Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Materace i łóżka szwedzkiej marki Duxiana – inwestycja w dobry sen

mat. prasowe

W dniach 19-22 października 2022 r., podczas szóstej edycji Targów Warsaw Home, wielu zwiedzających kierowało się ku ekspozycjom szwedzkiej marki Duxiana. Poza znanymi na całym świecie materacami i łóżkami DUX przestrzeń wystawienniczą uzupełniły ikony skandynawskiego designu.

Materace i łóżka szwedzkiej marki Duxiana – inwestycja w dobry sen
Materace i łóżka szwedzkiej marki Duxiana – inwestycja w dobry sen
mat. prasowe

W poszukiwaniu miękkości i komfortu

W 1924 r. szwedzki cukiernik, Efraim Ljung, wybrał się do Chicago. Tam zachwyciła go wygoda łóżka w małym hotelu, w którym się zatrzymał. Używając podręcznego scyzoryka delikatnie zajrzał do wnętrza materaca, aby odkryć system jego elastycznych sprężyn. Po powrocie do Szwecji Efraim porzucił branżę cukierniczą i poświęcił się bez reszty eksperymentowaniu ze stalowymi sprężynami o różnej wytrzymałości i elastyczności. Produkcję materacy rozpoczął w Malmö w roku 1926. Obecnie rodzinna firma Duxiana nie tylko samodzielnie wykonuje systemy sprężyn, ale także urządzenia do ich produkcji, kontynuując tradycję tworzenia łóżek metodą rzemieślniczą.

Blisko sto lat później szwedzka marka może poszczycić się tytułem jednego z czołowych graczy na światowym rynku łóżek premium. Produkty DUX dostępne są w ponad 300 firmowych sklepach w 34 krajach, od niedawna także w krakowskim showroomie w Galerii Tetmajera 83. Projektowane i produkowane w sposób tradycyjny są tu nie tylko materace i łóżka z wezgłowiami, ale także inne, kultowe już kolekcje mebli do przestrzeni dziennych.

Dziennikarze i ikony designu podczas Warsaw Home

Podczas tegorocznych targów w Nadarzynie architekci, projektanci, media i czołowi blogerzy wnętrzarscy mieli możliwość wypróbowania komfortu łóżka DUX. Na stoisku Duxiana zaprezentowano także pozostałą część oferty krakowskiego showroomu: fotel Jetson, zaprojektowany przez Bruno Mathssona, model Spider ze sprężynami DUX wbudowanymi w podłużne poduszki, szezlong Superspider, pikowany fotel Karin 73, modułową sofę Alicia, krzesło Sam, zaprojektowane przez Sama Larssona, stoliki kawowe Pronto z marmurową podstawą i stół Inter. Ich luksus okazał się być stymulujący dla gości. Nie od dziś wiadomo, że bogata, efektowna aranżacja sypialni, skutecznie wpływa na zmysły. Dobrze dobrane łóżko, materac i pozostałe meble sprawiają, że czujemy się tu jak w pięciogwiazdkowym hotelu. W uzyskaniu odpowiedniego efektu z pewnością pomagają szlachetne materiały, tkaniny i pościel.

Dystrybutorem łóżek, materacy i mebli DUX jest polski oddział marki Duxiana. Firma już niebawem zaprosi architektów i projektantów na cykl spotkań, organizowany w krakowskim salonie. Szczegóły na www.duxiana.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Materace i łóżka szwedzkiej marki Duxiana – inwestycja w dobry sen