Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mała i wąska toaleta – triki dekoracyjne i praktyczne, które powiększą przestrzeń

Artykuł sponsorowany

Aranżacja przestrzeni łazienkowych niemal zawsze stwarza mniejsze lub większe trudności, bo urządzenie wygodnego, funkcjonalnego i atrakcyjnego pomieszczenia wymaga trafnego doboru mebli, dodatków i urządzeń sanitarnych. Jeśli łazienka i toaleta pozostają dwoma odrębnymi pomieszczeniami i nie posiadają imponującego metrażu, zaplanowanie ich wystroju staje się już prawdziwym wyzwaniem. Zwłaszcza mała toaleta dostarcza wielu powodów do zmartwień, ponieważ ze względu na ograniczoną jej przestrzeń, trudno zadbać o atrakcyjny design i funkcjonalne rozwiązania tego wnętrza.

Mała i wąska toaleta – triki dekoracyjne i praktyczne, które powiększą przestrzeń
Mała i wąska toaleta – triki dekoracyjne i praktyczne, które powiększą przestrzeń
Komfort

Skuteczne sposoby na małą, wąską toaletę

Duża i przestronna łazienka czy toaleta na pewno bardzo ułatwia aranżację, ale zdecydowana większość ludzi mieszkających w blokach posiada jednak niewielkie toalety i łazienki. Chociaż nie zachwycają one metrażem, to umiejętnie urządzone mogą nie tylko sprawiać wrażenie większych i bardziej przestronnych, ale także okazać się funkcjonalne w codziennym użytkowaniu.

Wybór jasnych kolorów ścian i mebli oraz dekoracyjnego lustra to sprawdzone sposoby na małą wąską toaletę. Warto ograniczyć także liczbę dodatków, by nie przytłoczyć i tak już niedużej przestrzeni. Minimalizm, dbałość o detale i unikanie ciężkich, masywnych mebli pozwolą stworzyć miłą i przyjemną w odbiorze przestrzeń łazienkową, dbając o estetykę i pozytywne wrażenia tego wnętrza. W małych, wąskich i często nieustawnych toaletach dużą rolę odgrywa oświetlenie. Wybór lamp sufitowych i dodatkowych źródeł punktowych w chłodnych barwach światła sprawi, że wnętrze będzie przestronne, czyste i bardziej przyjazne.

Idealne rozwiązania do niewielkiej toalety

Projektując niewielką toaletę, wybierajmy błyszczące i odbijające światło kafelki czy meble, bo dzięki nim pomieszczenie stanie się optycznie większe, a przecież na takim efekcie właśnie nam najbardziej zależy. Błyszczące płytki, armatura, duże lustro w prostej i minimalistycznej ramie świetnie sprawdzą się w wąskich i małych toaletach, stwarzając iluzję większej przestrzeni.

W pomieszczeniach, które nie imponują zbyt dużym metrażem, świetnie sprawdzą się jasne i delikatne kolory, dlatego pomalowanie ścian białymi, beżowymi czy w jasnej szarości farbami wydaje się być świetnym sposobem na optycznie powiększenie tej przestrzeni. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie toalety bez kafli na ścianie, poleca się te w połysku bądź jasnych, chłodnych odcieniach, które będą pięknie komponować się ze stonowanym wystrojem pomieszczenia, dodając mu klasy i elegancji.

Wielu ludzi, podczas aranżacji swoich małych toalet, tak się skupia na ich designie, że zapomina zupełnie o funkcjonalności tych wnętrz. Tymczasem nawet niewielkie pomieszczenia, jeśli zostaną prawidłowo urządzone i przemyślane, mogą być praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie meble i dodatki, a całość będzie prezentowała się modnie i estetycznie, zachowując swoje walory użytkowe.

Proste i minimalistyczne meble z lakierowanymi frontami to świetne rozwiązanie do niewielkich łazienek, a jeśli zdecydujemy się na wiszące słupki i szafki, pozostawiając podłogę odkrytą, uzyskamy efekt większego i uporządkowanego pomieszczenia.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mała i wąska toaleta – triki dekoracyjne i praktyczne, które powiększą przestrzeń