Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pracownia MIKOŁAJSKAstudio w finale konkursu European Property Awards

mat. prasowe MIKOŁAJSKAstudio, fot. Yassen Hristov, stylizacja: Anna Salak

Krakowskie biuro projektowe MIKOŁAJSKAstudio znalazło się w finale prestiżowego, międzynarodowego konkursu European Property Awards. Apartament zaprojektowany przez matkę i córkę, architektki Krystynę i Idę Mikołajskie, walczy o miejsce na podium - wyniki poznamy już na początku grudnia 2021 r.

Apartament w Warszawie
Apartament w Warszawie
Projekt: MIKOŁAJSKAstudio, fot. Yassen Hristov, stylizacja: Anna Salak

Konkurs European Property Awards 

Konkurs European Property Awards jest europejską częścią międzynarodowego konkursu International Property Awards, który jest organizowany od 1993 roku. Przyznawane w nim wyróżnienia trafiają do rąk profesjonalistów z branży wnętrzarskiej oraz nieruchomości. Apartament zaprojektowany przez pracownię MIKOŁAJSKAstudio znalazł się wśród najlepszych zgłoszeń z Polski w kategorii "Wnętrze mieszkalne – prywatna rezydencja".

Elegancki apartament dla dużej rodziny

Mieszkanie, o którym mowa, to luksusowy apartament o imponującej powierzchni 283 m kw., zajmujący całą kondygnację pewnego apartamentowca w Warszawie. Koncepcję projektową zrealizowano w opcji "pod klucz", a układ funkcjonalny dzieli całość na dwie części - prywatną, tylko do użytku domowników, oraz ogólnodostępną, nazywaną też dzienną. Wnętrza charakteryzują się jasną, stonowaną kolorystyką, którą miejscami ożywiają mocniejsze akcenty. Ponadto zostały one zagospodarowane z użyciem prostych form i szlachetnych materiałów wykończeniowych. Pojawia się bielone drewno dębowe - w postaci francuskiej jodełki na podłodze, paneli i lamelek na ścianach i sufitach oraz na frontach mebli. Architektki wprowadziły do wnętrz również drewniane płaszczyzny o czarnym wybarwieniu. Wszystkie zabudowy meblowe w mieszkaniu wykonano na zamówienie. Uzupełniają je wolno stojące modele, pochodzące od znakomitych, topowych producentów. Ich ponadczasowe formy dobrze komponują się z oprawami lamp o ciekawych kształtach.

Apartament zamieszkuje 5-osobowa rodzina - właściciele z trójką dzieci. Ich pokoje zostały zaprojektowane z myślą o przyszłości, kiedy wyprowadzą się, aby zacząć samodzielne życie - wtedy opustoszałe pomieszczenia zmienią swoją funkcję i zaczną służyć jako przestrzeń dla gości oraz gabinet do pracy.

Ogłoszenie wyników konkursu

Ogłoszenie wyników Konkursu European Property Awards będzie miało miejsce 2 grudnia 2021 r. podczas uroczystej gali zorganizowanej w wersji online. Dowiemy się, które firmy zdobyły nagrodę Five Star oraz EU Nominee. Najwyżej punktowane firmy z całej Europy, z nominacjami w poszczególnych kategoriach, będą walczyły o miano najlepszej realizacji w Europie. Rozstrzygnięcie nastąpi w styczniu 2022 r. podczas International Grand Final. Wyróżnienie dla pracowni MIKOŁAJSKAstudio oznacza nie tylko możliwość wykorzystywania logo European Property Awards 2021, ale też większy prestiż w środowisku projektowym oraz wśród klientów.

Apartament w Warszawie
Apartament w Warszawie
Projekt: MIKOŁAJSKAstudio, fot. Yassen Hristov, stylizacja: Anna Salak
Apartament w Warszawie
Apartament w Warszawie
Projekt: MIKOŁAJSKAstudio, fot. Yassen Hristov, stylizacja: Anna Salak

Pracownia MIKOŁAJSKAstudio

MIKOŁAJSKAstudio to autorska pracownia projektowa Krystyny i Idy Mikołajskich. Matka i córka to absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Robią to, w czym są najlepsze - starają się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest ich ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W zespole MIKOŁAJSKAstudio pracują ambitni i profesjonalni architekci, zawsze mający na względzie, że to klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego wnętrza. Dlatego z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu.

MIKOŁAJSKAstudio, ul. Lubelska 14/U1, 30-003 Kraków, tel. +48 530 533 909, www.mikolajskastudio.pl

Krystyna Mikołajska i Ida Mikołajska
Krystyna Mikołajska i Ida Mikołajska
MIKOŁAJSKAstudio Fot. Michał Lichtański
    Więcej o:

Skomentuj:

Pracownia MIKOŁAJSKAstudio w finale konkursu European Property Awards