Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Normann Copenhagen - duńskie wzornictwo w nowoczesnej odsłonie

Agata Ziółkiewicz

Normann Copenhagen to marka dobrze znana miłośnikom skandynawskiego wzornictwa. Proste, nowoczesne i funkcjonale meble i dodatki sprawiły, że firma zyskała rzeszę fanów na całym świecie.

Geo Series od Normann Copenhagen
Geo Series od Normann Copenhagen
Fot. Normann Copenhagen

Lampy z serii Norm, Woofy, wazon-trawa, miarka do spagetti, otwieracz do puszek w kształcie motyla, seria Form (solniczka, pieprzniczka, krajalnica do jajek, czasomierz), garnki Familia, seria porcelany Familia i wiele innych produktów sprzedawanych w Normann Copenhagen dowodzi jednego: tu można kupić przedmioty oryginalne i niepowtarzalne.
Ich cechami wpólnymi są: innowacja, jakość i humor.Jan Andersen i Poul Madsen spotkali się w 1999 roku i postanowili stworzyć nową markę. Mieli wizję i chcieli zmian w dziedzinie designu. Trzy lata później na rynku pojawił się pierwszy ich produkt: lampa Norm 69. Przez następne lata produktów przybywało i dziś mają ich w ofercie więcej niż trzydzieści osiem. Nie jest to może oszałamiająco wiele, ale tu nie o ilość chodzi, a o jakość. Poza tym Jan i Poul hołdują zasadzie 'mniej znaczy więcej'. I wiedzą dlaczego. A jakość gwarantują choćby współpracujący z nimi projektanci. Wśród nich znajdziemy tak głośne ostatnio nazwiska jak Karim Rashid czy Marcel Wanders. Karim zaprojektował dla nich wieszak na ubrania Orgo, a Marcel stalową miskę Rock.
 
W 2005 roku firma przeniosła się z małego sklepu na 1700 metrów kwadratowych w Osterbro, jednej z dzielnic Kopenhagi. Wcześniej było tu kino. Postanowiono wykorzystać tą przestrzeń i stworzyć miejsce, które wprowadzi do stolicy Danii coś nowego i ekscytującego.  W sklepie dominuje czysta biel. Białe są ściany, podłoga, schody, półki z produktami, a także większość mebli. Białe są lampy z serii Norm, które wypełniają i oswajają nieco tą ogromną przestrzeń. Nieliczne kolorowe elementy: sofy, krzesła czy drobiazgi przełamują monotonię.  Dziś to wnętrze nie tylko zbiera nagrody jako najbardziej cool, ale stało się też platformą dla świetnych imprez, pokazów mody, wystaw sztuki. Przede wszystkim jest to jednak sklep, gdzie możemy kupić wszystkie te przedmioty, z których słynie firma.

Będąc z wizytą w Kopenhadze nie zapomnijmy tam zajrzeć. Naprawdę warto. A jeśli nie będzie nam akurat do drodze do Danii, produkty Normann Copenhagen są dostępne w sklepie internetowym unikalne.pl oraz w Fabryce Form.

    Więcej o:

Skomentuj:

Normann Copenhagen - duńskie wzornictwo w nowoczesnej odsłonie