Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pfleiderer stawia na recykling: otwarcie nowej inwestycji w fabryce w Wieruszowie

mat. prasowe

Optymalizacja procesów produkcyjnych z uwzględnieniem ochrony środowiska stanowi kluczowy element strategii rozwoju marki Pfleiderer. Dzięki najnowszej inwestycji, oficjalnie otwartej 23 maja w fabryce w Wieruszowie, firma planuje znacząco zwiększyć wykorzystanie materiałów z recyklingu w produkcji płyt.

Nowa wieża do recyklingu w farbyce Pfleiderer w Wieruszowie
Nowa wieża do recyklingu w farbyce Pfleiderer w Wieruszowie
mat. prasowe

Właśnie otworzyliśmy naszą nową wieżę recyklingową w Wieruszowie. Zainwestowaliśmy ponad 60 milionów złotych po to, aby chronić środowisko, ale również by nasi partnerzy handlowi mieli dostęp do produktów najwyższej jakości, produktów odpowiadających na co raz wyższe potrzeby świadomych ekologicznie konsumentów.

mówi Grzegorz Kulesza, Dyrektor zarządzający Pfleiderer Polska.

Wykorzystanie odpadów w produkcji

Od lat Pfleiderer skupia się na inwestycjach w recykling. Mimo, że przedtem wykorzystywał już odpady - tartaczne czy fabryczne - do produkcji płyt, teraz wprowadzenie wieży do recyklingu umożliwi firmie wykorzystanie zupełnie nowego źródła surowców – odpadów konsumenckich, które dotąd trafiały na wysypisko. Ta inwestycja nie tylko przyniesie korzyści producentowi poprzez obniżenie kosztów produkcji i zwiększenie wydajności, ale przede wszystkim będzie korzystna dla środowiska. Zmniejszenie ilości odpadów, oszczędność energii, ochrona zasobów naturalnych – to tylko niektóre z korzyści wynikających z tego działania.

Inwestycje w recykling rozważaliśmy już od dawna, przeglądaliśmy różne rozwiązania i różne technologie. W zeszłym roku rozpoczęliśmy proces inwestycyjny, jakim jest nowa wieża do recyklingu, zakupiliśmy maszyny i technologię od firmy PAL, które pozwolą nam stosować innowacyjne, nowoczesne rozwiązania. To najlepsze technologie dostępne na rynku. 

mówi Andrzej Wojcieszak, Dyrektor zakładu w Wieruszowie.
Nowa wieża do recyklingu w farbyce Pfleiderer w Wieruszowie
Nowa wieża do recyklingu w farbyce Pfleiderer w Wieruszowie
mat. prasowe

Najnowsza inwestycja Pfleiderer - czym się charakteryzuje?

Najnowsze metody sortowania odpadów z recyklingu wyróżniają się znacząco spośród innych rozwiązań dostępnych na rynku. Wykorzystują one zaawansowane technologie, takie jak systemy kamer, które identyfikują zanieczyszczenia w wiórach i następnie je segregują. W fabryce Pfleiderer w Wieruszowie odpady powstałe z produkcji mebli, drzwi, podłóg i innych drewnianych elementów wyposażenia są poddawane procesowi recyklingu.

Wieża recyklingowa w Wieruszowie daje drugie życie odpadom, które normalnie lądowałyby na wysypisku. 

dodaje Andrzej Wojcieszak.
Nowa wieża do recyklingu w farbyce Pfleiderer w Wieruszowie
Nowa wieża do recyklingu w farbyce Pfleiderer w Wieruszowie
mat. prasowe

Nowa wieża do recyklingu - z korzyścią dla lasów

Drewno to wyjątkowo cenny surowiec, na który wciąż rośnie popyt, jednocześnie jego dostępność maleje. Między innymi z tego powodu firma Pfleiderer zainwestowała w wieżę do recyklingu - pozwoli ona odzyskać surowiec do produkcji z materiałów już wykorzystanych i zużytych przez człowieka. 

Nasza inwestycja, polegająca na zużyciu do produkcji płyty drewnopochodnej drewna odpadowego, pozwoli uniknąć konieczności używania drewna pochodzącego bezpośrednio z lasów. Około 80-90 tysięcy ton odpadów, które dzisiaj lądują na wysypiskach śmieci, będziemy w stanie przetworzyć w pełnowartościowy produkt.

podkreśla Grzegorz Kulesza.

W trosce o środowisko naturalne

Wielu przedsiębiorców stara się podjąć wyzwanie produkcji przyjaznej dla środowiska. Dlatego w ramach nowej inwestycji Pfleiderer planuje zwiększyć wykorzystanie drewna wtórnego z obecnego poziomu 30% do 50%. To nie tylko zmniejszy zużycie paliw, takich jak gaz ziemny, ale także ograniczy emisję dwutlenku węgla do atmosfery o około 600 ton rocznie.

Budowa wieży do recyklingu drewna to także redukcja emisji hałasu. Inwestycja jest wyposażona w dużą izolację akustyczną, która w pełni chroni zarówno pracowników, ale również okolicznych mieszkańców. 

mówi Mariusz Janik, odpowiedzialny w firmie Pfleiderer za kwestie ekologii.
Fabryka Pfleiderer w Wieruszowie
Fabryka Pfleiderer w Wieruszowie
mat. prasowe

Pomiędzy 2018 a 2022 rokiem w fabrykach Pfleiderer przeprowadzono szereg inwestycji mających na celu ochronę środowiska, w tym zbudowano oczyszczalnię wód deszczowych, nowe stacje filtracyjne oraz wprowadzono praktyki ponownego wykorzystania wody produkcyjnej w wielu obszarach, co zaowocowało obniżeniem zużycia wody na terenie zakładów o ponad 50%.

Obecnie w kwestii ochrony środowiska skupiamy się w dwóch obszarach – eliminacja paliw kopalnych i redukcja śladu węglowego. Chcemy w przyszłości całkowicie spalać biomasę, inwestując w nowy kocioł na biomasę.

mówi Mariusz Janik.

To jest nowe otwarcie i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Wieża recyklingowa to pierwsza z wielu inwestycji, które są przed nami.

dodaje Grzegorz Kulesza.
    Więcej o:

Skomentuj:

Pfleiderer stawia na recykling: otwarcie nowej inwestycji w fabryce w Wieruszowie