Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sezonowe prace w domu i ogrodzie – kalendarz obowiązków

Artykuł sponsorowany

Wiosna to czas, kiedy cały świat budzi się do życia. Ty również czujesz, że wypełnia Cię energia do działania? Doskonale! Możesz to wykorzystać, przystępując do sezonowych prac w domu i w ogrodzie.

Sezonowe prace w domu i ogrodzie – kalendarz obowiązków
Sezonowe prace w domu i ogrodzie – kalendarz obowiązków
Link4

Czas na wiosenne porządki w domu!

Kiedy temperatura za oknem jest coraz wyższa, a dni stają się dłuższe, warto przystąpić do wiosennych porządków w domu. Z reguły trzeba na to przeznaczyć nawet kilka dni, jednak efekty z pewnością będą zadowalające. Twój dom wypełni się zupełnie nową energią!

Sprzątanie domu czas zacząć

Wiosenne porządki w domu to przede wszystkim pozbycie się niepotrzebnych, zgromadzonych zimą przedmiotów. Jeśli czujesz, że przestrzeń w Twoim domu jest nieco zagracona, zrób przegląd tego, czego nie potrzebujesz. Czasem nie warto przechowywać starych ubrań, zabawek czy narzędzi.

Ważnym elementem porządków jest także umycie okien, posprzątanie piwnicy czy wykonanie wszystkich tych prac, na które zimą zabrakło energii. Tak gruntowne porządki sprawią, że przebywanie w domu stanie się o wiele przyjemniejsze.

Sprawdź stan wyposażenia domu i wykonaj niezbędne przeglądy

Nie da się ukryć, że zimą, kiedy dni są bardzo krótkie, wiele spraw odkładamy na później. Początek wiosny to bardzo dobry czas na wykonanie niezbędnych przeglądów w domu. Być może warto rozważyć sprawdzenie instalacji elektrycznej, ogrzewania czy komina? To szczególnie ważne, jeśli zimą pojawiły się jakiekolwiek problemy.

Co więcej, dbanie o stan sprzętu i wyposażenia ma duży wpływ      na bezpieczeństwo domowników. Właśnie dlatego warto regularnie sprawdzać terminy ważnych przeglądów, aby ich nie przekroczyć.

Sezonowe prace w ogrodzie – o czym należy pamiętać wiosną?

Podobnie jak w domu, tak i w ogrodzie wiosną warto zadbać przede wszystkim o generalne porządki. Sprzątanie ogrodu po zimie możesz zacząć już w marcu lub w kwietniu. Pozbieranie zeschniętych liści, połamanych gałęzi czy śmierci, które zimą przywiał wiatr, to absolutna podstawa. Przyda się także wyczyszczenie altany i mebli ogrodowych czy uporządkowanie rabat.

Przełom marca i kwietnia to dobry czas na zadbanie o trawnik

Jeśli chcesz, by tego lata Twój trawnik prezentował się bez zarzutu, zadbaj o niego już wczesną wiosną. Po dokładnych porządkach możesz przystąpić do dalszych działań, między innymi do nawożenia czy wertykulacji. Dobrym pomysłem będzie także uzupełnienie trawnika w miejscach, które tego wymagają.

Poświęć czas ukochanym roślinom

Twoje rośliny ogrodowe mają za sobą naprawdę ciężki okres. Mrozy, śnieg i nadmierna wilgoć – wszystko to z pewnością sprawiło, że są teraz w kiepskiej kondycji. Po zdjęciu osłon uprzątnij okolice roślin i przesadź te z nich, które tego wymagają. Niektóre z roślin mogą potrzebować przycięcia. Jeśli planujesz zasadzenie nowych roślin, koniecznie sprawdź, czy nie należy tego zrobić już w marcu.

Ubezpieczenie domu – tej wiosny zadbaj o odpowiednią polisę

Dla wielu osób początek wiosny to dobry czas na zrobienie porządku w dokumentach. Koniecznie sprawdź ubezpieczenie domu – być może już niebawem kończy się okres jego ważności? Wiosna i lato to czas, kiedy mogą pojawić się różnego typu wichury, burze czy inne niebezpieczne zjawiska pogodowe. Warto przygotować się zawczasu, kupując ubezpieczenie domu o zakresie obejmującym te zdarzenia. W LINK4 możesz zdecydować się na ubezpieczenie od pożaru i innych zdarzeń losowych albo ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka – decyzja należy do Ciebie!

Jeżeli chcesz skorzystać z oferty LINK4 i wykupić ubezpieczenie swojego domu lub mieszkania, zachęcamy do kontaktu z doradcą. Dodzwonisz się do niego pod numerem 22 444 44 79. Możesz też spotkać się z agentem współpracującym z LINK4. W ten sposób zapoznasz się ze wszystkimi informacjami niezbędnymi do podpisania umowy.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach oraz OWU są dostępne na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał we współpracy z LINK4.

    Więcej o:

Skomentuj:

Sezonowe prace w domu i ogrodzie – kalendarz obowiązków