Rośliny doniczkowe
Guzmania (Guzmania). Pielęgnacja w domu
Guzmania słynie z wytrwałości w kwitnieniu, a jej kolorowe kwiatostany w kształcie szyszek utrzymują się nawet przez kilka miesięcy. Rzadko jednak kwitnie częściej niż raz...
Szeflera drzewkowata (Schefflera actinophylla) oraz szeflera ostrolistna (Schefflera actinophylla). Uprawa i pielęgnacja w domu
Szeflera drzewkowata? Komu zależy na roślinie przypominającej drzewko, powinien wybrać szeflerę. Ma wzniesiony pokrój i dekoracyjne liście, podobne do parasolek. O szeflerze mówi się, że jest rośliną środka, co oznacza, że ma umiarkowane wymagania pod różnymi względami. Dzięki temu łatwo ją pielęgnować i to, oprócz urody, zdecydowało o jej popularności.
Sansewieria - Sansevieria trifasciata
Sansewieria przez niektórych nazywana żelazną damą to doskonała roślina dla zapominalskich. Ma małe wymagania - wystarczy jej od czasu do czasu łyk wody. Dobrze wygląda we wszystkich wnętrzach, ale najlepiej w nowoczesnych.
Kwiaty doniczkowe - 10 roślin doniczkowych nie do zdarcia. Najbardziej wytrzymałe rośliny domowe
Kwiaty doniczkowe domowe u Ciebie nie rosną? Potrzebujesz rośliny łatwej w utrzymaniu i niezniszczalnej. Wybierz jedną z tych, które tu prezentujemy!
Rośliny doniczkowe kwitnące jesienią
Na przekór aurze w donicach nadal może być kolorowo - oczywiście dzięki barwnym kwiatom, malowniczym gwiazdom jesieni. Jeśli tylko nie zapomnimy o kolorowych gwiazdach jesieni.
Orchidee (storczyki)
Falenopsis stał się szlagierem ostatnich sezonów. Te tanie i łatwe w uprawie storczyki mają już w domach prawie wszyscy. Czas zainteresować się innymi rodzajami orchidei.
Najlepsze kwiaty do łazienki
Rośliny do łazienki? Kwiaty wbrew pozorom doskonale czują się w łazience. W wilgotnej atmosferze pięknie się rozrastają i kwitną nawet dłużej niż w pokojach. Zobaczcie jakie rośliny doniczkowe najlepiej się nadają do łazienki.
Oleander biały czyli oleander pospolity (Nerium oleander). Jak go pielęgnować?
Oleander pospolity - wystarczy jeden kwitnący okaz, żebyśmy na balkonie poczuli się jak w południowym kurorcie. Ma wyjątkowo piękne kwiaty od maja do października.
Dracena - pielęgnacja, podlewanie, odmiany, uprawa
Dracena obok juki należy dzisiaj do najpopularniejszych roślin doniczkowych. Kupuje się je nie tylko dla egzotycznego wyglądu, ale przede wszystkim dlatego, że większość gatunków sprzedawanych w kwiaciarniach nie jest specjalnie wymagająca.
Begonia zimowa (Begonia elatior). Jak uprawiać begonie w domu
Begonia zimowa może świecić przykładem innym roślinom doniczkowym, bo niestrudzenie przez cały rok rozwija wciąż nowe kwiaty.
Światowy Dzień Poinsecji
Światowy Dzień Poinsecji przypada 12 grudnia . W USA tradycja wręczania tego dnia gwiazd betlejemskich rodzinom, przyjaciołom oraz znajomym sięga już ponad 150 lat. Jest wiele powodów, którymi Amerykanie kierują się obdarowując bliskich poinsecjami. Jest to dla nich sposób wyrażenia miłości, przywiązania oraz przyjaźni, przeprosin czy podziękowań albo chęć poprawienia komuś nastroju.
Poinsecja czyli gwiazda betlejemska. Jak ją uprawiać by kwitła jak najdłużej
Poinsecja to must have zimowego parapetu.Te wszechstronne rośliny ze swoimi pięknie wybarwionymi przylistkami towarzyszą ludziom na całym świecie podczas zimowych miesięcy, pod warunkiem, że przestrzegają oni kilku zasad dotyczących pielęgnacji.
Jakie rośliny można posadzić jako pierwsze na balkonie? Są takie, które nie boją się mrozów
Początek kalendarzowej wiosny mamy już za sobą. W powietrzu czuć wiosnę, ale nocą jeszcze zdarzają się przymrozki? Są rośliny, które już teraz możecie posadzić i cieszyć się kwitnącymi kwiatami na balkonie.
