Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Prysznic GROHE Everstream z funkcją recyklingu wody w sprzedaży od 2024 roku

mat. prasowe

Poprzez rozszerzenie swojego asortymentu produktów łazienkowych i kuchennych marka GROHE dąży do propagowania oszczędnego wykorzystywania wody oraz ułatwienia podejmowania świadomych decyzji dotyczących ochrony zasobów naturalnych naszej planety.

Prysznic GROHE Everstream z funkcją recyklingu wody w sprzedaży od 2024 roku
Prysznic GROHE Everstream z funkcją recyklingu wody w sprzedaży od 2024 roku
Prysznic GROHE Everstream z funkcją recyklingu wody w sprzedaży od 2024 roku

Wiosną 2024 roku klienci będą mieli dostęp do prysznica, który obecnie jest w fazie testów. W drugiej połowie tego roku planowane jest przeprowadzenie szkoleń dla instalatorów. GROHE planuje również, aby do 2030 roku wszystkie prysznice podtynkowe z ich oferty miały funkcję recyklingu wody.

GROHE Everstream to nowy system prysznicowy, który został stworzony w celu zapewnienia wygodnej kąpieli przy minimalnym zużyciu wody i energii. Porównując go do tradycyjnych rozwiązań, zużywa on tylko 1/4 wody i 1/3 energii, co może przynieść nawet 65 proc. oszczędności dla czteroosobowej rodziny oraz zmniejszyć emisję CO2 nawet o 70 proc., w zależności od indywidualnych nawyków higienicznych.

Ostatnie lato w Europie było jednym z najsuchszych w historii, a skutki niedoboru wody odczuwamy wszyscy. Jako producent z branży sanitarnej mamy obowiązek zapewniania rozwiązań, które pomagają konsumentom dokonywać zmian. Rozszerzenie oferty GROHE o technologię recyrkulacji wody wprowadza nowe standardy, zgodne ze zrównoważonym rozwojem i jest kamieniem milowym dla całej naszej organizacji. 

mówi Jonas Brennwald, Leader, LIXIL EMENA.

Jak to działa?

Prysznic GROHE Everstream pokazuje, że nasz dom może mieć pozytywny wpływ na planetę i jej zasoby. Produkt dzieli kąpiel pod prysznicem na trzy etapy dzięki czemu można cieszyć się chwilą relaksu bez obawy o marnotrawstwo wody.

  1. Początkowo wykorzystywana jest bieżąca woda, tak jak w przypadku standardowego prysznica.
  2. Po zaaplikowaniu szamponu lub mydła, użytkownik ma możliwość zmiany trybu: woda, która została zebrana w odpływie, zostaje przepompowana, oczyszczona i ponownie trafia do obiegu, zachowując przy tym odpowiednią temperaturę.
  3. Po zakończeniu użytkowania następuje czyszczenie systemu, aby przygotować prysznic dla następnego użytkownika.

Odpowiedzialne korzystanie z wody

Naszą misją jest dostarczenie najnowocześniejszych technologii, które pozwolą korzystać z zasobów wodnych w sposób ekologiczny. Zastosowanie funkcji cyrkulacji  w produktach odgrywa ważną rolę w dążeniu do gospodarki obiegu zamkniętego. GROHE Everstream wprowadza naszą technologię na nowy poziom. Z niecierpliwością czekamy na wyniki testów produktu, aby dopracować go przed wprowadzeniem na rynek w 2024 roku.

mówi David Mainka, Leader Electronics and Innovation R&D Fittings, LIXIL International.

Jako element portfolio marki LIXIL, działania związane z ekologią oraz innowacyjne produkty GROHE są wpisane w koncepcję LIXIL Enviromental Vision, która dąży do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla i gospodarki obiegu zamkniętego. Jednym z kluczowych elementów tego planu jest odpowiedzialne korzystanie z wody, a organizacja dąży do zapewnienia ludziom przyjemności z użytkowania wody, zachowując jednocześnie zrównoważone wykorzystanie zasobów wody na skalę globalną i pozytywny wpływ na planetę.

W trakcie pierwszej konferencji GROHE X Summit 2023 "Caring for Water" na platformie internetowej GROHE X omówiono kluczowe tematy związane z tym podejściem.

    Więcej o:

Skomentuj:

Prysznic GROHE Everstream z funkcją recyklingu wody w sprzedaży od 2024 roku