Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pracownia architektoniczna: EXTERIO

MW

Budynki w różnorodnej skali - od urbanistycznej, poprzez wnętrza, aż do detalu - to bogata oferta pracowni EXTERIO, którą prezentujemy Wam na naszych stronach.

Pracownia EXTERIO
Pracownia EXTERIO
archiwum pracowni

EXTERIO (www.exterio.pl) jest warszawską pracownią architektoniczną i częścią HOLA Grupa Projektowa, założoną przez Monikę Bronikowską, Adama Bronikowskiego i Marcina Klukowskiego. W ramach grupy my specjalizujemy się w projektowaniu architektury, a koledzy z HOLA Design – w aranżacji wnętrz. Funkcjonujemy na rynku od ponad 8 lat.

Pracownia zaprojektowała już niemal 100 budynków.  Opierając się na naszym doświadczeniu w projektowaniu w różnorodnej skali (od urbanistycznej, poprzez wnętrza, do detalu) staramy się, aby nasze budynki były dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Naszym celem jest dostarczanie klientom usług projektowych najwyższej jakości i oryginalności. Projektując, staramy się włączyć klienta w proces twórczy, dogłębnie poznać jego potrzeby
i określić estetykę, która mu odpowiada. Dokładnie analizujemy także kontekst miejsca, w którym ma powstać budynek. Każde zadanie projektowe traktujemy indywidualnie, starając się włożyć w jego realizację 100% umiejętności i kreatywności. W ramach EXTERIO tworzymy przede wszystkim projekty nowoczesnych prywatnych rezydencji, ale nie stronimy też od innych wyzwań.

Liderem zespołu EXTERIO jest Marcin Klukowski – architekt z dwudziestoletnim doświadczeniem.

Rezydencja w Lesznowoli

IDEA:

To projekt, który dla wielu mógłby być prawdopodobnie domem marzeń. Tu każda sypialnia mieści się za szklaną ścianą z widokiem na las. Duże przeszklenia wychodzące na otaczającą dom zieleń pojawiają się także w centralnej części obiektu, gdzie zlokalizowana jest wysoka, dwukondygnacyjna przestrzeń dzienna z galerią na piętrze. Dla zmniejszenia skali, cała bryła została rozbita na mniejsze elementy i przyjęła formę nowoczesnych „unoszących się stodół”. W budynku ukryty jest duży garaż podziemny. Na prośbę inwestorów zaprojektowany został także basen z przeszklonym zadaszeniem zacierającymi granicę pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Budynek wyposażony jest w windę łączącą wszystkie poziomy oraz nowoczesne, energooszczędne instalacje.

Lokalizacja: Lesznowola
Inwestor: prywatny
Projekt: Exterio architektura, Marcin Klukowski, Monika Bronikowska, Adam Bronikowski, Janusz Drąg
Powierzchnia użytkowa: 941 m2
Wizualizacje: Janusz Drąg

Rezydencja w Lesznowoli, EXTERIO
Rezydencja w Lesznowoli, EXTERIO
Wiz. Janusz Drąg
Rezydencja w Lesznowoli, EXTERIO
Rezydencja w Lesznowoli, EXTERIO
wiz. Janusz Drąg

Pensjonat w Białogórze 

Widok zwrócony w stronę morza i gęstych lasów, bliskość malowniczych plaż Białogóry – to sceneria pensjonatu KLONOVA, dzieła HOLA Grupa Projektowa. Prosta, lecz elegancka bryła budynku została stworzona w nawiązaniu do regionalnej architektury. Drewno bejcowane na czarno czy odwołujące się do nadmorskich spichlerzy elewacje pokryte ręcznie wyrabianymi ceglanymi płytkami, kontrastują z grafitową blachą pokrywającą dach i portal wejściowy. Przemyślana architektura pensjonatu zwraca uwagę także ze względu na swoją mobilność. Wnętrze podzielono na przestronne pokoje o jednakowej szerokości, które można łączyć ze sobą w zespoły. Tak samo jest z przegrodami tarasów, można składać, aby możliwe było przejście między pokojami. Na poddaszu znajdują się najwygodniejsze apartamenty z przeszklonymi tarasami wciętymi w bryłę dachu, z których rozpościera się piękny widok  – wspaniałe miejsce do podziwiania malowniczych zachodów słońca.

