Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Multicooker Instant Pot – nowość na polskim rynku

mat. prasowe

Czas gotowania skrócony do minimum, mniejsze zużycie energii i wody oraz oszczędność miejsca – to cechy charakterystyczne elektrycznych multicookerów Instant Pot. Urządzenia kanadyjskiej marki stały się niezbędnym elementem wyposażenia kuchennego na całym świecie i jednym z najczęściej kupowanych produktów AGD w Ameryce. Od niedawna można je dostać także w Polsce. Co znajdziemy w ofercie?

Multicooker Instant Pot – nowość na polskim rynku
Multicooker Instant Pot – nowość na polskim rynku
mat. prasowe

Multicooker Instant Pot

Instant Pot od 2010 r. rewolucjonizuje przygotowywanie zdrowych, domowych posiłków, ułatwiając i przyśpieszając ich gotowanie. Urządzenia łączące w sobie właściwości szybkowarów i wolnowarów ograniczają czas przyrządzania posiłków – jest on nawet o 70 proc. krótszy niż w przypadku tradycyjnych metod. Co więcej smażenie, pieczenie i gotowanie odbywa się w jednym „garnku”, dlatego, oprócz oszczędności czasu i energii, zmniejsza się też zużycie wody i konieczność posiadania różnych sprzętów kuchennych oraz akcesoriów jak garnki czy patelnie. Funkcjonalność multicookerów podbiła serca milionów użytkowników na całym świecie – teraz do ich grona mogą dołączyć także osoby z Polski.

Wielofunkcyjne urządzenia Instant Pot to sprzęt kuchenny idealnie wpasowujący się w potrzeby współczesnych Polaków. Jesteśmy krajem z rozbudowaną tradycją kulinarną, a w naszym menu nie brakuje potraw mięsnych, często wymagających spędzenia wielu godzin w kuchni. Niestety, czasu na gotowanie w domu mamy coraz mniej, ale dzięki multicookerom nie musi się to odbijać negatywnie na naszej diecie. Dodatkowo pozwalają one zaoszczędzić też energię i wodę, co w dobie inflacji i podwyżek cen surowców, dla wielu osób może być istotnym aspektem przy planowaniu posiłków.

mówi Łukasz Malik, General Manager Top Concept S.C., oficjalnego dystrybutora Instant Pot w Polsce.

Produkty skrojone na miarę indywidualnych potrzeb

Na polskim rynku dostępnych jest obecnie 5 serii produktów Instant Pot o pojemności 2,8, 5,7 lub 7,6 litra:

  • Podstawowa linia – Instant Pot® Duo™ (7 w 1) to szybkowary idealne dla początkujących użytkowników i osób, które od urządzenia oczekują podstawowych funkcji jak: szybkowar, wolnowar, jogurtownica, gotowanie na parze, ryżowar, smażenie jak na patelni i podgrzewacz żywności.
  • Duo Plus (9 w 1) ma dodatkowo programy do gotowania jajek, sterylizacji, pieczenia ciast oraz sous vide.
  • Kolejna seria – Instant Pot® Duo™ Evo Plus (10 w 1) to bardziej innowacyjne i zaawansowane technologicznie multicookery, które umożliwiają gotowanie przy wykorzystaniu ponad 30 automatycznych programów.
  • Dla pasjonatów kulinariów oraz profesjonalnych kucharzy skierowane są modele Instant Pot® Pro™ (10 w 1), którzy dzięki szybkiemu nagrzewaniu, wyczarują w domu potrawy rodem z najlepszych restauracji. Urządzenia te mają także opcję sterylizacji, co jest szczególnie cenne w przypadku posiadania małych dzieci i konieczności dezynfekcji smoczków czy butelek.
  • Dla miłośników smażonych i pieczonych dań najlepszym wyborem będą natomiast produkty z serii Duo Crisp™ lub Pro Crisp™. Wyposażono je w dodatkową pokrywę do pieczenia metodą air fry, grillowania, przyrządzania potraw na ruszcie oraz suszenia żywności (dehydrator). Przy jej użyciu można przygotować ulubione posiłki w zdrowszej, ale równie chrupiącej wersji, bez użycia oleju lub z jego minimalną ilością.

Przy wyborze Instant Pot należy wziąć pod uwagę ilość osób, dla których będą przyrządzane w nim posiłki. Dla par lub singli wystarczające są urządzenia z garnkiem wielkości 2,7 lub 5,7 litra. Kilkuosobowe rodziny czy profesjonalni kucharze powinni postawić na większe multicookery 5,7 lub 7,6 litra. Nie trzeba się jednak kierować powierzchnią do przechowywania w kuchni – produkty wykluczają potrzebę posiadania większości garnków i innych sprzętów, dzięki czemu zapewniają oszczędność miejsca. Istotną kwestią są też umiejętności kulinarne i chęć ich rozwijania. Jeśli gotowanie nie jest naszą pasją, może okazać się, że nie potrzebujemy modelu z rozbudowanymi funkcjami. Z drugiej strony – przygotowanie potraw w Instant Pot jest tak łatwe i szybkie, że nawet osoby niezainteresowane wcześniej gotowaniem, nagle stają się jego pasjonatami.

radzi Łukasz Malik.

Multicookery Instant Pot są dostępne na oficjalnej polskiej stronie marki instant-pot.pl, a także w największych sieciach sprzedaży produktów RTV i AGD. Ich ceny mieszczą się w przedziale od 590 do 1680 złotych.

Multicooker Instant Pot – nowość na polskim rynku
Multicooker Instant Pot – nowość na polskim rynku
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Multicooker Instant Pot – nowość na polskim rynku