Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przechowywanie w salonie

mat. prasowe

Nowa seria mebli marki BoConcept do przechowywania doskonale łączy estetykę z użytecznością, skupiając się na podkreśleniu indywidualności.

Przechowywanie w salonie
Przechowywanie w salonie
BoConcept

Nowość: system regałowy Calgary 

Od powstania BoConcept w 1952 roku tradycyjne meble do przechowywania - regały - zajmują główną pozycję w portfolio produktów marki.

- Projekty były co jakiś czas dostosowywane do aktualnych tendencji rynkowych. - mówi Collections and Visuals Director Claus Ditlev Jensen - Ale teraz jesteśmy w punkcie, w którym prezentujemy nowy kierunek przechowywania. Calgary to o wiele więcej niż system regałowy.

Regał Calgary to innowacyjne rozwiązanie w ofercie na sezon jesień-zima 2023, które łączy w sobie atrakcyjny wygląd z praktycznością. Jest dostępny w siedmiu różnych podstawowych wariantach (wysokich i niskich oraz szerokich i wąskich modułach), które można dopasować do dowolnego pomieszczenia w domu. Możesz wybierać spośród opcji z otwartym schowkiem, różnych poziomów półek oraz szuflad.

- Możesz też wybrać wielofunkcyjną konfigurację ze zintegrowanym biurkiem lub barkiem, w zależności od potrzeb! - mówi Ditlev Jensen. 

Trend w aranżacji wnętrz: personalizacja mebli

Agencja badająca trendy wnętrz - WGSN - zauważa, że od roku 2021 nastąpił wzrost zainteresowania personalizacją wnętrz, kiedy to klienci zaczęli bardziej akcentować indywidualny styl jako wyraz tożsamości poprzez projektowanie przestrzeni. Obecnie ważnym aspektem jest podkreślanie unikalności wnętrza za pomocą elementów dekoracyjnych i sztuki użytkowej, które przyciągają uwagę. Trend instagramowy #shelfie wyraźnie pokazał, że cieszymy się układaniem naszych ulubionych przedmiotów w atrakcyjny wizualnie sposób i inspirujemy się tym, oglądając i podziwiając książki i dekoracje innych osób.

Dla Mortena Georgsena, który zaprojektował Calgary, było to punktem wyjścia.

- Masywne i pozamykane regały nie są już modne. - mówi. - Calgary to współczesny system przechowywania, pokazujący to, w jaki sposób teraz żyjemy. Łączy wszechstronną funkcjonalność z lekkością wyrazu i pięknymi proporcjami. 

Georgsen wspomina czasy, gdy regały były głównie przeznaczone do przechowywania elektroniki oraz płyt winylowych i CD, które zazwyczaj pozostawały ukryte. W Calgary starał się połączyć otwarte półki z możliwością dostosowania ich za pomocą szuflad, aby niektóre przedmioty nie były eksponowane. Prosty projekt Calgary umożliwia wybieranie przedmiotów na otwartych półkach, co podkreśla ich wyjątkowość.

- Ludzie nadal lubią eksponować książki, ale to, co teraz widzimy, to trend pokazywania pamiątek i wyjątkowych przedmiotów, które mają wartość osobistą.

 Stylistka wnętrz Kate Imogen Wood zgadza się: - Zawsze ważne jest, aby Twoja osobowość była w jakiś sposób »odciśnięta« w Twoim domu. Aby to zrobić, zawsze zaczynam od neutralnej bazy, którą można następnie spersonalizować i dostosować. 

- Układanie rzeczy osobistych w taki sposób jest łatwym sposobem na odświeżenie przestrzeni. - mówi Wood. - W BoConcept ponadczasowe meble zapewniają minimalistyczną, neutralną podstawę, gotową do dołożenia osobistych akcentów. - mówi. - Mebel taki jak Calgary jest do tego idealny, ponieważ może ewoluować i dojrzewać razem z tobą.

Co więc eksponować? Od układania roślin z książkami i ziemistą ceramiką po cenne fotografie i listy, istnieje wiele sposobów na stylizację systemu regałowego. Kate Imogen Wood, stylistka sesji nowej kolekcji AW23 w BoConcept, dzieli się swoimi najważniejszymi wskazówkami, jak opanować sztukę prezentacji. 

Przechowywanie w salonie
Przechowywanie w salonie
BoConcept

Przechowywanie w salonie: porady Kate Imogen Wood 

1. Łatwym sposobem na ustawienie książek w atrakcyjny sposób jest wybranie jednej z nich i otwarcie na stronie, która inspiruje cię najbardziej. To podkreśla wyrazistość aranżacji. Innym pomysłem jest zestawianie książek o różnych rozmiarach, co tworzy ciekawszy efekt wizualny.

2. Zaaranżuj swoje ulubione pamiątki lub cenne przedmioty w taki sposób, aby zawsze były widoczne, a nie schowane w jakimś zakamarku. Możesz ułożyć biżuterię w ozdobnym pojemniku lub umieścić pamiątki z podróży między książkami lub przed nimi.

3. Poza fotografiami warto rozważyć ozdobienie i zachowanie ważnych listów, pocztówek i nawet rysunków twojego dziecka. Umieszczenie tekstu w ramce nadaje mu zupełnie innego charakteru niż tradycyjne zdjęcia, a przy okazji przypomnisz sobie, jak wiele dla ciebie znaczył ten uwieczniony moment.

4. Wykorzystaj półki jako praktyczne miejsce do przechowywania i prezentacji, zachowując prosty design. Na przykład, jeśli wybierzesz opcję półek w stylu Calgary, możesz ozdobić je dekoracyjnymi szklanymi elementami lub umieścić na nich książki kucharskie. Jeśli półki znajdują się w sypialni, wyeksponowana biżuteria stanie się eleganckim akcentem i zawsze będzie w zasięgu ręki.

5. Zabaw się różnorodnością kształtów i faktur, łącząc naturalne elementy, takie jak ozdobne muszle lub rośliny, z bardziej geometrycznymi obiektami, aby wzbogacić kompozycję o dodatkową trójwymiarowość.

Przechowywanie w salonie
Przechowywanie w salonie
BoConcept
Przechowywanie w salonie
Przechowywanie w salonie
BoConcept
Przechowywanie w salonie
Przechowywanie w salonie
BoConcept
Przechowywanie w salonie
Przechowywanie w salonie
BoConcept
Przechowywanie w salonie
Przechowywanie w salonie
BoConcept

Skomentuj:

Przechowywanie w salonie