Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy: jaki musi być?

AZ

Odkurzacz bezprzewodowy to duże ułatwienie podczas codziennych porządków. Na jakie funkcje należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu takiego sprzętu? Tryb turbo, moc ssania, turbo szczotka: na jakie funkcje zwrócić uwagę?

Electrolux Power Ultimate 800
Electrolux Power Ultimate 800
Electrolux

Kto doceni funkcje, jakie oferuje odkurzacz bezprzewodowy?  

Bezprzewodowy odkurzacz to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na dużej wygodzie. Ze względu na charakter sprzętu, odkurzacz nie wymaga podłączania do prądu, co daje dużo możliwości podczas codziennych porządków. W praktyce wygląda to tak, że odkurzanie przebiega w sposób płynny. Bez plątaniny kabli oraz konieczności przełączania urządzenia od gniazdka do gniazdka. Oczywiście to, że w odkurzacz pracuje bez kabla, nie oznacza, że działa zupełnie bez prądu. Do gniazdka podłączyć trzeba jedynie stacje dokującą, w której odkurzacz się ładuje. Stacja może stać w dowolnym pomieszczeniu, np. w kuchni czy przedpokoju. Sprawia to, że urządzenie łatwiej przechowywać, a jego użytkowanie jest znacznie prostsze. Warto dodać, że te urządzenia nazywane są często również lub odkurzaczami pionowymi.

Dla zapracowanych, seniorów i posiadaczy zwierząt 

Dzięki stacji, sprzęt nie tylko stale się ładuje, przez co jest gotowy do użycia w każdej chwili, ale co ważne, stale jest pod ręką. W odróżnieniu od klasycznego odkurzacza, który zwykle należy wyciągnąć z szafy czy pawlacza, a następnie znów schować. Z tego powodu odkurzacz doskonale sprawdza się m.in. u osób zapracowanych, które nie mają czasu na długie sprzątanie oraz seniorów, którzy nie powinni podnosić ciężkich przedmiotów. Nie ma wątpliwości, że z odkurzacza bez kabla zadowoleni będą także rodzice, którym ze względu na malucha zależy na dokładnymi częstym sprzątaniu domu. Docenią je także posiadacze kotów i psów, którym te urządzenia pomogą odkurzyć skutecznie sierść zwierząt i zlokalizować ją w domu dzięki elektroszczotce z wbudowanym podświetleniem LED.

Nowoczesny odkurzacz idealne wpisze się w każde wnętrze  

Esteci i osoby, które chcą, aby ich wnętrza były spójne, nie muszą martwić się o to, że sprzęt oszpeci ich mieszkanie. Odkurzacze nowej generacji to designerski sprzęt dopieszczony w każdym szczególne. Dzięki temu sprzęt doskonale uzupełnia wystrój każdego wnętrza. Zarówno urządzonego w nowoczesnym stylu, jak i minimalistycznym czy klasycznym. Dodatkowo kompaktowe rozmiary sprawiają, że przechowywanie odkurzaczy bezprzewodowych jest proste: stacja dokująca z łatwością mieści się w szafie, dzięki czemu jest łatwo dostępna oraz pozwala na szybkie sprzątanie domu lub mieszkania.

Zakup odkurzacza bezprzewodowego, czyli na co zwrócić szczególną uwagę? 

Osoby, które podjęły już decyzję o zakupie odkurzacza, z pewnością zastanawiają się nad czynnikami, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Tutaj warto na chwilę zatrzymać się w przy baterii. Na jednym ładowaniu akumulatora, dobrej jakości odkurzacz bezprzewodowy działa około 50-60 minut. Oczywiście mówimy tutaj o trybie eco, czyli mówiąc prościej: o minimalnej mocy. Nie należy się jej obawiać ani podchodzić do niej sceptycznie. Minimalna moc bez problemu powinna poradzić sobie z codziennymi zabrudzeniami i kurzem. Co w przypadku, gdy zależy nam na mocniejszej mocy? W takim przypadku trzeba liczyć się niestety z nieco krótszym czasem pracy. Dobre odkurzacze w trybie turbo (dużej mocy ssania) pracują przez około 5-7 minut. Warto zwrócić uwagę na odkurzacze z automatycznym trybem pracy. Dostosowuje on moc ssania do odkurzanej powierzchni – pozwala to przedłużyć czas pracy na baterii oraz optymalne parametry pracy.

Innym aspektem związanym z zasilaniem jest to, czy odkurzacz bezprzewodowy jest wymienny. Sprawność działania ogniwa z czasem zawsze spada, dlatego możliwość bezobsługowej wymiany może przedłużyć użytkownie konkretnego modelu oraz zmniejszyć ilość elektrośmieci. Dodatkową zaletą tych modeli jest możliwość szybkiej wymiany ogniwa i kontynuowania odkurzania - jest to istotne zwłaszcza podczas odkurzania domów i mieszkań lub podczas generalnych porządków. W takich modelach wymiana baterii odkurzacza jest prosta.

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe automatycznie dostosowują moc ssania do powierzchni i mają duży pojemnik na kurz, który można łatwo opróżnić. Ułatwia to zarówno generalne porządki, jak i codzienne sprzątanie.

