Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Materiał kompozytowy KRION - twardy jak kamień, ciepły jak drewno

mat. prasowe

Ciepło drewna i twardość kamienia, a do tego łatwość w obróbce i wyjątkowa wytrzymałość - taki jest materiał kompozytowy KRION. Zarówno funkcjonalny, jak i piękny, pozwala na tworzenie pojedynczych mebli i zabudowy meblowej, ale również umywalek i brodzików, a nawet całych elewacji.

Materiał kompozytowy KRION - twardy jak kamień, ciepły jak drewno
Materiał kompozytowy KRION - twardy jak kamień, ciepły jak drewno
rejs.eu

Zastosowanie materiału kompozytowego w aranżacjach

Kompozyty, składające się z minerałów połączonych twardymi żywicami, coraz częściej pojawiają się w projektach architektonicznych i wnętrzarskich. Dlaczego? Ponieważ oferują zalety charakterystyczne dla różnych materiałów.

Kompozyty są twarde jak kamień, ale znacznie łatwiejsze w pielęgnacji niż marmury i granity i nie tak wrażliwe na działanie kwasów owocowych. Między innymi dlatego świetnie sprawdzają się np. jako blaty. Są ciepłe jak drewno, ale odporne na działanie wilgoci i wody. Mogą być więc stosowane w przestrzeniach mokrych, np. łazienkach. Występują w równie bogatej palecie kolorystycznej jak płyty laminowane, ale są znacznie szlachetniejsze i bardziej eleganckie, a do tego łatwe w obróbce i formowaniu, co pozwala na tworzenie fantazyjnych form i brył. 

wyjaśnia Agnieszka Sobocińska, Dyrektor Marketingu firmy REJS, która jest wyłącznym dystrybutorem należącej do Grupy Porcelanosa marki KRION.

Kompozyty KRION można zastosować w różnorodnych przestrzeniach. Najczęściej kojarzone są z kuchniami, gdzie używane są jako blaty płynnie połączone ze zlewozmywakami (dzięki specjalnym klejom) oraz jako okładziny ścienne między szafkami. Są bardzo higieniczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Przy zarysowaniach czy przypaleniach kompozyt można łatwo zeszlifować, przywracając mu pierwotny wygląd. Można również wtopić w niego oświetlenie LED, co daje wyjątkowy efekt estetyczny.

Kompozyt Solid Surface KRION jest również chętnie wykorzystywany w łazienkach. Można z niego tworzyć brodziki i kabiny prysznicowe oraz odporne na wodę blaty przy umywalkach. Ultra gładka, pozbawiona porów powierzchnia sprawia, że kompozyty są antyseptyczne. Nie rozwijają się na nich bakterie ani grzyby, dlatego są chętnie używane w hotelach, obiektach medycznych, gabinetach kosmetycznych i odnowy. Są stosowane na ladach recepcyjnych, w gabinetach zabiegowych i toaletach.

W przypadku wykończenia ścian szczególnie polecane są oferowane przez KRION panele mineralne Fitwall, które doskonale naśladują naturalne drewno, beton, tkaniny i skały, zapewniając niesamowity efekt estetyczny. Montaż jest bardzo prosty, co pozwala szybko odmienić wnętrze. Oferta paneli obejmuje 4 serie dekorów i 9 wzorów w różnych odcieniach.

Materiał kompozytowy KRION - twardy jak kamień, ciepły jak drewno
Materiał kompozytowy KRION - twardy jak kamień, ciepły jak drewno
rejs.eu

Estetyka i bezpieczeństwo użytkowania

Warto dodać, że kompozyty KRION są trudnopalne i mają właściwości samogaszenia. Sklasyfikowane zgodnie z UNE-EN 13501 w Euroklasie B-s1-d0, spełniają wymagania normy USA Class A, więc mogą być stosowane w obiektach użyteczności publicznej.

Są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, obejmującej wzory jednobarwne, perłowe i z delikatnymi deseniami. W odróżnieniu od płyt drewnopochodnych materiały kompozytowe są przyjazne dla środowiska. Składają się w 2/3 z naturalnych minerałów połączonych niewielką ilością żywicy. Można je poddawać recyklingowi i wielokrotnie odnawiać, co przedłuża ich żywotność bez konieczności wymiany i tworzenia niepotrzebnych odpadów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Materiał kompozytowy KRION - twardy jak kamień, ciepły jak drewno