Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oczyszczacze powietrza z funkcją wentylatora - idealne na upały

mat. prasowe

Oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora - idealny na upały
Oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora - idealny na upały
Dyson

Jest zbyt gorąco, żeby spać, albo zanieczyszczenia przeszkadzają w ćwiczeniach na świeżym powietrzu? Poznaj oczyszczacze powietrza Dyson z funkcją wentylatora wyposażone w technologię Air Multiplier™, która zapewnia orzeźwiający strumień oczyszczonego powietrza o wydajności do 290 litrów na sekundę.[1] 

 • Stężenie formaldehydu w pomieszczeniach może być do 20 razy wyższe latem niż zimą.[2]
 • Fala upałów może bezpośrednio zwiększyć poziom zanieczyszczeń zarówno w miastach, jak i na wsiach.[3]
 • Stresogenne czynniki środowiskowe, takie jak hałas czy temperatura, mogą wpływać na jakość oraz długość snu.[4]

[1] Przy maksymalnym ustawieniu. Testowany pod kątem wydajności i zasięgu oczyszczania powietrza w pomieszczeniu o powierzchni 81 m3. Z wyłączonym Dyson Pure Cool Me.
[2] Liang i inni: Długotrwała emisja formaldehydu pochodzącego z płyt pilśniowych o średniej gęstości w pełnowymiarowym pomieszczeniu laboratoryjnym: Charakterystyka emisji oraz wpływ temperatury i wilgotności. Środowisko Nauka Technologia 2015, 49, 10349-10356
[3] Zależność między temperaturą a zanieczyszczeniem powietrza podczas fal upałów w Birmingham, Wielka Brytania, inable Cities and Socie, Tom 43, Listopad 2018 r., strony 111-120.
[4] Światowa Organizacja Zdrowia: Seminarium robocze WHO na temat snu i zdrowia, Bonn, Niemcy, 22-24 stycznia 2004 r.

Oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora - idealny na upały
Oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora - idealny na upały
Dyson

Najnowsze badania wykazały, że fale upałów mogą bezpośrednio zwiększać poziom stężenia pyłu zawieszonego (PM), dwutlenku azotu (NO2) i ozonu w warstwie przygruntowej.[1] Ozon przyziemny to smog fotochemiczny, który ma wiele potencjalnie groźnych następstw.[2] Powstaje w wyniku reakcji światła słonecznego z tlenkami azotu (NOx) i lotnymi związkami organicznymi (VOC) w atmosferze. Niektóre rządy, jak np. we Francji - zalecają ograniczenie aktywności sportowej na świeżym powietrzu na rzecz ćwiczeń w pomieszczeniach zamkniętych w trakcie szczytowych upałów i wysokich stężeń ozonu.[3] Co więcej, zmiany klimatyczne oraz wzrost temperatury powodują wydłużenie sezonu pylenia roślin.[4] W Ameryce Północnej jest on już średnio o 20 dni dłuższy niż w 1990 roku.[5]

[1] Zależność między temperaturą a zanieczyszczeniem powietrza podczas fal upałów w Birmingham, Wielka Brytania, Sustainable Cities and Socie, Tom 43, Listopad 2018 r., strony 111-120.
[2] Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska: Poziom zanieczyszczenia ozonu przyziemnego.
[3] Francuskie Ministerstwo Solidarności i Zdrowia - Zalecenia na wypadek wystąpienia zanieczyszczenia środowiska, 2019.
[4] Zmiany klimatyczne, ekstremalne zjawiska pogodowe, zanieczyszczenie powietrza oraz choroby dróg oddechowych w Europie; M. De Sario i in.; European Respiratory Journal, 2013 42: 826-843; DOI: 10.1183/09031936.00074712.
[5] Antropogeniczne zmiany klimatu wpływają na wydłużenie sezonów pyłkowych w Ameryce Północnej; William R. L. Anderegg, John T. Abatzoglou, Leander D. L. Anderegg, Leonard Bielory, Patrick L. Kinney, Lewis Ziska; Proceedings of the National Academy of Sciences, Luty 2021, 118 (7) e2013284118; DOI: 10.1073/pnas.2013284118.

Oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora - idealny na upały
Oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora - idealny na upały
Dyson

W firmie Dyson zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest zrozumienie trendów w zakresie zanieczyszczeń zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Badania wykazały, że zmiany klimatyczne powodują, iż fale upałów są coraz intensywniejsze, częstsze i trwają dłużej. Wpływ tego zjawiska na nasze środowisko jest jednak znacznie większy. Fale upałów mogą wpływać nie tylko na jakość oraz długość snu, ale mogą także bezpośrednio zwiększać poziom kluczowych zanieczyszczeń, takich jak formaldehyd, ozon i pył zawieszony - niezależnie od tego czy przebywamy w mieście, czy na wsi. Okres pylenia roślin staje się coraz dłuższy i bardziej intensywny. Oznacza to, że świadomość tego, co znajduje się w powietrzu, którym oddychamy, jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek.

powiedział Ken Armstrong, starszy specjalista ds. systemów oczyszczania powietrza w firmie Dyson.

Nasze domy nadal będą miejscem, w którym pracujemy, ćwiczymy, bawimy się, a także śpimy, co sprawia, że we wszystkich dziedzinach naszego życia możemy spotykać się z wieloma rodzajami zanieczyszczeń. Mogą to być pyły PM2,5 emitowane podczas gotowania, lotne związki organiczne uwalniane ze środków czystości lub nieustannie ulatniający się formaldehyd z naszych mebli w salonie.

Aby temu zapobiec, w oczyszczaczach powietrza Dyson z funkcją wentylatora zastosowano technologię Dyson Air Multiplier™, która latem zapewnia przyjemne uczucie chłodu, a jednocześnie doprowadza oczyszczone powietrze do każdego zakątka pomieszczenia.[1] W najnowszych modelach oczyszczaczy powietrza Dyson nie tylko filtr spełnia normę HEPA 13, ale również całe urządzenie. Skutecznie wychwytuje aż 99,95% cząsteczek o wielkości zaledwie 0,1 mikrona, takich jak alergeny, bakterie, pyłki czy zarodniki pleśni.[2] Oczyszczacze działające w trybie Auto umożliwiają automatyczne utrzymywanie wysokiego poziomu jakości powietrza.

[1] Sprawdzony pod kątem emisji powietrza (DTM801), zasięgu oczyszczania powietrza w pomieszczeniu o kubaturze 81 m3 (TM-003711) i wydajności cieplnej w pomieszczeniu o kubaturze 35 m3 (DTM 961).
[2] Sprawdzono pod kątem skuteczności filtracji cząsteczek o wielkości 0,1 µm (EN1822). Wskaźniki pochłaniania gazów są zróżnicowane.

Oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora - idealny na upały
Oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora - idealny na upały
Dyson

Wysoka temperatura, wilgotność i formaldehyd

Formaldehyd jest bezbarwnym gazem uwalnianym przez meble i produkty drewniane, które są wykonane z żywicy na bazie formaldehydu. Są to przede wszystkim materiały takie jak: sklejka i płyty pilśniowe, materiały izolacyjne, farby, tapety, lakiery i środki czystości.[1] Formaldehyd jest 500 razy mniejszy niż cząstki o wielkości 0,1 mikrona, dlatego jest szczególnie trudny do wychwycenia. Gdy nie jest usuwany, jesteśmy nieustannie narażeni na tzw. odgazowanie, czyli uwalnianie się unoszących się w powietrzu substancji chemicznych.

Narażenie na działanie formaldehydu może być szczególnie duże w przypadku nowych domów oraz mieszkań, które niedawno zostały wyremontowane.[2]

Badania wykazały, że wysoka temperatura w pomieszczeniach oraz wilgotność bezwzględna powietrza bezpośrednio zwiększają uwalnianie się lotnych związków organicznych, takich jak formaldehyd. Stężenie formaldehydu w pomieszczeniach może być uzależnione od pory roku, temperatury i wilgotności, przy czym jest ono średnio 20 razy wyższe latem niż zimą.[3]

Najnowsza generacja oczyszczaczy powietrza Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09 została wyposażona w nową technologię półprzewodnikowego wykrywania, która zapewnia precyzyjne wyłapywanie substancji zanieczyszczających przez cały okres eksploatacji urządzenia. Zastosowany filtr selektywnego katalitycznego utleniania (SCO) Dyson niszczy formaldehyd na poziomie molekularnym, rozbijając gaz na niewielkie ilości wody i CO2.[4] Filtr samoistnie się oczyszcza przy udziale tlenu z atmosfery, dzięki czemu nie musi być wymieniany.