Lokalizacja: Białogóra
Inwestor: prywatny
Projekt: Exterio architektura, Marcin Klukowski, Monika Bronikowska, Adam Bronikowski,  Marcin Wójcik, Magdalena Brzozowska
użytkowa: 517 m2

Pensjonat w Białogórze, EXTERIO
Pensjonat w Białogórze, EXTERIO
Yassen Hristov
Pensjonat w Białogórze
Pensjonat w Białogórze
Yassen Hristov

Dom na Boernerowie 

IDEA:
Zaproponowana przez architektów bryła łączy tradycyjną formę domu z elementami nowoczesnymi. Istotnym aspektem związanym z tym projektem było także odpowiednie wykorzystanie parametrów pięknej narożnej działki. Najbardziej efektownym elementem bryły są duże przeszklenia. Dzięki temu, w środku pojawiła się wysoka na dwie kondygnacje przestrzeń dzienna z antresolą do pracy Jeśli chodzi o wygląd elewacji, pojawiły się takie materiały jak drewno, płyty włókno-cementowe, tynk. Piętro zostało ukryte w dachu i odpowiednio doświetlone za pomocą podłużnych lukarn.

Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Inwestor: prywatny
Projekt: Exterio architektura, Marcin Klukowski, Monika Bronikowska, Adam Bronikowski, Magdalena Wolanin,
Powierzchnia użytkowa: 340 m2

Dom na Boernerowie, EXTERIO
Dom na Boernerowie, EXTERIO
Yassen Hristov
Dom na Boernerowie, EXTERIO
Dom na Boernerowie, EXTERIO
Yassen Hristov
Dom na Boernerowie, EXTERIO
Dom na Boernerowie, EXTERIO
Yassen Hristov

Dom na Mokotowie 

IDEA:

Dom powstał w miejsce wyburzonego budynku w zabudowie bliźniaczej z lat 60. w eleganckiej lokalizacji na warszawskim Mokotowie. Zgodnie z zapisami warunków zabudowy bryła domu miała nawiązywać od strony frontu do gabarytów wyburzonego obiektu. Z racji niewielkiej dopuszczalnej powierzchni domu jego funkcje zostały dopracowane do najdrobniejszego szczegółu. Wejście do domu prowadzi przez przedsionek, łączący w sobie wejście z garażu z poziomu -1 oraz dostęp do spiżarni przy kuchni.
W centralnym miejscu parteru znajduje się stół jadalniany z bezpośrednim dostępem do nieco ukrytej kuchni, a w głębi strefa wypoczynku. Przeszklone ściany pokoju od strony południowej i wschodniej otwierają się na ogród. W zagłębieniu bryły domu, pomiędzy kuchnią a strefą dzienną zlokalizowany został taras z ruchomym zadaszeniem. Na piętrze znajduje się strefa nocna z przestronnymi trzema pokojami, przechodnią garderobą i dwiema łazienkami. We wszystkich pomieszczeniach zapewnione zostało naturalne doświetlenie światłem dziennym. Na kondygnacji -1 zlokalizowano garaż na dwa samochody oraz pomieszczenia techniczne. Znalazło się również miejsce na dodatkowy pokój. Elewacje budynku zostały skomponowane z drewnianych lameli oraz czarnej stali. Bryła została podzielona na dwa poziomy czarną, stalową konstrukcją, stanowiącą również stelaż pod ruchome zadaszenie tarasu. Bryła odzwierciedla odmienne funkcje poszczególnych poziomów, co wyrażone zostało w zastosowaniu różnych materiałów elewacyjnych.

Lokalizacja: Warszawa
Inwestor: prywatny
Projekt: Exterio architektura, Marcin Klukowski, Monika Bronikowska, Adam Bronikowski, Magdalena Wolanin, Aleksandra Lewicka, Martyna Więch
Powierzchnia użytkowa: 240 m2

 

Dom na Mokotowie
Dom na Mokotowie
Yassen Hristov
Dom na Mokotowie
Dom na Mokotowie
Yassen Hristov
    Więcej o:

Skomentuj:

Pracownia architektoniczna: EXTERIO