Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Narożnik do spania codziennego - jak wybrać?

AS

Od jakości snu w dużej mierze zależy nasze zdrowie i codzienne samopoczucie. W związku z tym warto zastanowić się nad tym, jaki mebel do spania wybrać, aby każdego kolejnego dnia budzić się pełnym energii oraz gotowym na kolejne wyzwania. Wśród mebli z funkcją spania możecie znaleźć klasyczne łóżka, sofy rozkładane, czy też narożniki. W tym tekście chcielibyśmy skupić się na tych ostatnich oraz sprawdzić, w jaki sposób można wybrać ten odpowiedni. Dlaczego akurat narożniki? Dlatego, że jest to bardzo powszechny wybór do domowych wnętrz oraz jeden z podstawowych mebli w aranżacjach mieszkaniowych.

Narożnik do spania codziennego - jak wybrać?
Narożnik do spania codziennego - jak wybrać?
Meble.pl

Narożnik to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby osób, które na co dzień mają ograniczoną przestrzeń w domu lub w mieszkaniu. Wówczas nie zawsze można pozwolić sobie na wydzielenie osobnego pomieszczenia jako dedykowanej sypialni, w której zmieści się duże łóżko. Bardzo często zmuszeni jesteśmy do aranżowania małych pomieszczeń lub salonu w sposób taki, by na co dzień pełnił funkcję relaksacyjną, a w nocy zamieniał się w przytulną sypialnie. W takich sytuacjach narożniki spiszą się idealnie. 

Narożnik z funkcją spania czy bez niej?

Jednym z dylematów kupujących może być to, czy wybrać narożnik z funkcją spania, czy jednak bez niej. Jeżeli mebel ten ma pełnić jednocześnie rolę siedziska oraz łóżka, to nie mamy innego wyjścia, jak inwestycja w model z funkcją spania. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które ma wbudowany pojemnik na pościel, dzięki czemu łatwiej jest zachować porządek na co dzień. Meble takie w ciągu kilku chwil zmieniają się z wygodnego siedziska dla minimum trzech osób w praktyczne łóżko dla dwójki. W takiej roli narożnik może być wykorzystywany na co dzień lub sporadycznie, w zależności od naszych potrzeb. 

Jeżeli mebel ten ma pełnić przede wszystkim funkcję wypoczynkową w domowym salonie, to wówczas można wybrać narożnik bez funkcji spania. Cechował się będzie bardziej dopasowanym siedziskiem oraz często również unikalnym kształtem. W takim meblu nie trzeba uwzględniać modułu spania oraz dodatkowego pojemnika, dlatego zazwyczaj jest on bardziej subtelny i elegancki. Mimo wszystko nie pozwala jednak na wykorzystywanie go w formie łóżka i w ten sposób można stracić dwa miejsca noclegowe. Na taki wybór decydują się najczęściej osoby, które mieszkają w domu lub w dużym apartamencie i mają wystarczająco dużo innych mebli sypialnych. 

Jak dobrać narożnik do swojego wnętrza?

Na samym początku warto wykonać dokładne pomiary pomieszczenia, gdzie ma być wykorzystywany narożnik. Narożnik powinien wpisać się w całą aranżację oraz pozostawić tą przestrzeń przestronną, zarówno w normalnym układzie oraz po rozłożeniu go do funkcji spania. Szerokość siedziska musi być dostosowana do wzrostu użytkowników, ponieważ narożnik z funkcją spania na co dzień będzie wykorzystywany jako łóżko. Nie ma nic gorszego niż za krótkie łóżko, które bezpośrednio odbija się na jakości snu i samopoczuciu. Koniecznie o tym pamiętajmy i sprawdźmy wszystko, zanim zdecydujemy się na finalny zakup. 

Poza rozmiarem, warto również uwzględnić styl i wykończenie mebla. Przesadnie zdobiony narożnik w stylu glamour nie pasuje do prostych i minimalistycznych wnętrz. Analogicznie będzie z prostymi i surowymi meblami wypoczynkowymi w bardziej zdobionych aranżacjach. Właśnie dlatego styl ma znaczenie, ponieważ estetyka i harmonijne połączenie mebli i dodatków, wpłyną korzystnie na samopoczucie i komfort snu. Na co dzień narożnik będzie wykorzystywany jako praktyczne siedzisko dla domowników oraz sprawdzi się, gdy odwiedzą nas goście. Na noc w ciągu kilku chwil z narożnika stworzymy wygodne łóżko dla dwóch osób. Odpowiednia twardość siedziska i rozmiary mebla sprawią, że z powodzeniem wyśpią się na nim również najbardziej wymagające osoby. 

Ostatecznie narożnik, który będzie pełnił funkcję codziennego łóżka, powinien być maksymalnie dopasowany do potrzeb użytkowników. Chodzi zarówno o wielkość mebla, jego twardość oraz poszczególne funkcje. Atutem tego rodzaju mebli jest fakt, że z powodzeniem sprawdzą się zarówno w salonach oraz w małych sypialniach, dlatego bez obaw można w nie zainwestować.

    Więcej o:

Skomentuj:

Narożnik do spania codziennego - jak wybrać?