Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Meble wielofunkcyjne - rozwiązanie do wielu zadań

Tekst: Edyta Jabłońska

Meble łączące w sobie wiele funkcji to idealny pomysł na powiększenie przestrzeni mieszkalnej, zarówno w pokoju dzieci, jak i rodziców. Wybierając taki mebel, prócz praktycznego aspektu, warto zwrócić uwagę na ich ciekawy design.

meble wielofunkcyjne
Łóżko wysuwane welurowe 90 x 200 cm różowe MIMIZAN
beliani.pl

Meble wielofunkcyjne do domu

Składane lub wielofunkcyjne meble to dobre rozwiązanie, gdy chcemy powiększyć przestrzeń dzienną oraz poprawić estetykę wnętrza. Tapczan chowany w regale, lampa lub oczyszczać powietrza w stoliku czy biurko w szafie – to tylko niektóre pomysły na poprawienie funkcjonalności niedużych lub nieustawnych wnętrz. Jednak meble z dodatkowymi funkcjami lub ukrywające w sobie sprzęty domowe sprawdzą się nie tylko w małych pomieszczeniach – pozwalają ukryć to, co psuje wygląd wnętrza lub do niego nie pasuje. Czasem też dodatkowe funkcje mają zgoła inne zadanie – są sposobem na cudowny relaks.

meble wielofunkcyjne
Sofa Vergo, rozkładana, unimebel.pl
mat. prasowe

Dodatkowe łóżko do małych wnętrz

Najbardziej popularnym rozwiązaniem na uzyskanie dodatkowej powierzchni do spania jest rozkładana sofa lub narożnik. To oczywiście bardzo dobry pomysł, o ile znajduje się ona w salonie. W pokoju dziecięcym lepiej sprawdzi się łóżko piętrowe lub wysuwane (drugi materac znajduje się pod właściwym). Innym sposobem na dodatkową powierzchnię spania lub ukrycie łóżka jest tzw. półkotapczan. To mebel, który sprawdzi się w różnych pomieszczeniach, np. w pokoju dziecięcym, salonie lub gabinecie.

meble wielofunkcyjne
Łóżko piętrowe Namek, 2219 zł, brw.pl
mat. prasowe
meble wielofunkcyjne
Łóżka piętrowe można dowolnie aranżować - rozbudować je o szafę, miejsce do nauki lub dodatkowe miejsce do spania. vox.pl
mat. prasowe

PÓŁKOTAPCZAN – sposób na wygodne łóżko dla rodziców

Meble wielofunkcyjne to nieoceniona pomoc przy aranżacji wszelkich trudnych wnętrz – małych lub nieustawnych salonów, pokoi dla rodzeństwa czy niewielkich apartamentów typu studio. Zamykane biurko, które po zsunięciu zajmuje tyle miejsca co komoda (i tak wygląda), łóżko piętrowe, rozsuwany stół, szafka z blatem na kółkach, składane krzesła – to tylko niektóre z meblowych rozwiązań ułatwiających codzienne życie. Najwięcej jednak problemów jest z łóżkiem rodziców, którzy swoją sypialnię musieli przeznaczyć na pokój dziecięcy. Dylemat na czym spać jest trudny do rozstrzygnięcia, bo ani kanapa, ani rozkładana sofa nie zapewnią takiego komfortu snu jak dobrze dobrany materac. I wtedy z pomocą przychodzi szeroki półkotapczan dla dwojga, który gwarantuje taką samą wygodę jak klasyczne łóżko, a przy tym zajmuje bardzo mało miejsca, bo zamknięty wygląda jak szafa o niewielkiej głębokości.

Złożony półkotapczan daje komfort przestrzeni, a otwarty – wygodę spania i odpoczywania, między innymi dzięki dopasowanym, tapicerowanym zagłówkom. Mebel jest wyjątkowo przyjazny w użytkowaniu, bo można go lekko i łatwo otworzyć oraz zamknąć, co jest zasługą pneumatycznego mechanizmu. A na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli wielofunkcyjnych? Przede wszystkim na jakość wykonania i prostotę obsługi. Wszelkie trudności w przekształcaniu mebla sprawią, że z oporem będziemy korzystać z jego praktycznych rozwiązań. Musi też być bezpieczny dla wszystkich domowników, także dzieci oraz zwierząt domowych.