Przedwiośnie w domu - rośliny w doniczkach
Rośliny doniczkowe ożywiają wnętrza domowe i wprowadzają do nich więcej naturalności. Dlatego, warto zdecydować się na to, aby wprowadzić przedwiośnie w domu już teraz. Można poczuć namiastkę wiosny, sadząc w doniczkach przebiśniegi, szafirki lub narcyzy. W domu na pewno zapachnie wiosną.
Iglaki w doniczkach - jak je pielęgnować?
Po co sadzić rośliny iglaste w doniczki? To świetny sposób na udekorowanie balkonu bądź tarasu. W sklepach ogrodniczych coraz częściej można spotkać miniaturowe odmiany tradycyjnych iglaków, które sprawdzają się świetnie, jako rośliny doniczkowe. Nie tylko ich pielęgnacja nie jest skomplikowana, ale też pięknie wyglądają w każdym miejscu. Nic dziwnego, że ich posiadanie staje się coraz bardziej popularne.
Las zamknięty w szklanym słoju
Mossa Terra powstała z myślą o wszystkich miłośnikach natury, którzy marzą o posiadaniu własnego skrawka prawdziwego lasu. Każde mossarium jest unikatowe i niepowtarzalne.
Rdzawe plamy na fidze
Na liściach mojej figi pojawiły się rdzawe plamy, następnie liście te żółkną a potem opadają. Jak można pomóc roślinie? Agnieszka Krauze
Begonia królewska i inne ciekawe gatunki begonii doniczkowych
Begonie to świetny wybór, jeśli poszukujemy niezbyt dużych roślin do dekoracji pokoju. Są bardzo urodziwe, a przy tym tak różnorodne, że chciałoby się mieć wszystkie ich odmiany.
Gwiazda betlejemska - wiosenna regeneracja
Poinsecja, zwana też gwiazdą betlejemską, potrafi kwitnąć bardzo długo - od Bożego Narodzenia aż do Wielkanocy. Jeżeli w Twoim domu straciła już swoje wspaniałe kwiatostany, nie wyrzucaj jej. Przy odrobinie starania można sprawić, że roślina znów zakwitnie późną jesienią.
Rośliny domowe zimą bez światła. Jak o nie dbać?
Zimą roślinom w domu dokucza przede wszystkim niedostatek światła. Zimowe dni, zwłaszcza w grudniu, są bardzo krótkie, słońce słabo świeci. Przez szyby wpada go niewiele. Najbardziej cierpią rośliny, którym nie pozwalamy zapaść w sen. Nadal rosną, tworząc drobne jasnozielone liście i cienkie łodygi. Nie zawsze możemy je przestawić w chłodniejsze i jaśniejsze miejsce.
Dlaczego zioła z supermarketów tak szybko usychają? Wiemy, jak je uratować
Świeże zioła można bez trudu kupić nawet zimą. Doniczki z miętą, bazylią czy tymiankiem znajdziemy w supermarketach, centrach ogrodniczych, a nawet w kwiaciarniach. Pięknie wyglądają w sklepie, ale po przyniesieniu do domu szybko marnieją. Dlaczego?
Rośliny doniczkowe do biura
Dostarczają tlenu, poprawiają mikroklimat, a ich kolor działa uspokajająco. Powinniśmy więc otaczać się roślinami wszędzie. Także w pracy.
Jak pielęgnować rośliny domowe jesienią i zimą?
Z każdym jesiennym dniem ubywa światła słonecznego. A gdy zaczynają grzać kaloryfery, powietrze staje się zbyt suche. To nie są korzystne warunki dla domowych roślin.
Doniczka z figurki. Kaktusy wyglądają w niej świetnie!
Kosztuje grosze, wygląda jak milion dolarów. Zobaczcie, jak zrobić oryginalną doniczkę na sukulenty.
Kaktusy we wnętrzach - nowy trend
Ozdabiania domu kaktusami to najsilniejszy wnętrzarski trend ostatnich miesięcy. Zobaczcie kilkanaście pomysłów na aranżacje z kaktusem w roli głównej.
Tajemnicze storczyki Cambrie. Storczyki ze sklepów ogrodniczych
Cambrie należą do storczyków często pojawiających się w sklepach. Ale wśród opisów botanicznych orchidei brakuje o nich informacji. Cóż to za rośliny?
Storczyk Cymbidium: uprawa w domu. Jak pielęgnować storczyki?
Masz okazałą kolekcję storczyków na parapecie, a marzysz o kolejnym egzemplarzu? Może warto spróbować swoich sił w uprawie Cymbidium?
Rabata z roślin cebulowych - komponowanie, pielęgnacja
Pięknie skomponowana rabata z wiosennych roślin cebulowych to jedna z większych ozdób ogrodu. Warto zadać sobie trochę trudu, by stworzyć ją jesienią (cebule gatunków kwitnących wiosną sadzimy we wrześniu i październiku).