[1] Wytyczne WHO dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniach: wybrane zanieczyszczenia, Światowa Organizacja Zdrowia, 2010.
[2] Int. J. Environ. Res. Public Health 2020, 17, 8972; DOI:10.3390/ijerph17238972
[3] Liang i inni: Długotrwała emisja formaldehydu pochodzącego z płyt pilśniowych o średniej gęstości w pełnowymiarowym pomieszczeniu laboratoryjnym: Charakterystyka emisji oraz wpływ temperatury i wilgotności. Środowisko Nauka Technologia, 2015, 49, 10349-10356
[4] Niezależne badania całego urządzenia zgodnie z normą GB/T 18801-2018 w oparciu o skumulowane testy czystej masy formaldehydu z ciągłym wtryskiem aż do osiągnięcia wysokiej wartości formaldehydu CADR. Wyniki mogą się różnić w praktyce.

Oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora - idealny na upały
Oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora - idealny na upały
Dyson

Zaprojektowane z myślą o komfortowych nocach

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stwierdza, że stresory środowiskowe, takie jak hałas czy wysoka temperatura, mogą wpływać na jakość oraz czas snu.[1] Najnowsze oczyszczacze powietrza Dyson w trybie nocnym monitorują i oczyszczają powietrze, wykorzystując najcichsze ustawienia. Dzięki przyciemnionemu wyświetlaczowi ekran urządzenia nie rozprasza podczas snu. Tryb nocny można ustawić w przedziale czasowym od 30 minut do 8 godzin.

Oczyszczacze powietrza Dyson Purifier Cool™ Formaldehyde TP09 i Dyson Purifier Cool Autoreact™ TP7A zostały zaprojektowane w taki sposób, aby jeszcze bardziej ograniczyć poziom hałasu emitowanego przez urządzenie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności oczyszczania powietrza. Poprzez iteracyjny proces projektowania, testowania i produkcji w zakładowej komorze akustycznej firmy Dyson, urządzenie zostało dopracowane tak, aby było o 20% cichsze.[2] Inżynierowie firmy Dyson osiągnęli znaczącą redukcję hałasu dzięki udoskonaleniu całej ścieżki przepływu strumienia powietrza. Poszerzono otwór (szczeliny, przez którą powietrze wydostaje się z urządzenia) oraz poprawiono geometrię urządzenia. W ten sposób zmniejszono tarcie między powietrzem a powierzchnią urządzenia, co spowodowało znaczące obniżenie poziomu hałasu.

[1] Światowa Organizacja Zdrowia: Seminarium robocze WHO na temat snu i zdrowia, Bonn, Niemcy, 22-24 stycznia 2004 r.
[2] Wyłącznie modele Dyson Pure Cool i Dyson Pure Cool Formaldehyde są o 20% cichsze w stosunku do poprzednich modeli firmy Dyson.

Dyson Purifier Cool™ Formaldehyde TP09

 • Automatycznie wykrywa i niszczy formaldehyd.
 • W pełni uszczelniony zgodnie ze standardem HEPA H133.
 • Usuwa 99,95% zanieczyszczeń o wielkości zaledwie 0,1 mikrometra.
 • Wychwytuje kurz, alergeny i wirusy.
 • Automatycznie wykrywa, raportuje i wyświetla poziom zanieczyszczeń w czasie rzeczywistym.
 • Inteligentne oczyszczanie sterowane przez aplikację Dyson Link.
Dyson Purifier Cool™ Formaldehyde TP09
Dyson Purifier Cool™ Formaldehyde TP09
Dyson

Dyson Purifier Cool Autoreact™ TP7A

 • Automatycznie wykrywa, wychwytuje i zatrzymuje zanieczyszczenia.
 • W pełni uszczelniony zgodnie ze standardem HEPA H133.
 • Usuwa 99,95% zanieczyszczeń o wielkości zaledwie 0,1 mikrometra.
 • Wychwytuje kurz, alergeny i wirusy.
 • Wyświetla na ekranie LCD poziom zanieczyszczeń w czasie rzeczywistym.
Dyson Purifier Cool Autoreact™ TP7A
Dyson Purifier Cool Autoreact™ TP7A
Dyson
  Więcej o:

Skomentuj:

Oczyszczacze powietrza z funkcją wentylatora - idealne na upały