RYSZARD OKOŃ, Główny konsultant ds. technicznych marki Lenart.
meble wielofunkcyjne
Półkotapczan poziomy BC-14
lenartmeble.pl

Meble wielofunkcyjne - kącik jadalniany

Wygospodarowanie wygodnej jadalni jest trudne, zwłaszcza gdy nie mamy miejsca nawet na niewielki stół. W takiej sytuacji można przemyśleć zakup tzw. ławostołu, czyli po prostu rozkładanej ławy, której nie tylko można powiększyć blat, ale też unieść go na wysokość tradycyjnego stołu. Innym pomysłem na powiększenie przestrzeni jadalnianej są meble składane lub chowane. Wybór modeli i sposobów ich rozkładania jest spory, najczęściej jednak opuszcza się połowę blatu. Są też modele całkowicie chowane w inne meble, np. szafki kuchenne. Zdarza się też tak, że w ogóle nie mamy miejsca na stół, wówczas warto zadbać o to by w domu było kilka stolików kawowych. Dobrze jest też wybrać meble z dodatkową funkcją, np. schowkiem lub oczyszczaczem powietrza.

Dobrze schowane - meble wielofunkcyjne

Najczęściej brakuje nam miejsca na przechowywanie. Niestety nie wszystko mieści się do szafy, a tradycyjne komody czy bieliźniarki zabierają bardzo dużo miejsca. Tu z pomocą przychodzi wiele rozwiązań – od dużej zabudowy na wymiar po niewielki schowek ukryty w zakamarku innego mebla. Najwięcej miejsca możemy wygospodarować pod łóżkiem, zarówno dziecięcym jak i małżeńskim. Można wybrać niski model z półkami lub szufladami ukrytymi w ramie lub zdecydować się na łóżko piętrowe, a pod nim urządzić garderobę. Jednak nie tylko duże meble poprawią funkcjonalność wnętrza, czasem wystarczy niewielki puf ze schowkiem lub stolik z miejscem na gazety.

Aranżacja wnętrz z meblami wielofunkcyjnymi - domowe biuro

W ostatnim czasie wielu z nas zmagało się z problemem wygospodarowania miejsca do pracy w domu. Duże, wygodne biurko poprawia jej jakość, ale wpływa też na estetykę wnętrza, które nie zawsze jest oddzielnym gabinetem. Jak poradzić sobie z tym problemem? Można wybrać biurko składane, które po złożeniu wygląda jak komoda lub ukryć ten mebel w zabudowie na wymiar. Innym sposobem na wygospodarowanie miejsca na domowe biuro jest, wspomniane już wcześniej, piętrowe łóżko. A gdy nie mamy miejsca na żadne z tych rozwiązań, można wybrać rozkładaną ławę.

meble wielofunkcyjne
Wygodne biurko, które zajmuje tyle miejsca co komoda – to możliwe, jeśli wybierzesz model składany. lenartmeble.pl
mat. prasowe
meble wielofunkcyjne
Zabudowa na wymiar umożliwia stworzenie takiego miejsca pracy, jakie jest ci potrzebne, a dodatkowo ukrycia go za przesuwnymi drzwiami. raumplus.com
mat. prasowe

Meble wielofunkcyjne - czas na relaks

Meble z dodatkowymi funkcjami potrafią też podnieść komfort naszego życia. Nic tak nie relaksuje jak masaż, a osobistego masażystę możemy mieć na wyciągnięcie ręki – czyli w fotelu. Wielu z nas zmaga się z dylematem, czy w sypialni powinien znaleźć się telewizor. Niektórzy twierdzą, że jest to niewskazane, ale jeśli ukryjemy go w drzwiach szafy, po wyłączeniu szybko zapomnimy, że on tam jest. A gdy potrzebujemy do seansu odrobiny delikatnego światła, po prostu włączmy… stolik.

    Więcej o:

Skomentuj:

Meble wielofunkcyjne - rozwiązanie do wielu zadań