Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rolety plisowane na wymiar - idealne na upały

AZ

W długie letnie dni bardzo często doskwierają nam ogromne upały. Szukamy wówczas najróżniejszych sposobów na to, aby w naszych domach było przynajmniej minimalnie chłodniej. Z wysokimi temperaturami we wnętrzach można walczyć na wiele sposobów. Dzisiaj przedstawiamy jeden z nich. Rolety plisowane na wymiar na Twoich oknach mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Rolety plisowane na wymiar - idealne na ogromne upały
Rolety plisowane na wymiar - idealne na ogromne upały
Modniewoknie.pl

Plisy okienne są osłoną, o której często mówi się, że jest najbardziej uniwersalną. To określenie nie jest bezpodstawne. Rolety plisowane to chociażby różne sposoby sterowania, ale także bogaty wybór tkanin. A jakie rolety plisowane na wymiar warto zastosować w trakcie ogromnych upałów? 

Rolety plisowane zaciemniające - na co zwrócić uwagę?

Ograniczenie dostępu promieni słonecznych do wnętrza z pewnością wpłynie na obniżenie temperatury. Dobrym sposobem na osiągnięcie takiego efektu jest zastosowanie właściwej osłony przeciwsłonecznej.

Wybór na rynku jest ogromny. Dla miłośników rolet plisowanych mamy dobrą wiadomość. Plisy także świetnie sobie poradzą z zaciemnieniem każdego wnętrza. Jest to osłona, która występuje w 600 najróżniejszych tkaninach. Wśród nich znajdują się oczywiście także materiały zaciemniające.

Rolety plisowane zaciemniające są rozwiązaniem, które sprawdzi się doskonale w mocno nasłonecznionych wnętrzach. W ofercie Anwis występują modele z dodatkową warstwą odbijającą światło.

Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się chociażby w sypialni. Nie dość, że wpłynie na obniżenie temperatury we wnętrzu, to zapewni także duże poczucie prywatności. W pomieszczeniach takich jak sypialnia niezwykle ważne jest również poczucie prywatności. I plisy z tkaninami zaciemniającymi również sprawdzą się w tej sytuacji idealnie.

Rolety plisowane to aż 600 zróżnicowanych tkanin. Są bardzo praktyczne, ale pełnią również funkcję dekoracyjną. Możemy je podzielić na materiały tradycyjne, a także materiały "plaster miodu". W tym drugim wypadku połączenie dwóch tkanin w przekroju przypomina plaster miodu. Żaluzje plisowane w tej wersji stanowią świetną barierę termiczną, a także akustyczną. Materiał może być pokryty dodatkową warstwą aluminium. Plisy potrafią niemalże całkowicie zaciemnić wybrane pomieszczenie.

Roleta plisowana dachowa - alternatywa dla rolet materiałowych

Upały są szczególnie męczące w pomieszczeniach na poddaszu. Jeśli posiadasz okna dachowe, to koniecznie musisz zadbać o ich odpowiednie zasłonięcie. Najbardziej tradycyjnym wyborem są materiałowe rolety dachowe - z kasetą oraz prowadnicami. Natomiast nie jest to jedyna możliwość osłonięcia okien dachowych. Rolety plisowane również są przeznaczone do zastosowania na oknach dachowych. Plisy sterowane dwukierunkowo wyposażone są w prowadnice, tak aby do wnętrza nie przedostawało się zbędne światło. Oczywiście do okien dachowych należy wybrać odpowiednie materiały, które zapewniają ochronę przed upałami.

Rolety plisowane na wymiar

Żeby czerpać całkowitą satysfakcję z danej osłony, najlepiej zdecydować się na spersonalizowane rozwiązanie. Gotowe produkty z marketów nie zawsze będą najlepszym wyborem. W przypadku rolet plisowanych niezwykle istotne jest to, aby dopasować co do milimetra osłonę do swojego okna. Dlatego najlepiej postawić na plisy na wymiar dopasowane dokładnie do swojego okna. 

Rolety plisowane na wymiar
Rolety plisowane na wymiar
Modniewoknie.pl

Rolety plisowane dzień-noc

Czy wspominaliśmy już o tym, że plisy są jedną z najbardziej uniwersalnych osłon przeciwsłonecznych? To nie tylko bogaty wybór tkanin oraz sposobów sterowania. To także taka funkcjonalność, o której mówi się rolety plisowane dzień-noc. Na czym dokładnie polega ta funkcjonalność? W jednym systemie łączymy ze sobą dwie tkaniny. Bardzo popularnym duetem jest jasna tkanina transparentna wraz z drugą, na przykład termoizolacyjną. Dzięki temu na przykład w pochmurne dni, gdy chcemy tylko nieco osłonić okno i zwiększyć poczucie prywatności, korzystamy z jasnego materiału. Z kolei w upalne dni, jeśli chcemy ochronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem, stawiamy na tkaninę blackout'ową.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rolety plisowane na wymiar - idealne na upały