Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Panele LED – czy warto się nimi zainteresować?

AZ

Ostatnie lata to z całą pewnością okres dominacji oświetlenia LED, które w krótkim czasie zdobyło bardzo dużą część rynku. Co jasne, popularność diod przekłada się też liczbę rozwiązań tego typu dostępnych na rynku. Jednym z nich są panele ledowe. Czy opłaca się na nie postawić?

Panele LED – czy warto się nimi zainteresować?
Panele LED – czy warto się nimi zainteresować?
Światłolux

Panele LED – co to właściwie jest?

Szukając odpowiedników panelów LED wśród bardziej klasycznych rozwiązań oświetleniowych, wskazać można na systemy świetlówek sufitowych układanych po kilka we wspólnej obudowie. Oczywiście najpopularniejsze były w tym przypadku rozwiązania odkryte, to jednak zdarzały się także produkty posiadające dodatkową osłonę rozpraszającą światło. Budowa paneli LED jest w tym przypadku dość podobna, z tym że lampy wyładowcze zastąpione zostały diodami elektroluminescencyjnymi, a całość przykryta jest nowoczesnym materiałem LGP. Dzięki specjalnej budowie przesłona taka umożliwia uzyskanie doskonałego przewodnictwa światła oraz rozproszenie i ukierunkowanie go w dowolny sposób. Dokładny wygląd i wielkość produktów tego typu uzależniona jest oczywiście od producenta i może być bardzo różna. Najpopularniejsze są jednak panele kwadratowe, prostokątne oraz okrągłe. Z punktu widzenia montażu stosuje się je z kolei głównie na sufitach, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować je na ścianach czy wmontować w meble lub nawet podłogi – o ile oczywiście zostaną one odpowiednio zabezpieczone.

Jakie zalety mają panele LED sufitowe i ścienne?

Popularność paneli diodowych wynika z wielu ich zalet. Przede wszystkim, podobnie jak wszystkie lampy ledowe, są one niezwykle oszczędne, długowieczne i bezawaryjne. Nie sposób jednak nie docenić kilku cech typowych dla tego konkretnego rozwiązania:

  • Równomierne oświetlenie – dzięki technologii LGP panele świecą całą swoją powierzchnią, co pozwala na ograniczenie cieniów i mniej jasnych miejsc.
  • Uniwersalność – można je wykorzystać zarówno w biurach, obiektach usługowych czy zakładach produkcyjnych, jak i w domach czy mieszkaniach.
  • Design – minimalistyczne panele LED będą dobrze wyglądać w każdym nowoczesnym pomieszczeniu. 
  • Łatwość montażu – zarówno wpuszczane jak i natynkowe czy podwieszane panele mogą założyć nawet mało doświadczone osoby.

Kto może korzystać z paneli LED?

Jak już wspomnieliśmy, panele LED są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, co wpływa na liczbę potencjalnych odbiorców. W praktyce skorzystać można z nich w prawie każdym miejscu – a gdzie dzieje się to najczęściej?

  • Powierzchnie biurowe i usługowe jako oświetlenie główne,
  • Powierzchnie handlowe jako oświetlenie główne lub też akcentujące czy oświetlające produkty,
  • W domach i mieszkaniach jako zasadnicze oświetlenie głównie w łazienkach, kuchniach czy salonach,
  • Panele LED z czujnikiem ruchu sprawdzą się też we wszystkich budynkach użytkowych, jako oświetlenie korytarzy czy klatek schodowych.

Co przy tym warte podkreślenia, bardzo ciekawym aranżacyjnym rozwiązaniem dla użytkowników prywatnych jest np. podwieszenie paneli na linkach czy łańcuchach. Dzięki temu nie stracą one nic ze swoich właściwości użytkowych i jednocześnie będą wyglądać dużo atrakcyjniej.

Gdzie kupować dobrej jakości panele LED tanio?

Duże zainteresowanie oświetleniem LED wpływa na liczbę dostępnych produktów. Niestety jednak nie wszystkie z nich charakteryzują się wysoką jakością, czasem też ich cena jest niewspółmierna do oferowanych parametrów i zastosowanych materiałów. Warto w tym miejscu zresztą podkreślić, że moc, wielkość i sposób wykończenia poszczególnych paneli jest zależna od typu i producenta. Aby uniknąć problemów, na pewno warto korzystać z usług profesjonalnych sklepów z oświetleniem, takich jak swiatlolux.pl. W ich przypadku można liczyć na wysoką jakość oferowanych rozwiązań oraz ich szczegółowe opisy, pozwalające na dokonanie świadomego wyboru. Często też obsługa takich podmiotów oferuje fachową pomoc klientom, która dodatkowo ułatwia dokonanie dobrego zakupu. 

Z całą pewnością panele LED to bardzo ciekawe i nowoczesne rozwiązanie oświetleniowe. Dlatego też warto na nie stawiać, i to zarówno w przypadku firmy czy instytucji, jak i osób prywatnych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Panele LED – czy warto się nimi zainteresować?