Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Światowy Dzień Poinsecji

Pressland, Stars for Europe

Światowy Dzień Poinsecji przypada 12 grudnia . W USA tradycja wręczania tego dnia gwiazd betlejemskich rodzinom, przyjaciołom oraz znajomym sięga już ponad 150 lat. Jest wiele powodów, którymi Amerykanie kierują się obdarowując bliskich poinsecjami. Jest to dla nich sposób wyrażenia miłości, przywiązania oraz przyjaźni, przeprosin czy podziękowań albo chęć poprawienia komuś nastroju.

Gwiazda betlejemska
Gwiazda betlejemska
Fot. Stars for Europe

Światowy Dzień Poinsecji - dlaczego 12.12?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że data wybrana na Dzień Poinsecji jest jedynie ciekawą kombinacją liczb. W efekcie, dzień ten wiąże się z człowiekiem, który jako pierwszy dostrzegł w poinsecji potencjał dekoracyjny. Był nim Joel Roberts Poinsett, amerykański dyplomata w Meksyku, który około 200 lat temu rozsławił poinsecję w Stanach Zjednoczonych. Zmarł 12 grudnia 1851 roku a rok później Kongres Stanów Zjednoczonych ustanowił rocznicę jego śmierci Dniem Poinsecji.

Poinsecja - Euforbia pulcherrima (gwiazda betlejemska)

Jak świętować Dzień Poinsecji

W Dniu Poinsecji wszystko skupia się wokół poinsecji. Dzięki pięknym przylistkom w kształcie gwiazdy ta zimowa roślina idealnie pasuje na prezent. Pięknie wygląda w prostej doniczce, zachwyca bogato przystrojona i urzeka jako kwiat cięty w bukiecie.

Gwiazda betlejemska. 10 zasad uprawy gwiazdy betlejemskiej

Komu podarować gwiazdę?

Jest tak wiele powodów, żeby sprawić komuś radość i mile zaskoczyć tego dnia. Poinsecje mogą zastąpić wyrazy miłości, uznania, przeprosin, ale też podnieść kogoś na duchu. Z kilkoma dodatkami, w ładnej aranżacji sprawiają, że cel, który przyświeca przy ich wręczaniu zostaje osiągnięty.

Poinsecja czyli gwiazda betlejemska. Jak ją uprawiać by kwitła jak najdłużej

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Światowy Dzień Poinsecji