Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Siedząca pozycja - szkodliwa jak palenie

mat. prasowe

Siedzący tryb życia dotyczy nie tylko pracy biurowej - wiele osób spędza w tej pozycji również większość wolnego czasu, na przykład oglądając telewizję. Jest to wysoce szkodliwe, dlatego powinniśmy stawiać na więcej ruchu. W pracy może to być trudne - co możemy zatem zrobić, aby sobie pomóc?

Krzesło Pure/Interstuhl
Krzesło Pure/Interstuhl
HOOF

Siedzący tryb życia a problemy zdrowotne

Kłopoty z kręgosłupem, nadwaga, brak wigoru i obniżone samopoczucie to jedynie kilka z negatywnych konsekwencji wynikających z siedzącego stylu życia. Nasze ciała nie są dostosowane do takiego trybu, a praca biurowa coraz częściej zmusza nas do wielogodzinnego siedzenia. Skoro uniknięcie siedzenia jest trudne, czy nie warto byłoby je zmienić? Dostosować je do naszych potrzeb i zminimalizować jego negatywny wpływ? Oto propozycja marki HOOF, specjalizującej się w dostarczaniu wyposażenia do nowoczesnych biur, przyjaznych pracownikom.

Poruszanie się w konserwatywnych, sztywnych ramach tego, co znane nie zawsze jest dla nas dobre. Wychodzimy z założenia, że aby zapewnić jak najlepsze warunki do pracy, musimy sięgać po innowacyjne rozwiązania, a czasem odważnie przełamywać schematy. Dlatego HOOF stawia na współpracę w partnerami o wizjonerskim podejściu do designu. Tak, by służył użytkownikom i podążał za ich potrzebami. Jedną z takich marek jest firma Interstuhl, której motto przewodnie brzmi “Enjoy Seating Performance”. To podejście, które staramy się promować w czasach, gdy jesteśmy w większości skazani na siedzący tryb życia.

mówi Katarzyna Salamonik-Zakrzewska, Marketing Director w HOOF.
Krzesło Pure/Interstuhl
Krzesło Pure/Interstuhl
HOOF

Krzesło biurowe zdefiniowane na nowo

Firma Interstuhl traktuje krzesło nie tylko jako element wyposażenia, ale przede wszystkim jako narzędzie do pracy, które ma służyć wsparciem, a nie stanowić przeszkodę.

Można powiedzieć, że siedzenie siedzeniu nierówne. Każde ludzkie ciało jest inne i każdy użytkownik inaczej odczuwa komfort siedzenia na krześle. Nie istnieje rozwiązanie "jedno krzesło dla wszystkich". Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy powinni bardziej skupić się na “krześle zadaniowym” - krzesło można porównać do narzędzia pracy rzemieślnika - tylko z dobrymi narzędziami można wykonać powierzone zadania.

wyjaśnia Christian Mueller, Sales Manager Poland, Baltic- and former CIS-States firmy Interstuhl.
Krzesło Pure/Interstuhl
Krzesło Pure/Interstuhl
HOOF

"Aktywne siedzenie"

Siedzący tryb życia jest źródłem wielu chorób cywilizacyjnych. Jaką receptę na rozwiązanie tego problemu dla pracowników biurowych oferuje Interstuhl?

"Siedzenie to nowe palenie". Nie jest to oczywiście najlepsza wiadomość dla producenta rozwiązań do siedzenia. Dlatego Interstuhl sprawia, że siedzenie jest tak zdrowe, jak to tylko możliwe. W tym kontekście chcielibyśmy podkreślić jedno z naszych rozwiązań - krzesło "PURE", które wyznacza nowe standardy aktywnego, intuicyjnego i elastycznego siedzenia w biurze lub w domu. Jest to rewolucyjna alternatywa dla tradycyjnego krzesła biurowego. Koniec z regulacją - inteligentna technologia Smart Spring zapewnia, że krzesło idealnie dopasowuje się do każdego użytkownika przy maksymalnym ruchu - AKTYWNE SIEDZENIE.

dodaje Christian Mueller.

Reasumując - od siedzenia nie ma ucieczki, jednak jego negatywnych skutków można uniknąć. Receptą jest nie tylko aktywność fizyczna czy wizyty u fizjoterapeuty, ale również design sprzyjający odpowiedniej postawie.

Krzesło Pure/Interstuhl
Krzesło Pure/Interstuhl
HOOF
Krzesło Pure/Interstuhl
Krzesło Pure/Interstuhl
HOOF
    Więcej o:

Skomentuj:

Siedząca pozycja - szkodliwa jak palenie