Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Porcelanosa: płytki do złudzenia przypominające drewno

AZ

Które kolekcje marki Porcelanosa warto wybrać, gdy chce się mieć w domu przytulną łazienkę z drewnianymi akcentami?

.
.
Cerdesign

Marka Porcelanosa jest doskonale znana wszystkim tym, którzy pracują w branży materiałów wykończeniowych. Ta hiszpańska firma rozpoczynała 40 lat temu, skromnie, jak na rodzinny interes przystało. Z niedużej fabryki płytek rozrosła się do rozpoznawanego na całym świecie brandu. Produkty marki Porcelanosa, dostępne w ponad 150 krajach, są wysoko oceniane przez architektów, inwestorów prywatnych i komercyjnych. W ostatnich miesiącach wciąż niesłabnącym trendem jest pojawianie się w łazienkach drewna. Z uwagi jednak na jego niską odporność na wilgoć zastępuje się go ceramiką – do złudzenia przypominającą naturalny surowiec.

Kolekcja Liston Oxford Natural

W kategorii produktów dla architektów oraz świadomych klientów dużym powodzeniem cieszy się kolekcja Liston Oxford Natural. Cechą charakterystyczną kolekcji jest wzór wąskich, długich lameli. Na kolekcję składają się wąskie i długie płytki o wymiarach 33 x 100 cm. Można nabyć je w trzech odcieniach do wyboru. Dla miłośników ciepłych tonacji przygotowano Liston Oxford Cognac.

Ściana wyłożona płytkami marki Porcelanosa – kolekcja Liston Oxford Natural (33x100cm)
Ściana wyłożona płytkami marki Porcelanosa – kolekcja Liston Oxford Natural (33x100cm)
Cerdesign

Kolekcja Noa Tanzania Almond

Marka Porcelanosa słynie ze znakomitej jakości wyrobów, które niejedna firma próbowała skopiować – bez powodzenia. Porcelanosa tworzy drewnopodobne płytki, które wielokrotnie prezentują się nawet lepiej niż naturalny surowiec. Szczególną uwagę warto w tym względzie zwrócić na kolekcję Noa Tanzania Almond, która występuje w dwóch wersjach: prawej i lewej. Dzięki temu możemy tworzyć z nich bajeczne wzory. Seria, która wyprzedziła swoją epokę.

Aranżacja powstała na bazie płytek Venis Starwood Noa-I Tanzania Almond (59,6x59,6 cm)
Aranżacja powstała na bazie płytek Venis Starwood Noa-I Tanzania Almond (59,6x59,6 cm)
Cerdesign

Kolekcja Lexington Maple

A teraz coś dla fanów jasnych odcieni drewna. Kolekcja Lexington Maple, choć została wykonana z ceramiki w hiszpańskiej fabryce, do złudzenia przypomina drewno klonowe po starannej obróbce, wykonanej ręką zdolnego stolarza. Połączenie pożądanego wyglądu naturalnego surowca z właściwościami ceramiki jest tym, czego aktualnie poszukują klienci. Ceramika, w przeciwieństwie do drewna, świetnie radzi sobie z kontaktem z wodą, parą czy środkami czystości. Drewno pod wpływem wilgoci może puchnąć, wypaczać się i tracić swoje naturalne piękno. Dlatego ze względów praktycznych przy codziennym użytkowaniu zdecydowanie lepiej sprawdzi się jego wierna imitacja. Modny rozmiar płytki 45 x 120 cm pozwoli wyczarować nawet najbardziej skomplikowaną aranżację.

Kolekcje marki Porecelanosa swoimi walorami wizualnymi wyprzedziły epokę. W kolekcjach płytek inspirowanych naturalnym drewnem hiszpańska marka nie ma sobie równych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Porcelanosa: płytki do złudzenia przypominające drewno