Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Materac jednoosobowy – jaki rozmiar materaca dla jednej osoby?

sponsorowany

Planując aranżację sypialni z jednoosobowym łóżkiem, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materaca do spania. Na rynku można znaleźć materace różniące się materiałami, z których zostały wykonane, stopniem twardości oraz rozmiarami. Szeroka oferta dostępnych modeli sprawia, że wybór materaca jednoosobowego nie stanowi szczególnego problemu, szczególnie że w odróżnieniu od materaca dwuosobowego, nie trzeba sugerować się preferencjami drugiej osoby. Aby zapewnić sobie komfort codziennego wypoczynku i odpowiednią ilość przestrzeni do spania, należy wziąć pod uwagę rozmiar łóżka oraz samej sypialni. Jakie wymiary powinien mieć materac dla jednej osoby? Czym różnią się poszczególne typy materacy?

Materac jednoosobowy –– jaki rozmiar materaca dla jednej osoby?
Materac jednoosobowy –– jaki rozmiar materaca dla jednej osoby?
Pan materac

Materac jednoosobowy do spania – jakie powinien mieć wymiary?

Dobrze dobrany materac musi być przede wszystkim dopasowany do wymiarów łóżka, w którym będzie wykorzystany. Sam materac powinien być o ok. 15-20 cm dłuższy niż wzrost użytkownika. Z uwagi na to, standardowym wymiarem długości jest zazwyczaj 200 cm. Szerokość materaca jest kwestią bardziej indywidualną, gdyż bezpośrednio przekłada się na ilość dostępnej przestrzeni do spania.

Najczęściej spotyka się materace 80x200 cm, 90x200 cm lub 100x200 cm. Materac 120x200 cm zapewnia sporo miejsca, przez co dobrze sprawdzi się także w przypadku dwóch osób. Pod uwagę należy wziąć również grubość samego materaca – powinien on wystawać kilka centymetrów ponad ramę łóżka.

Materac pojedynczy – jaki wkład wybrać?

Kluczową kwestią w trakcie zakupu materaca jest wybór najbardziej odpowiedniego dla nas wypełnienia. Najczęściej spotyka się materace piankowe, lateksowe, hybrydowe oraz popularne materace z wkładem kieszeniowym. Wkład piankowy i lateksowy wyróżnia się doskonałym dopasowaniem do ciała, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, elastycznych materiałów oraz właściwościami antyalergicznymi.

Materace kieszeniowe łączą w sobie natomiast solidne sprężyny i miękkie pianki, które zamknięto w osobnych przestrzeniach, co pozwala im pracować niezależnie od siebie. Indywidualna praca sprężyn zapewnia wysoki poziom komfortu i optymalne podparcie dla sylwetki.

Stopień twardości w materacu jednoosobowym

Poza odpowiednim rozmiarem i rodzajem wypełnienia, dobór optymalnego stopnia twardości także stanowi istotną kwestię w momencie zakupu materaca jednoosobowego. Twardość materaca powinna zostać wybrana według indywidualnych potrzeb i preferencji. Pod uwagę należy wziąć jednak przede wszystkim wzrost i wagę osoby, która będzie użytkowała produkt.

Osoby o większej masie ciała powinny z reguły wybierać pośród twardszych modeli materacy. W przypadku dolegliwości układu kostnego lub innych specjalnych wskazań zdrowotnych warto zainteresować się specjalnymi produktami o statusie wyrobu medycznego.

    Więcej o:

Skomentuj:

Materac jednoosobowy – jaki rozmiar materaca dla jednej osoby?