Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Poznaj 3 powody dla których warto stosować ochraniacze na materac

AZ

Ochraniacz na materac to absolutny must have, kiedy kupujemy nowy materac i łóżko. Poznajcie 3 powody dla których warto mieć i stosować powłokę zabezpieczającą wasz materac!

Poznaj 3 powody dla których warto stosować ochraniacze na materac
Poznaj 3 powody dla których warto stosować ochraniacze na materac
ABC snu

Ochraniacz na materac - to same korzyści!

Każdy, kto szukał dobrego łóżka do spania i materaca długo zastanawiał się w jaki sposób poradzić sobie z ochroną materaca przez zabrudzeniami. Producenci materacy oferują na to rozwiązanie - ochraniacze na materac, które nie tylko pozwolą utrzymać materac w czystości, ale także przedłużą jego żywotność.

Ochraniacz nie jest zwykłym, standardowym pokrowcem na materac. Zazwyczaj taki pokrowiec jest sprzedawany w zestawie z materacem, jest zapinany na zamek albo dyskretne guziczki i stworzony z materiału, który często nie jest nieprzemakalny. Ochraniacz ma za zadanie chronić materac przez zabrudzeniami, nadmiarem wilgoci i szkodliwym działaniem wody. Ta inwestycja z pewnością zwróci się z nawiązką, szczególnie, gdy na łóżku często bawią się dzieci albo śpią osoby starsze czy niepełnosprawne. Ogromną zaletą ochraniacza jest przede wszystkim łatwość zakładania i ściągania z materaca, możemy wówczas bez problemu, kiedy tylko chcemy go wyprać, by zadbać o regularną higienę miejsca do snu.

Zazwyczaj standardowy pokrowiec jest bardzo ciężki i dużych rozmiarów, więc samodzielne pranie, suszenie i prasowanie przysporzy nam wiele kłopotu. Mata ochronna, nieprzemakalna zazwyczaj jest lekka i bez problemu możemy ją na bieżąco wyczyścić. Warto pamiętać, że ochraniacze możemy prać w wysokiej temperaturze.

Ochraniacz na materac Hilding bezszelestny i zapobiega zabrudzeniom
Ochraniacz na materac Hilding bezszelestny i zapobiega zabrudzeniom
ABC snu

Na rynku materacy dostępne są ochraniacze wodoodporne. Stworzone są one z dwóch, solidnych warstw: na wierzchu mamy miękką bawełnę, a pod spodem ochronną powłokę winylową. Często ochraniacze także dostępne są z delikatnym wypełnieniem, które pozwoli na wyrównanie powierzchni do komfortowego odpoczynku. Ochraniacz na materac zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Można go bez problemu założyć na łóżka kontynentalne za pomocą szerokich gumek, które zabezpieczą materac przed przesuwaniem w trakcie spania.

Ochraniacz na materac Hilding - bezszelestny i zapobiega zabrudzeniom

W sklepie marki Hilding, która od lat jest pionierem w branży produkcji komfortowych materacy oraz akcesoriów do spania możemy znaleźć wygodny, bawełniany ochraniacz. Jego ogromną zaletą jest struktura stworzona z włókien bawełnianych, które zapewniają niesamowity klimat snu i przyjemny wypoczynek.

Ochraniacz wodoodporny dostępny w sklepie marki Hilding jest odporny na plamy, zabrudzenia oraz nieprzyjemne zapachy. Górna warstwa jest wykonana ze 100% bawełny, natomiast dolna cześć pokryta jest ochronną membraną PU. Materiał stosowany do maty ochronnej materaców Hilding jest cichy, bezszelestny i całkowicie odporny na zagniecenia. Dzięki temu, nie musimy się już martwić, że po wypraniu będziemy musieli go jeszcze wyprasować, aby wyglądał schludnie i elegancko. Doskonałe ochraniacze znajdziemy tak jak i wygodne materace do snu na abcsnu.pl. 

Warto także pamiętać, że możemy wyprać ten ochraniacz w temperaturze 90 stopni Celsjusza, dzięki czemu skutecznie będziemy mogli się pozbyć wszystkich zabrudzeń oraz zalegającego roztocza czy drobnoustrojów. Jeśli zastosujemy regularne odkurzanie materaca, systematyczne czyszczenie i dezynfekcję ochraniacza materaca, będziemy mogli się cieszyć jego żywotnością przez wiele lat, a inwestycja w nasze zdrowie będzie słusznym wyborem!

    Więcej o:

Skomentuj:

Poznaj 3 powody dla których warto stosować ochraniacze na materac