Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oświetlenie do kuchni

Monika Grabowska

Odpowiednio dobrane oświetlenie w kuchni, powinno umożliwić przygotowanie i spożywanie posiłku. Ważne są też walory estetyczne - powinno pasować do wnętrza, kolorystyki ścian, stylu mebli. Światłem można podkreślić interesujące elementy w kuchni: ładny detal, ciekawą fakturę, wazon z egzotycznej wyprawy.

Oświetlenie do kuchni
Oświetlenie do kuchni
Hansgrohe

Oświetlenie sufitowe

Oświetlenie sufitowe w centralnym punkcie pomieszczenia równomiernie rozjaśni całą kuchnię. Jednak kiedy przygotowujemy posiłek przy blacie, zasłaniamy światło, dlatego przyda się dodatkowe źródło światła.

Oświetlenie w kuchni
Oświetlenie w kuchni
Hansgrohe

Oświetlenie blatu roboczego

Odpowiednie oświetlenie blatu roboczego podniesie komfort pracy w kuchni. Oświetlenie można umieścić pod wiszącymi szafkami - bezpośrednio pod szafkami lub na ścianie. Zazwyczaj używa się długich halogenów, reflektorków, lub małych, okrągłych halogenów. Należy dopasować moc i kąt świecenia do swoich potrzeb. Światło powinno być nie za słabe, ale też nie za silne, aby nie oślepiało. Ciekawym rozwiązaniem jest szklana ściana nad blatem, podświetlona od spodu.

Półki podświetlane Caraway
Półki podświetlane Caraway
Castorama

Oświetlenie barku

Nad barkiem możemy umieścić wiszącą lampę. Ciekawie będą wyglądały trzy takie same punkty świetlne nad blatem. Będą też stanowiły symboliczną granice pomiędzy kuchnią a częścią jadalną.

System szynowy Link lampa Rondi
System szynowy Link lampa Rondi
Nordlux/ARDANT

Oświetlenie stołu

Oświetlenie bezpośrednio nad stołem jest coraz popularniejsze. Tutaj wspólnie jemy, rozmawiamy. Najlepsze będzie delikatne światło pojedynczej lub kilku identycznych lamp. Wygodna jest swobodna możliwość regulacji ilości i natężenia światła. Pomyślmy w którym miejscu będzie stał stół już na etapie rozprowadzania instalacji elektrycznej w domu.

Lampy podłogowe, lampy stołowe, kinkiety

Warto stosować mało popularne rozwiązania. Dlaczego nie postawić lampy podłogowej w rogu kuchni? Czy lampa stołowa na kuchennym stole nie wprowadzi przytulnej atmosfery w czasie wspólnych posiłków? A może postawimy ją w oknie na parapecie kuchennym. Będzie ciekawie wyglądała z zewnątrz. Wnętrze dzięki bocznemu oświetleniu będzie bardziej przytulne.

Oświetlenie szafek kuchennych

Szafki ze szklanymi frontami kuchennymi podświetlonymi od środka, mogą częściowo doświetlać kuchnię.

Naturalne światło

Naturalne światło jest idealne. Jeżeli nie musimy rezygnować z niego, nie róbmy tego. Jeżeli mamy ciemną kuchnię, warto zastanowić się nad otwarciem jej na salon.

Oświetlenie w kuchni
Oświetlenie w kuchni
Castorama
    Więcej o:

Skomentuj:

Oświetlenie do kuchni