Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowa kolekcja IKEA: czwarta odsłona serii Nytillverkad

mat. prasowe

Kwiaty w pełnym rozkwicie nie tylko stanowią uroczą ozdobę, ale również są symbolem miłości i więzi między bliskimi osobami. Inspirując się nimi, IKEA wprowadza czwartą edycję swojej jubileuszowej kolekcji Nytillverkad, która zaprasza nas do świata optymizmu, kreatywności i pozytywnego podejścia do codzienności.

Nowa kolekcja IKEA: czwarta odsłona serii Nytillverkad
Nowa kolekcja IKEA: czwarta odsłona serii Nytillverkad
IKEA

Odświeżone klasyki, zrównoważone rozwiązania i kwiatowe wzory

Nowa kolekcja Nytillverkad od IKEA to podróż w przeszłość z odrobiną współczesności, która ożywia każde wnętrze. Przenosi nas ona z powrotem do lat 60. i 70. XX wieku, prezentując ikoniczne produkty tamtego okresu w nowoczesnych wersjach, wykonanych z nowoczesnych materiałów i z ulepszonymi konstrukcjami. Wśród tych ponadczasowych projektów można znaleźć dzieła takich legend wzornictwa jak Göty Trägårdh, Gillis Lundgren, Charlotte Rude czy Hjördis Olsson-Une.

Nowa kolekcja IKEA: czwarta odsłona serii Nytillverkad
Nowa kolekcja IKEA: czwarta odsłona serii Nytillverkad
IKEA

Kwiaty mają moc!

Tematem kolekcji są kwiaty. Wzór MAJSOL, stworzony przez Göta Trägårdh i wprowadzony na rynek na narzutach i roletach w 1971 roku, teraz ponownie ożywa na zestawach pościeli KRANSMALVA oraz ozdobnych poszewkach poduszek w kolorach żółci i pomarańczy, dodając wnętrzom energii i radości. Pościel KRANSMALVA jest dostępna w dwóch rozmiarach, z opcją jednej lub dwóch poszewek na poduszki.

Tkanina SANDETERNELL, z identycznym motywem kwiatowym, inspiruje do twórczych działań - można z niej uszyć poduszki, torbę lub po prostu rozłożyć na sofie, aby wnętrze pomieszczenia ożyło intensywnymi kolorami. Dzięki trzymetrowemu kuponowi tkaniny o szerokości 150 cm możliwości twórcze są nieograniczone. Co więcej, sprzedawana na rynkach europejskich tkanina SANDETERNELL jest wykonana w 100 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu.

Nowa kolekcja IKEA: czwarta odsłona serii Nytillverkad
Nowa kolekcja IKEA: czwarta odsłona serii Nytillverkad
IKEA

Kultowe projekty w nowych odsłonach

W kolekcji Nytillverkad można znaleźć reinterpretacje kultowych projektów IKEA. Przykładem może być stolik kawowy, zainspirowany modelem POP z 1968 roku, który dawniej należał do serii mebli modułowych. Choć został zaprojektowany przez Erika Wørtsa z myślą o młodych i odważnych przedstawicielach pokolenia beatników, zyskał popularność wśród wszystkich, którzy poszukiwali czegoś nietuzinkowego. Teraz, jako część kolekcji Nytillverkad, ten charakterystyczny stolik powraca pod nazwą GARNANÄS, dostępny w dwóch różnych wariantach kolorystycznych – białym i zielonym.

Fotel SJÄLSÖ jest nowoczesną reinterpretacją klasycznego fotela safari z 1990 roku, który dodaje wygodę i nutę egzotyki do każdego wnętrza. Konstrukcja oparta na kwadratowych bokach ramy wykonanej z solidnego drewna sosnowego pełniących rolę zarówno podstawy, jak i podłokietników, harmonizuje z wytrzymałą tkaniną w odcieniu piasku, która obejmuje siedzisko i oparcie.

Fotel ORRESLÄTT jest ikoną oferty IKEA. Pierwotnie występujący pod nazwą BUSTER w katalogu z 1959 roku, przeszedł niewielkie modyfikacje i powrócił jako GAGNET w 2019 roku, z okazji 75. rocznicy działalności marki. Teraz, jako element kolekcji Nytillverkad, ten lekki, praktyczny fotel wykonany z rattanu w naturalnym odcieniu, o zaokrąglonym kształcie, umieszczony na czarnych stalowych nóżkach, wciąż zachwyca.

Fotel GOGO, umieszczony na ramie z rur, zadebiutował w katalogu IKEA w 1972 roku i pozostawał w sprzedaży przez ponad dekadę. Jego projektantkami były Charlotte Rude i Hjördis Olsson-Une, które dołączyły do zespołu w 1968 roku. Przez kolejnych pięć lat spędzonych w IKEA wniosły one do działu projektowego świeże spojrzenie oraz energię młodości. Teraz ich kultowe fotele powracają jako część kolekcji Nytillverkad pod nazwą ÖNNESTAD. Nadal zachowują swoją barwność i sprężystość sprzed lat, oferując równie obszerne i miękkie poduchy, dostępne teraz w czerwonym i zielonym odcieniu.

KRANSMALVA Poszwa na kołdrę i 2 poszewki, żółty, 200x200/50x60 cm  99,99zl
KRANSMALVA Poszwa na kołdrę i 2 poszewki, żółty, 200x200/50x60 cm 99,99zl
IKEA

Lustra z kolekcji Nytillverkad

Lustro TURBOKASTANJ z serii Nytillverkad jest nową interpretacją klasycznego lustra JARL, stworzonego przez Gillisa Lundgrena w 1978 roku. Ta nowa wersja jest nieco mniejsza niż jej pierwowzór, ale zachowuje charakterystyczną kwadratową formę oraz wąską półeczkę, idealną do prezentacji drobnych ozdób. W ramach kolekcji Nytillverkad dostępne jest również w nietypowej tonacji - czerwieni, z wyraźnymi słojami drewna. Jest to odważny dodatek, który pozwala na eksperymentowanie z wystrojem wnętrza, dodając mu wyjątkowego charakteru.

Czwarta odsłona kolekcji Nytillverkad składa się z 20 przedmiotów. Obok wyżej wymienionych znajdują się w niej także stojak na rośliny, wazony, lampa oraz inne meble. Linia jest dostępna w sprzedaży od kwietnia. Więcej na IKEA.pl.

GARNANÄS Stolik kawowy, zielony, 65x65 cm  249,-
GARNANÄS Stolik kawowy, zielony, 65x65 cm 249,-
IKEA
SKOGSTUNDRA Wazon, jasnoniebieski, 15 cm  39,99zl
SKOGSTUNDRA Wazon, jasnoniebieski, 15 cm 39,99zl
IKEA
Nowa kolekcja IKEA: czwarta odsłona serii Nytillverkad
Nowa kolekcja IKEA: czwarta odsłona serii Nytillverkad
IKEA
TURBOKASTANJ Lustro, czerwony, 75x75 cm  179,-
TURBOKASTANJ Lustro, czerwony, 75x75 cm 179,-
IKEA
    Więcej o:

Skomentuj:

Nowa kolekcja IKEA: czwarta odsłona serii Nytillverkad