Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Malowane drzwi: zalety i potencjał

Redakcja Pressland

Drzwi malowane znowu wróciły do łask wraz z modą na styl retro. Zwłaszcza, że faktycznie można je pomalować w odniesieniu do klimatów, jakie panowały dawniej. Można też zdecydować się na nowoczesne kolory i wzory. Przede wszystkim, maluje się drzwi w domu, jednak często też maluje się drzwi zewnętrzne. Wiele zależy od tego, w jakim stylu urządzony jest dom. Jedno jest pewne: wpływa to na potencjał danego budynku.

Praktyczne i artystyczne zalety

Drzwi, które są pomalowane dobrze prezentują się wizualnie. Na dodatek, jest to też praktyczne rozwiązanie. Można bowiem spodziewać się, że koszt pomalowania drzwi będzie tańszy. Nie trzeba kupować nowych drzwi, jeśli ma się stare drzwi tylko odmalować. Pomalowanie drzwi, które nie są zbyt zniszczone rzeczywiście jest opłacalne. Jeśli na drzwiach są pęknięcia, rysy, bądź ubytki to malowanie nie zawsze jest tanie.

 

Drzwi malowane znowu wróciły do łask wraz z modą na styl retro. Zwłaszcza, że faktycznie można je pomalować w odniesieniu do klimatów, jakie panowały dawniej.
Drzwi malowane znowu wróciły do łask wraz z modą na styl retro. Zwłaszcza, że faktycznie można je pomalować w odniesieniu do klimatów, jakie panowały dawniej.
Fot. Shutterstock

Najczęściej maluje się drzwi drewniane. Oczywiście, drzwi z PCV i drzwi stalowe również można malować. Chodzi natomiast o wytrzymałość naniesionego lakieru. Drzwi z PCV i drzwi stalowe szybciej mogą się zniszczyć. Warto wobec tego zawsze dobierać lakier pod konkretny rodzaj drzwi. Do drzwi drewnianych stosuje się: lakiery bezbarwne, lakierobejce, farby alkaidowe, a także farby akrylowe.

 

Drzwi, które są pomalowane dobrze prezentują się wizualnie. Na dodatek, jest to też praktyczne rozwiązanie.
Drzwi, które są pomalowane dobrze prezentują się wizualnie. Na dodatek, jest to też praktyczne rozwiązanie.
Fot. Shutterstock

Jeśli mamy drzwi z PCV to warto zastosować najpierw specjalny podkład. Tak naprawdę, drzwi malowane można pomalować na dowolny kolor. Każdy sam wybiera, jaki jest najodpowiedniejszy dla jego domu. Dlatego warto się przyjrzeć dostępnym farbom na rynku. I dobrać te, jakie najbardziej będą pasowały do konkretnego wnętrza. Warto też zapoznać się z tym, jaki jest podział farb i jakie jest ich ogólne zastosowanie. Dzięki temu wiadomo, które spośród farb będą najbardziej dopasowane nie tylko pod względem koloru, ale także ogólnego zastosowania.

Informacje na temat farb

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów farb. Mają one bardzo różne parametry i sprawdzają się w odmiennych warunkach. Dlatego, jeśli chcemy pomalować drzwi to musimy nabrać pewności, że farba na którą się decydujemy będzie do tego przystosowana.

 

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów farb. Mają one bardzo różne parametry i sprawdzają się w odmiennych warunkach.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów farb. Mają one bardzo różne parametry i sprawdzają się w odmiennych warunkach.
Fot. Shutterstock

Najbardziej podstawowy podział farb wskazuje na te, które są rozpuszczalne w wodzie oraz na te rozpuszczalne w rozpuszczalniku. Poza tym, warto przyjrzeć się farbom matowym lub z połyskiem. Takie jednak częściej stosuje się na drzwiach w poszczególnych pomieszczeniach wykonanych z płyty MDF. Tutaj można wybierać pośród farb: mat, głęboki mat, połysk i półpołysk. Farby z połyskiem są bardziej odporne na wilgoć i na zmywanie. Lepiej wobec tego zdecydować się na farby matowe, które skutecznie zasłaniają wszystkie mankamenty. Warto też pomyśleć o farbach matowych chociażby dlatego, że są one modne już od paru sezonów. A im większy jest stopień matowości tym lepiej.
Malowanie drzwi wewnętrznych jest często nieodłącznym elementem remontu. Odnowienie drzwi przy użyciu farby jest super posunięciem. Teraz wiele osób decyduje się na to, by właśnie w ten sposób odświeżyć wnętrza domowe. Malowane drzwi to drzwi z charakterem, jakie korzystnie wpływają na każdą przestrzeń domową. Warto przyjrzeć się dostępnym rozwiązaniom, aby wybrać rodzaj farby idealnie dostosowany do czynników zewnętrznych i własnego gustu. Tego nie można będzie żałować. Wiele osób zastanawia się, jak uczynić swój dom bardziej oryginalnym. I właśnie dlatego przemyślenie koncepcji z pomalowaniem drzwi okaże się bardzo ważne. Jeśli ktoś lubi dawne klimaty to tym bardziej nie powinien się nad tym zastanawiać. Retro drzwi w domu lub drzwi zewnętrzne będą tym rozwiązaniem, jakie sprawdzi się idealnie. Producenci tworzą specjalne serie farb jakie można wykorzystać do drzwi. I to właśnie pośród tych należy wybierać. Naturalnie, najpierw należy sprawdzić, czy dana farba będzie pasowała do powierzchni na jakiej będzie nakładana.
Kiedy okaże się, że tak to nad niczym więcej nie trzeba się zastanawiać. Potencjał, jaki tkwi w malowanych drzwiach jest wart wykorzystania. Od kilku sezonów widać wobec tego,
jak wiele osób decyduje się na to.

    Więcej o:

Skomentuj:

Malowane drzwi: zalety i potencjał