Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Patent IKEA na bardziej bezpieczne meble

mat. prasowe

IKEA prezentuje innowację - system "Przymocuj i Odblokuj", który wspomaga minimalizowanie ryzyka przewrócenia się mebli. Komoda VIHALS staje się pierwszym meblem oferowanym na światowym rynku, wyposażonym w tę funkcję.

Patent IKEA na bardziej bezpieczne meble
Patent IKEA na bardziej bezpieczne meble
IKEA

W procesie rozwoju każdego produktu IKEA przywiązuje dużą wagę do oceny ryzyka związanego z bezpieczeństwem. W przypadku mebli do przechowywania, przymocowanie ich do ściany jest uważane za najbardziej pewny sposób gwarantowania bezpieczeństwa. Wprowadzenie funkcji „Przymocuj i Odblokuj” ma na celu zachęcenie użytkowników do zabezpieczania swoich mebli w ten sposób.

System „Przymocuj i Odblokuj” - jak działa?

Funkcja "Przymocuj i Odblokuj" pozwala na jednoczesne otwieranie tylko określonej liczby szuflad, jeśli mebel nie jest przytwierdzony do ściany. Pomaga to zminimalizować ryzyko przewrócenia, choć nie eliminuje go całkowicie. Po zamocowaniu mebla do ściany aktywuje się mechanizm odblokowujący, co umożliwia bezpieczne otwieranie nawet wszystkich szuflad jednocześnie.

VIHALS - bezpieczna komoda

Pierwsze meble IKEA na świecie z systemem „Zamocuj i Odblokuj” to komody VIHALS. Klienci mają do wyboru trzy wersje: komody z 4 szufladami oraz dwie wersje komód z 6 szufladami. Komody VIHALS są częścią serii do przechowywania o tej samej nazwie i można je łatwo łączyć, aby uzyskać spójny wygląd aranżacji w całym domu. Wersja z 4 szufladami doskonale sprawdza się w przypadku małych przestrzeni i cieszy się największą popularnością. Obecnie dostępna jest także w nowej, obniżonej cenie - o 200 zł mniej. 

W IKEA stawiamy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Przeprowadzamy ponad milion testów rocznie, aby zapewnić, że nasze produkty są trwałe i bezpieczne w użyciu. System ‘Przymocuj i Odblokuj’ ma na celu nie tylko zwiększać bezpieczeństwo mebla, ale również przypominać klientom - ilekroć będą chcieli otworzyć wszystkie szuflady na raz, bez przymocowania mebla do ściany - że to mocowanie jest niezbędne, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Komoda VIHALS to pierwszy produkt z takim rozwiązaniem - kolejne pojawią się w niedalekiej przyszłości. W nadchodzących latach będziemy nadal opracowywać produkty z innowacyjnymi funkcjami zwiększającymi stabilność i bezpieczeństwo użytkowania dla naszych klientów na całym świecie. Rozwiązania te nie będą takie same dla każdego produktu, funkcje będą wbudowywane w meble w zależności od potrzeb. Nasz dom powinien być bezpieczny dla całej rodziny. Dlatego każdorazowo do wszystkich komód dołączane są okucia zabezpieczające umożliwiające przymocowanie ich do ściany, co jako IKEA zawsze rekomendujemy.

mówi Bartosz Grund, Lider ds. Wymagań i Zgodności Produktu w IKEA Retail w Polsce.

IKEA wprowadziła do swojej oferty szafkę GREÅKER z nietypowymi zawiasami, które umożliwiają otwieranie drzwi pod określonym kątem, co dodatkowo zwiększa stabilność mebla. W asortymencie IKEA dostępne są również różne produkty zaprojektowane wyłącznie w celu zapewnienia bezpieczeństwa, takie jak blokady na okna i drzwi, maty antypoślizgowe oraz ochronne nakładki na narożniki szafek i blatu.

Zobowiązanie patentowe IKEA 

IKEA wykorzystuje swoje 80-letnie doświadczenie w projektowaniu mebli do użytku domowego. Prowadzi badania i działania rozwojowe, tworząc innowacje dotyczące stabilności mebli służących do przechowywania ubrań. Firma dąży do wprowadzenia zmian w przemyśle meblarskim i zredukowania liczby wypadków związanych z przewracaniem się mebli. Pragnie jednocześnie stworzyć bezpieczniejsze warunki życia w domu. W tym kontekście IKEA wierzy we współpracę, zachęcając innych producentów mebli do skorzystania z jej opatentowanej technologii „Przymocuj i Odblokuj”.

IKEA chce projektować produkty, które wytrzymają codzienne domowe wyzwania, a przez to sprawią, że dom stanie się bezpieczniejszym i lepiej pomyślanym. Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie w IKEA.

    Więcej o:

Skomentuj:

Patent IKEA na bardziej bezpieczne meble