Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przedpokój: aranżacje, inspiracje, pomysły

Redakcja

Przedpokój jest wizytówką mieszkania, warto więc starannie go zaaranżować. Jeśli brakuje wam pomysłów na urządzenie tej — zazwyczaj niewielkiej — przestrzeni, skorzystajcie z zebranych przez nas porad i inspiracji.

Przedpokój: aranżacje, inspiracje, pomysły
Przedpokój: aranżacje, inspiracje, pomysły
Erkado

Przedpokój w bloku

Przedpokój w mieszkaniu najczęściej oznacza mocno ograniczony metraż. Nie oznacza to jednak, że niewielka przestrzeń musi być ciasna i zagracona. Zacznijmy od przeanalizowania potencjału też części mieszkania. Wnęka — lub "ślepo" zakończony korytarz — mogą posłużyć do zabudowania szafą lub szafkami, ewentualnie zamocowania drążka pomiędzy ścianami i zasłony na szynie sufitowej, która ukryje przechowywaną zawartość schowka. Warto też przeanalizować układ ścian w mieszkaniu — być może dobrym pomysłem okaże się usunięcie jednej lub dwóch ścianek, dzięki czemu powiększymy przestrzeń, na przykład łącząc przedpokój z salonem. 

Aby wnętrze sprawiało wrażenie większego, bardzo ważne jest utrzymanie porządku — a w tym pomogą odpowiednio dobrane meble. Okrycia wierzchnie i buty powinny być schowane w szafie i szafkach, na wieszakach umieszczonych na ścianie wieszajmy tylko te kurtki, których akurat używamy. Meble powinny mieć jednolite, pełne fronty — przeszklone lepiej zastosować w salonie. Jeśli mamy wąski korytarz, wybierzmy płytsze szafy i szafki — oferują nieco inny sposób przechowywania, ale wciąż są w pełni funkcjonalne. 

W aranżowaniu przedpokoju używajmy jasnych kolorów - delikatne barwy sprawią, że wnętrze będzie się wydawało większe. Stosujmy też lustra - najlepiej na froncie szafy lub na całej ścianie. Lustro odbija przestrzeń czyniąc ją optycznie większą, odbija też światło - a to najlepiej rozmieścić równomiernie w postaci niewielkich opraw sufitowych.

Jak urządzić mały przedpokój?

Przedpokój zazwyczaj jest mały, wąski i ciemny. Często bywa zagracony. Jak urządzić przedpokój, by pierwsze wrażenie po otwarciu drzwi do mieszkania było doskonałe? Na to pytanie odpowiedziała w "Dzień Dobry TVN" blogerka Beata Lipov.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Aranżacja przedpokoju w domu jednorodzinnym

Tutaj najczęściej mamy do czynienia z metrażem, który pozwala na więcej. Warto więc zadbać o wygodne siedzisko w strefie wejściowej (najlepiej tapicerowane), można też postawić a kącie nowoczesny, designerski wieszak na płaszcze i parasolki. Ciekawym — i niezwykle dekoracyjnym — elementem wyposażenia będzie duże lustro w rzeźbionej ramie — lub ściana wyłożona płytkami z lustrzaną powierzchnią. Przy lustrze pięknie będzie się prezentowała konsola z wazonem i świeżymi kwiatami. Przestronny korytarz może być świetnym miejscem do ekspozycji kolekcji obrazów lub zdjęć — szczególnie jeśli zadbamy o ich doświetlenie. 

Innym ciekawym pomysłem na aranżację dużego korytarza jest... domowa dżungla (najczęściej aranżowana pod schodami prowadzącymi na piętro). Mogą to być rośliny w donicach, zielony zakątek w wydzielonej części podłogi (przypominający prawdziwy ogród) lub zielona ściana, czyli ogród wertykalny. 

przedpokój aranżacje
Zielona ściana
Maleo Photography/Shutterstock
Przedpokój: aranżacje, inspiracje, pomysły
Zielona ściana
Laci_10/Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Przedpokój: aranżacje, inspiracje, pomysły