Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Modna łazienka – jak ją urządzić zgodnie z aktualnymi trendami?

artykuł zewnętrzny

Czeka Cię remont łazienki w niedalekiej przyszłości? Planujesz gruntowne zmiany w wystroju tego pomieszczenia i zależy Ci, by nowa aranżacja powstała w zgodzie z aktualnymi trendami? W tekście przywołujemy obowiązujące przy urządzaniu pokoju kąpielowego kierunki – mamy nadzieję, że przekazane informacje staną się dla Ciebie źródłem inspiracji.

Modna łazienka – jak ją urządzić zgodnie z aktualnymi trendami?
Modna łazienka – jak ją urządzić zgodnie z aktualnymi trendami?
Multi Design

Łazienka wygodna czy stylowa?

Pomysł na aranżację łazienki powinien być kompromisem pomiędzy funkcjonalnością a designem – nowoczesna łazienka to wnętrze z jednej strony gustowne i przyjemne dla oka, a z drugiej   komfortowe i użyteczne, bez względu na rozmiar powierzchni. Łazienka w nowoczesnym wydaniu musi być wygodna i po prostu piękna. Uzyskanie takiego efektu, niezależnie od metrażu pokoju kąpielowego, jest jak najbardziej możliwe.

Aranżacja w salonie Multi Design
Aranżacja w salonie Multi Design
Multi Design

Mniej znaczy więcej

Ta powszechnie znana maksyma, której autorem jest modernistyczny architekt i ojciec minimalizmu Ludwig Mies van der Rohe, to nadal najlepsza definicja stylu minimalistycznego w aranżacji przestrzeni.

Minimalizm, przejawiający się głównie w prostocie formy, to w ostatnim czasie jeden z dwóch kluczowych trendów we wnętrzach, w tym również łazienek. Jak zatem urządzić łazienkę w minimalistycznym stylu? Głównym celem jest takie zagospodarowanie pomieszczenia, aby ukryć większość podstawowych elementów wyposażenia. Z tego względu w minimalistycznej łazience obecne są instalacje podtynkowe – stelaże wc, baterie prysznicowe i umywalkowe, a meble odznaczają się prostotą i geometrycznym kształtem oraz brakiem wyraźnie zaakcentowanych uchwytów. Geometria powinna uwidocznić się również w armaturze i ceramice łazienkowej. Najczęściej wykorzystywane są kolory achromatyczne (biel, czerń, szarości) lub całość wnętrza zdominowana jest przez jeden przewodni, najczęściej chłodny odcień.

Powrót do natury

To drugi istotny trend widoczny w projektowaniu łazienek. Bazą większości przestrzeni łazienkowych, zaaranżowanych zgodnie z tym trendem, są elementy inspirowane naturą – np. płytki imitujące naturalne drewno czy kamień, które można wykorzystać zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Warunkiem jest wierne odwzorowanie naturalnego materiału. Przykładowo, płytkę gresową dobrej jakości, na pierwszy rzut oka, trudno odróżnić od drewnianej deski czy kamienia. Natura dochodzi do głosu również poprzez wykorzystanie dodatków w odcieniach zieleni – od mięty po głęboką i ciemną zieleń. Tło dla całości stanowią kolory występujące w naturze, czyli beże, szarości czy delikatny róż. Naturalnym kompanem w takiej łazience jest również zieleń w postaci żywych roślin albo – w pomieszczeniu pozbawionych dostępu do naturalnego światła – płytek czy odpornych na wilgoć tapet z motywem roślinnym. Warto pamiętać, że obecnie dostępne są miski wc czy umywalki w kolorze brązu, beżu lub pastelowej zieleni. Kolory ziemi minimalnie zrekompensują Ci codzienny brak obcowania z naturą, a Twoja łazienka będzie przyjemna nie tylko wizualnie, ale również pomoże ukoić zmysły po wyczerpującym dniu.

Styl japandi rządzi

Na topie jest styl japandi, który łączy w sobie właśnie minimalizm i zamiłowanie do natury. Bliski naturze minimalizm – określenie jest kwintesencją tego stylu i w pełni oddaje jego istotę. Wykorzystane w aranżacji wnętrz materiały muszą pochodzić z natury, a barwy to brązy i pozostałe kolory ziemi. W dodatkach łazienkowych coraz częściej pojawiają się motywy roślinne i elementy wykonane z naturalnych materiałów. Skoro o naturalnych materiałach mowa, to doskonałym urozmaiceniem wnętrza mogą okazać się drewniane lamele w ciepłych odcieniach. Z kolei na podłodze w łazience w stylu japandi świetnie sprawdzą się płytki drewnopodobne, które łączą wygląd drewna z wytrzymałością i wodoodpornością gresu. Aby nadać wnętrzom przytulności, w przypadku armatury i ceramiki łazienkowej stosuje się obłe i łukowate kształty.

Łazienka zaprojektowana przez profesjonalistów

Aranżacja w salonie Multi Design
Aranżacja w salonie Multi Design
Multi Design

W salonach Multi Design w Bielsku-Białej i Tychach nie tylko kupisz niezbędny do wykończenia łazienki asortyment, ale możesz również skorzystać z usług naszych projektantów i odbyć indywidualne konsultacje w zakresie kreowania wystroju łazienki. Do Twojej dyspozycji są w sumie cztery biura projektowe. Możesz skorzystać z indywidualnych konsultacji z naszymi projektantami, w ich efekcie otrzymasz wizualizację Twojej przestrzeni, a do tego zestawienie materiałów wykorzystanych w projekcie wraz z kosztorysem.

Inspiracje na wyciągnięcie ręki

Aranżacja w salonie Multi Design
Aranżacja w salonie Multi Design
Multi Design

W obu salonach Multi Design znajdziesz obszerną strefę łazienek, na każdą z nich składa się około 50 aranżacji pokoju kąpielowego, które nie tylko inspirują do zmian, ale też prezentują bogatą ofertę płytek, armatury łazienkowej wraz z jej niezbędnymi elementami, czyli bateriami łazienkowymi. U nas kupisz również lustra oraz oświetlenie łazienkowe.

Jeśli planujesz remont pokoju kąpielowego, wizyta w bielskim lub tyskim salonie Multi Design okaże się owocna pod wieloma względami – z nami zaprojektujesz i wykończysz modną i wygodną łazienkę.

Aranżacja w salonie Multi Design
Aranżacja w salonie Multi Design
Multi Design
    Więcej o:

Skomentuj:

Modna łazienka – jak ją urządzić zgodnie z aktualnymi trendami?