Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Prysznic czy wanna w małej łazience?

AZ

Łazienka ma być przede wszystkim funkcjonalna, aby mogła spełniać wszelkie wymagania domowników. Jej podstawową funkcją jest komfortowa realizacja zabiegów higienicznych, a ponieważ z reguły jest najmniejsze pomieszczenie w całym domu, przy jego urządzaniu liczyć się może dosłownie każdy centymetr. Kiedy wybierać kabinę prysznicową, a w jakich łazienkach lepiej sprawdzi się wanna? Okazuje się, że wybór tego rodzaju wyposażenia nie zawsze może być podyktowany jedynie indywidualnymi preferencjami.

Prysznic czy wanna w małej łazience?
Prysznic czy wanna w małej łazience?
Wannaczykabina.pl

Kabina prysznicowa w małej łazience

W małych przestrzeniach łazienkowych zdecydowanie lepiej postawić na kabinę prysznicową. Ta sprawdza się również w łazienkach z wnęką oraz w tych, w których na miejsce do kąpieli można przeznaczyć ścianę narożną.

Kabina prysznicowa zajmuje znacznie mniej miejsca, niż nawet najmniejsza wanna. Dzisiaj do wyboru są jej różne rozmiary. Szeroką ofertę można sprawdzić w sklepie internetowym Wanna czy Kabina, w którego asortymencie znajdują się te najnowocześniejsze rozwiązania. Warto bliżej przyjrzeć się na przykład tym z odpływem liniowym. Dobrym rozwiązaniem będzie też szyba prysznicowa ze specjalną powłoką, która zapobiega zostawianiu smug z wody.

Wanna w salonie kąpielowym

Większość marzy o długich, relaksacyjnych kąpielach po ciężkim dniu. W celu ich realizacji lepiej sprawdzi się wanna. W większych salonach kąpielowych idealna będzie wanna stojąca, pięknie komponująca się z aranżacją w stylu retro czy angielskim. Dla żądnych prawdziwego odprężenia świetną opcją będzie wanna narożna z dodatkowymi masażerami. Osoby, które stawiają na praktyczne rozwiązania, decydują się na ten najpopularniejszy model, czyli wannę prostokątną, zabudowaną. Dla zwiększenia komfortu codziennych kąpieli wybierać można model z profilowanym oparciem. Ci, którzy nie chcą rezygnować z prysznica, mogą zainwestować w wannę ze specjalnym parawanem, dzięki czemu zyskuje się opcję 2 w 1, bo wanna z powodzeniem może służyć jako prysznic, bez ryzyka rozlewania wody.

Indywidualne preferencje domowników

Jeśli wolisz szybkie, poranne prysznice orzeźwiające, lepiej sprawdzi się w Twojej łazience kabina prysznicowa. Jeśli zaś marzysz o SPA we własnych "czterech kątach" postaw na wygodną wannę, w której zrelaksujesz się podczas gorącej kąpieli, ale też przeprowadzisz wszelkie zabiegi pielęgnacyjne i upiększające.

Wanna sprawdzi się też lepiej, jeśli w domu są dzieci, natomiast seniorom zaleca się kąpiele pod prysznicem. Ta opcja jest dla nich wygodniejsza i bardziej bezpieczna. W kabinie może znaleźć się siedzisko czy dodatkowa poręcz.

Jeśli dysponujesz dużą łazienką, oczywiście możesz zainwestować zarówno w wannę, jak i prysznic. Zawsze wybieraj tego rodzaju elementy wyposażenia najlepszej jakości, które z powodzeniem będą służyć wiele lat. Dobieraj je, uwzględniając styl kąpielowego wnętrza. Łazienka musi być praktyczna, ale jednocześnie może być z powodzeniem estetyczna i reprezentacyjna. Również w zakresie wyposażenia tego pomieszczenia dyktowane są sezonowe trendy mody.

    Więcej o:

Skomentuj:

Prysznic czy wanna w małej łazience?