Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie na wynajem - jak je urządzić?

mat. prasowe

Mieszkanie na wynajem to dobra lokata kapitału. Z takiej inwestycji można czerpać niemały zysk, trzeba jednak pamiętać o kosztach wyposażenia lokum. Aranżacja takiego lokalu może zaważyć o tym, jak szybko znajdziemy najemcę, dlatego warto podejść do tematu nie tylko ekonomicznie, ale i w trosce o estetykę.

Meble NAS Stilla
Meble NAS Stilla
www.nas-meble.pl

Mieszkanie na wynajem można wyposażyć na kilka sposobów. Można ograniczyć się do zapewnienia jedynie podstawowych sprzętów, takich jak: zlew, kuchenka, umywalka, miska WC i kabina prysznicowa. Większość lokali dostępnych na rynku oferuje też meble, takie jak: łóżko, szafy i kanapa, ale spotyka się również mieszkania na wynajem w pełni wyposażone – z telewizorem, naczyniami, sztućcami czy nawet pościelą. Im bogatsze wyposażenie mieszkania, tym większy koszt poniesiony przez właściciela, ale też wyższa cena wynajmu. Warto zatem przemyśleć, która z tych opcji będzie najbardziej korzystna. Trzymanie się trzech poniższych zasad również pomoże zoptymalizować koszty.

Meble Parma Fig
Meble Parma Fig
www.nas-meble.pl

Mieszkanie na wynajem: trwałość na lata

Rzadko zdarza się, by lokatorzy dbali o wyposażenie jak o własne, dlatego urządzając mieszkanie na wynajem, kierujmy się nie tylko przystępną ceną, ale i trwałością wyposażenia i zastosowanych materiałów. Takie podejście zminimalizuje koszty ewentualnych napraw i odświeżania aranżacji w przyszłości. Lepiej nie szukać oszczędności przy wyborze farb, tapet czy paneli podłogowych. Ściany i podłogi naturalnie brudzą się i wycierają, wybierajmy więc farby nadające się do zmywania wodą, a panele czy płytki nieco lepsze jakościowo od tych najtańszych. Podobnie jest w przypadku mebli. Nie musimy kupować ich do całego mieszkania, najważniejsze, by w mieszkaniu na wynajem wyposażyć kuchnię i łazienkę.

Wielu osobom zależy na podstawowym wyposażeniu kuchni i łazienki. Wystrój tych pomieszczeń istotnie wpływa na atrakcyjność całego mieszkania, dlatego ich umeblowanie powinno być ergonomiczne, ale też estetyczne. Wybierajmy meble uniwersalne stylistycznie, pojemne i przede wszystkim – trwałe. Meble kuchenne Parma (marki Fig) oraz łazienkowe Stilla czy Metro System (marki NAS) oferują podwyższony standard wykończenia. Dzięki temu, że są to meble modułowe, elastycznie zagospodarujemy nimi niemal każdą przestrzeń, zarówno dla singla, jak i dla rodziny z dzieckiem. Niezależnie od układu kuchni, meble Parma można ustawić w dowolnej konfiguracji - umożliwia to duży wybór brył o zróżnicowanych wymiarach. Zabudowa modułowa może tym samym zastąpić kosztowne meble wykonane na zamówienie. Fronty szafek pokrywa trwały lakier UV, odporny na wilgoć, zabrudzenia i zarysowania, a głębokie i wytrzymałe szuflady zapewniają maksymalną pakowność. Takie meble wytrzymają wielu lokatorów, a dzięki swojej uniwersalnej stylistyce trafią do wielu gustów.

radzi ekspert marek Fig i NAS.
Fig Parma szuflada
Fig Parma szuflada
www.nas-meble.pl

Mieszkanie na wynajem: stonowane kolory

Charakterystyczne elementy wyposażenia, takie jak jaskrawe ściany, wzorzyste płytki czy dywany, nie będą podobać się każdemu. Tego typu akcenty mogą zrazić najemców i skutkować trudnością w wynajęciu lokalu. Należy bowiem pamiętać, że nawet w mieszkaniu na wynajem lokatorzy będą chcieli poczuć się jak u siebie. W neutralnej przestrzeni łatwiej będzie im wprowadzić własne elementy wyposażenia czy dekoracje. Zamiast intensywnych kolorów na ścianach, zalecana jest biel – odbija ona światło, przez co optycznie powiększa przestrzeń i wprowadza wrażenie świeżości i przestronności. Białe ściany stanowią też niezobowiązujące tło aranżacyjne dla mebli i innych elementów wyposażenia, a przy tym doskonale prezentują się na zdjęciach. Biała farba jest też najtańsza, zatem zastosowanie jej pozwoli nieco zaoszczędzić.

Mieszkanie na wynajem: ergonomia przestrzeni

Mieszkanie na wynajem będzie dla lokatora całym jego domem. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, zatem warto, by już od momentu przekroczenia progu potencjalny lokator poczuł się w mieszkaniu dobrze i komfortowo. Dobrym zabiegiem jest wydzielenie w mieszkaniu konkretnych stref, takich jak strefa wejściowa, kącik jadalniany, miejsce do pracy czy toaletka. Dzięki temu osoba decydująca się na mieszkanie już podczas oględzin łatwo wyobrazi sobie swoje codzienne życie w nowym miejscu.

Więcej informacji o produktach znajdziesz na stronie www.nas-meble.pl.

Meble NAS METRO
Meble NAS METRO
www.nas-meble.pl
Meble NAS METRO
Meble NAS METRO
www.nas-meble.pl
    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie na wynajem - jak je urządzić?