Liczy się także waga

Odkurzacze bezprzewodowe z reguły są dużo lżejsze niż tradycyjne odkurzacze przewodowe, które mogą ważyć nawet 7-9 kg. Wśród pionowego sprzętu trudno znaleźć aż takich gigantów, jednak także i tutaj wyszczególnić można sprzęt lżejszy i cięższy. Aby codzienne odkurzanie było przyjemne i komfortowe, należy postawić na poręczny odkurzacz o wadze niższej niż 3 kg. Pozwala to na bezproblemowe przenoszenie sprzętu do innego pokoju lub na wyższe piętro domu. Lekki sprzęt to także większe możliwości manewrowania oraz dotarcia do trudno dostępnych miejsc. W końcu mało komu wygodnie jest przemieszczać się z bardzo ciężkim odkurzaczem.

Odpowiednie akcesoria to połowa sukcesu

Podczas zakupu odkurzacza należy koniecznie zwrócić uwagę także na dołączone akcesoria. Odpowiednie dodatki mogą ułatwić codzienne porządki i sprawić, że sprzęt będzie można wykorzystać nie tylko do odkurzania podłóg czy dywanów. Dzięki specjalnym szczotkom odkurzacze bezprzewodowe doskonale sprawdzają się także do firan, łóżek, materacy czy foteli. Niektóre modele posiadają także funkcję, dzięki której można przełączyć odkurzacz na tryb ręczny. Ułatwia to dostanie się np. do zgięć w sofie, gdzie zwykle gromadzi się wiele okruszków i zanieczyszczeń. Inną zaletą trybu ręcznego jest możliwość łatwego spakowania sprzętu i zabrania go ze sobą np. na działkę. Wiele osób ręczne odkurzacze używa także do porządkowania samochodu. Dzięki temu nie ma już konieczności płacenia za odkurzacz na myjni. To spora oszczędność!

Ssawka teleskopowa i szczotka z LED

Jak właściwie wyglądają wspomniane wyżej szczotki? Weźmy na tapet odkurzacz bezprzewodowy ALLERGY UV Pure Q9, czyli jeden z flagowych modeli marki Electrolux. Sprzęt ten posiada innowacyjną elektroszczotkę BedProPower™ z technologią UV, ssawkę teleskopową, wielofunkcyjną ssawkę 2w1, ssawkę z pluszem do odkurzania delikatnych powierzchni oraz elektroszczotkę z oświetleniem LED.

Warto przyjrzeć się szczotce z technologią UV (BEDPOWER™ PLUS) która poza typową funkcjonalnością (czyli zbieraniem kurzu z różnych powierzchni) wykorzystuje również bakteriobójcze właściwości ultrafioletu. Jest on idealny do odkurzania łóżek i innych powierzchni materiałowych, z którymi mamy styczność. W połączeniu z wysoką efektywnością filtracji odkurzacza Power Hygienic 800 pozwala usunąć ponad 99,9% roztoczy, alergenów i bakterii.

Odkurza i myje podłogi, czyli odkurzacz z funkcją mopa

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe, poza funkcjami takimi jak długi czas pracy na baterii, szeroka gama turboszczotek czy wysoka siła ssania, mają jeszcze jedną przydatną funkcję: mopowania. Wiele osób początkowo podchodzi do niej nieco sceptycznie, bo faktycznie trudno wyobrazić sobie mopujący odkurzacz. Fakty są jednak takie, że modele nowej generacji są w stanie skuteczniej wyczyścić podłogę niż tradycyjny mop lub mokra ścierka.

Dla przykładu, odkurzacz bezprzewodowy 4w1 z technologią aktywnego mopowania POWER HYGIENIC 800 marki Electrolux posiada specjalne dyski z delikatną warstwą mikrofibry. Poruszają się one z prędkością nawet 260 obrotów na minutę, co gwarantuje dokładne usunięcie uporczywego brudu i zaschniętych plam z podłóg. Osiągnięcie takiej szybkości tradycyjną metodą jest praktycznie niemożliwe. Poza dokładnym czyszczeniem na mokro, dyski mogą służyć także do polerowania podłóg, nawet tych najdelikatniejszych. Co ważne, te dyski można prać w pralce, dzięki czemu czyszczenie ich jest znacznie prostsze.

Ale funkcja mopowania to nie jedyna przewaga takiego odkurzacza bezprzewodowego. Szeroka gama końcówek do odkurzacza (np. specjalistyczne szczotki Power Pro Fluffy do odkurzania gładkich podłóg, PowerPro Bristle do dywanów) czy niska masa własna (niecałe 3 kg) sprawiają, odkurzanie domu czy mieszkania przy jego pomocy jest znacznie prostsze.

Warto też zwrócić uwagę na kluczowe funkcje odkurzaczy bezprzewodowych – i tutaj Electrolux PH800 ma do zaoferowania wiele. Przede wszystkim:

  • długi czas pracy na baterii – nawet 60 minut, co wystarcza do odkurzenia dużego mieszkania lub średniej wielkości domu,
  • bardzo dobrze wyważone tryby pracy – najbardziej oszczędny tryb minimum wystarczy do większości zastosowań, a tryb auto dostosowuje za Ciebie siłę ssania do odkurzanej powierzchni,
  • wymienny akumulator – dzięki temu wyczerpanie energii jednego ogniwa nie musi oznaczać konieczności zakończenia odkurzania. Jeśli masz w domu więcej niż jeden akumulator TurboPower, to jego wymiana trwa kilka sekund. Dodatkowo – wymienne ogniwo pozwala przedłużyć sprawność odkurzacza: jeśli zużyje się z czasem, możesz z łatwością je wymienić na nowe, tym samym przedłużając żywotność odkurzacza.
    Więcej o:

Skomentuj:

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy: jaki musi być?