Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Płytki podłogowe do łazienki - modne wozory i kolorystyka. Trendy łazienkowe w 2020

AS

Niezależnie od tego, czy planuje się urządzenie nowo wybudowanego domu, czy remont tego już istniejącego, dobór odpowiednich elementów wykończenie jest niezwykle istotny. Wpływa on na efekt końcowy i przez wiele lat będzie wizytówką domowników. Choć łazienka nie jest reprezentatywnym pomieszczeniem, to jednak ciągle odgrywa dużą rolę w ogólnej aranżacji domu i bezpośrednio wpływa na jego funkcjonalność czy komfort codziennego użytkowania. Dlatego tak wielką wagę przykłada się do odpowiedniego urządzenia łazienki i jej wykończenia, a nieodzownym tego elementem są płytki. Sprawdź, jakie wzory są obecnie popularne i dobierz płytki do łazienki, które będą jednocześnie funkcjonalne i eleganckie.

Modne kolory płytek łazienkowych
Modne kolory płytek łazienkowych
Wienerberger

Płytki podłogowe do łazienki – co warto wziąć pod uwagę?

Głównym problemem, przed jakim staje każda osoba planująca wybór płytek, jest połączenie wzoru/koloru z koniecznością codziennego użytkowania. Jeśli wybierze się zbyt jasne płytki, to łazienka będzie szybko brudzić, a utrzymanie jej w czystości będzie nie lada wyzwaniem. Z kolei płytki o zbyt ciemnej barwie mogą negatywnie wpłynąć na odbiór pomieszczenie, zwłaszcza jeśli jest ono małe.

Łazienka w marmurze nowe trendy
Łazienka w marmurze nowe trendy
Wienerberger

Innym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy okazji doboru płytek jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Płytki łazienkowe to często gres lub ceramika, ale coraz popularniejsze stają się te kamienne lub te imitujące marmur, granit, piaskowiec czy trawertyn.

Trendy łazienkowe 2020
Trendy łazienkowe 2020
Wienerberger

Wykończenie łazienki a płytki – na jaki wzór się zdecydować?

Kolor płytek podłogowych i ściennych ma kluczowe znaczenie w kwestii postrzegania danego pomieszczenia. Podkreślający styl pokoju wzór stanie się idealnym uzupełnieniem wcześniej ustalonej kompozycji lub będzie jej przeciwieństwem, dla wywołania kontrastu. W przypadku niewielkich pomieszczeń zaleca się, by ściany czy wystrój były utrzymane w jasnych barwach. Płytki podłogowe czy ścienne w kolorze białym optycznie powiększą łazienkę i sprawią, że nie będzie ona klaustrofobiczna, co dla wielu osób będzie miało ogromne znaczenie.

Gres piętra nero polerowany
Gres piętra nero polerowany
Wienerberger

Przy czym warto pamiętać, że jasna kolorystyka może znacząco wpłynąć na funkcjonalność pomieszczeniach – na jasnych powierzchniach wszelki brud czy plamy będą widoczne jak na dłoni.

Modne płytki 2020
Modne płytki 2020
Wienerberger

Z czego wykonane są płytki do łazienki?

Komfort użytkowania jest jednym z ważniejszych czynników przy okazji doboru płytek. Muszą one współgrać nie tylko z wystrojem wnętrza, ale również odpowiadać sposobowi ogrzewania pomieszczenia. W przypadku łazienek często stosuje się ogrzewanie podłogowe – aby było ono w pełni efektywne warto postawić na płytki wykonane z materiału dobrze przewodzącego ciepło.

Łazienka 2020 inspiracje płytek
Łazienka 2020 inspiracje płytek
Wienerberger

Tutaj sprawdzonym rozwiązaniem może okazać się gres, który dodatkowo może być szkliwiony lub polerowany. Wpływa to na fakturę – to drugie rozwiązanie powoduje, że płytka jest gładka w dotyku i przejrzystsza.

Płytki z modnymi wzorami – jak wybrać rozwiązanie na lata?

Wybór właściwych płytek łazienkowych zawsze stanowił nie lada wyzwanie, dlatego podczas przeglądania kolejnych ofert warto kierować się funkcjonalnością i kolorystyką, w jakiej utrzymane są kafelki.

Modna łazienka w stylu industrialnym
Modna łazienka w stylu industrialnym
Wienerberger

Sprawdzonym i często polecanym rozwiązaniem jest też dobór płytek antypoślizgowych, które w bezpośredni sposób przekładają się na zwiększone bezpieczeństwo, co będzie miało ogromne znaczenie w domach z małymi dziećmi.

    Więcej o:

Skomentuj:

Płytki podłogowe do łazienki - modne wozory i kolorystyka. Trendy łazienkowe w 2020