Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomysł na szybkie schłodzenie latem

mat. prasowe

W końcu nadeszło upalne lato, za którym tęskniło wielu z nas. Warto jednak pamiętać, że wyższe temperatury nieuchronnie pociągają za sobą większe zapotrzebowanie na wodę. Pijemy jej więcej, mamy też potrzebę częstszych kąpieli. Czy oszczędzanie wody latem jest w ogóle możliwe?

Geberit Sestra
Geberit Sestra
mat. prasowe

Jak najbardziej! Istnieje mnóstwo skutecznych sposobów na zużywanie mniejszej ilości wody: od zakręcania kranu w trakcie mycia zębów po przestawienie się na zmywarkę, która zużywa znacznie mniej wody w porównaniu ze zmywaniem ręcznym. A dlaczego szybki prysznic jest lepszy niż kąpiel w wannie? Wyjaśniamy z pomocą architektki Katarzyny Szramek, Ambasadorki marki Geberit.

KOŁO Nemea
KOŁO Nemea
mat. prasowe

Dlaczego warto pamiętać o rozsądnym gospodarowaniu wodą?

Każdego dnia zużywamy mnóstwo wody, a w sytuacji zagrożenia suszą musimy być w tej kwestii tym bardziej czujni. Nie bez znaczenia są też nasze rachunki. Co jest bardziej oszczędne: kąpiel w wannie wypełnionej wodą czy szybki prysznic? Oczywiście, że to drugie! Oszczędność liczymy w tym przypadku w dziesiątkach litrów. Każdy z nas może zaoszczędzić mnóstwo wody, wypracowując u siebie odpowiednie nawyki: biorąc prysznic, zużywa się około 80 litrów mniej wody w porównaniu z kąpielą. Zakręcenie wody podczas namydlania, mycia zębów lub mycia rąk również pozwala zaoszczędzić znaczną ilość wody.

Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, pod kątem ilości zużytej wody, jest oczywiście prysznic. Długie kąpiele w wannie są bardzo relaksujące i odprężające, natomiast wymagają napełnienia całej wanny wodą. Pod prysznicem spłukujemy się bieżącą wodą. Czynność ta zajmuje mniej czasu i ilości wody.

podkreśla architekt Katarzyna Szramek.

Aby nasze korzystanie z prysznica było jeszcze bardziej oszczędne, zainwestujmy w specjalną baterię prysznicową, na przykład z wbudowanym perlatorem. Takie urządzenie pobiera mniej wody bez jakiegokolwiek uszczerbku na komforcie korzystania z naszego prysznica.

Geberit Olona
Geberit Olona
mat. prasowe

Oszczędzanie wody? Z marką Geberit to czysta przyjemność!

A skoro mowa o komforcie, marka Geberit dostarcza szereg rozwiązań, aby oszczędne korzystanie ze strefy prysznica było zarówno skuteczne, jak i komfortowe. Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami tradycyjnych brodzików, czy minimalistycznych pryszniców typu walk-in, w ofercie marki Geberit i należącej do niej marki Koło znajdziemy brodziki i odpływy, gwarantujące najwyższą wygodę w trakcie korzystania z prysznica.

Przykłady? Brodzik Koło Nemea jest wykonany z akrylu sanitarnego – ciepłego i miłego w dotyku materiału i doskonale sprawdzi się do małej łazienki. Jest przy tym stabilny i zapewnia trwałość na wiele lat.

Warto podkreślić, że brodzik Nemea sprawdzi się w łazienkach, w których nie można zamontować odpływów liniowych.

mówi architekt Katarzyna Szramek.
Geberit CleanLine
Geberit CleanLine
mat. prasowe

Miłośnicy ultrapłaskich powierzchni powinni z kolei zwrócić uwagę na model Geberit Sestra. Ma niezwykle przyjemną w dotyku, strukturalną powierzchnię, która jest niezwykle trwała na uszkodzenia, zarysowania i działanie promieni słonecznych, a dodatkowo posiada właściwości antypoślizgowe. Wzdłuż brodzika biegnie przypominający odpływ liniowy wpust odprowadzający wodę. Ten element nie tylko świetnie wygląda, ale też gwarantuje higienę, zapobiegając zbieraniu się brudu.

Równie bezpieczny i higieniczny, a przy tym niezwykle elegancki jest brodzik Geberit Olona. Podobnie jak brodzik Sestra, również model Olona pokryty jest warstwą żywicy żelkotowej, zabezpieczającej go przed zarysowaniami. Powierzchnia brodzika jest gładka i matowa, a jego elegancki design podkreśla odpływ z okrągłą pokrywą z chromowanym obramowaniem.

Geberit Sestra
Geberit Sestra
mat. prasowe

Co jeszcze wpływa na komfort korzystania z prysznica? Z pewnością dobry odpływ. Model Geberit CleanLine rozwiązuje problem utrzymania tego elementu w czystości. Dzięki swojej prostej formie i otwartej przestrzeni wylotowej utrzymanie higieny w strefie prysznica nigdy nie było tak łatwe.

Odpływ liniowy Geberit CleanLine jest bardzo estetyczny i produkowany w różnych kolorach, w jakich dostępne są również baterie łazienkowe. Dzięki kolorystyce oraz smukłej rynnie odpływowej jest biżuteryjnym wykończeniem pod prysznicem. Można go również przyciąć na miarę.

podkreśla architekt Katarzyna Szramek.
Geberit Sestra
Geberit Sestra
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Pomysł na szybkie schłodzenie latem