowych powierzchni, na których są ślady długopisów, flamastrów, kleju, lakieru do paznokci, kawy, herbaty oraz tłuste plamy. Zanim to jednak zrobimy warto wykonać test. Nie każda powierzchnia wyjdzie bowiem bez szwanku w starciu z szorstką gąbką. Może więc okazać się, że przy czyszczeniu ścian razem z brudem usuniemy również farbę. Dlatego wcześniej warto wykonać w mało widocznym miejscu test.

Magiczną gąbką można wyczyścić:

  • ściany malowane farbami odpornymi na szorowanie,
  • płytki ceramiczne,
  • fugi,
  • powierzchnie z twardego plastiku (w tym klawiatury, obudowy komputera, drukarek),
  • powierzchnie pokryte laminatem, na przykład skrzydła drzwi,
  • metalowe elementy (na przykład zlew, okap, baterie),
  • materiały gumowe (na przykład białą gumę na obuwiu sportowym).

Lepiej odpuścić sobie usuwanie zabrudzeń z powierzchni lakierowanych i polerowanych (między innymi mebli), ponieważ ścierając brud można porysować powierzchnię. Magiczna gąbka nie nadaje się także do czyszczenia skóry i ekoskóry (meble, torebki, buty), tapicerki i drewna.

    Więcej o:

Skomentuj:

Magiczna gąbka