Sposób na szybką, efektywną posadzkę na ogrzewaniu podłogowym
Jeśli chcesz szybko odmienić wygląd swojego domu bez usuwania starych płytek czy podłóg, mamy dla Ciebie rozwiązanie: panele winylowe z rdzeniem mineralnym. Jeśli układasz panele winylowe bezpośrednio na płytki, możesz skorzystać z folii grzewczych i stworzyć wydajny system ogrzewania. Nie musisz więc obawiać się znaczącego podniesienia poziomu podłogi. Wszystko dzięki unikatowemu rozwiązaniu: Energy Saving Flooring System. Bez dodatkowego kucia, bez podnoszenia posadzki – oto sposób na wydajny, szybki remont.
Energy Saving Flooring System – efektywne ogrzewanie podłogowe
Gdy robimy remont w starym mieszkaniu, często podłogę stanowi zwykła płyta OSB, stare płytki lub po prostu wylewka. Panele winylowe z twardym rdzeniem możemy położyć zarówno na betonową wylewkę, na płytę OSB, lub nawet na stare płytki podłogowe. Musimy jedynie pamiętać by odpowiednio wyrównać podłoże i zadbać o dobrze dobrany podkład. Możemy też skorzystać z paneli winylowych, które posiadają zintegrowaną warstwę akustyczna Aculay – dzięki temu nie będziemy musieli inwestować w osobny podkład. Pamiętajmy, że nierówności na posadzce nie powinny przekraczać paru milimetrów. Zalecenia różnią się tu w zależności od producenta systemu, swoje własne standardy mają także wykonawcy. Zazwyczaj mówi się tu o 2-3 mm.
Jeśli chcemy szybko wykonać remont, a przy tym ograniczyć prace remontowe, skorzystajmy z folii grzewczych, które zapewnią ciepłą posadzkę bez konieczności zatrudniania hydraulika. Ciepło z folii grzewczej emitowane jest na dużej płaszczyźnie wprost do pomieszczenia poprzez długie promieniowanie podczerwone. Duża zaletą tego rozwiązania jest fakt, że system ten, w przeciwieństwie do ogrzewania wodnego, można zamontować na każdym etapie inwestycji czy remontu mieszkania.
Doskonale z folią grzewczą współpracują panele winylowe Arbiton z HD Mineral Core, które charakteryzują się znacznie większą stabilnością wymiarową, niż panele winylowe LVT (Luxury Vinyl Tiles). Te drugie mogą się odkształcać pod wpływem ciepła, co zmniejsza trwałość systemu z folią grzewczą. Dlatego do tego typu ogrzewania elektrycznego polecane wyłącznie panele z twardym mineralnym rdzeniem, które przeszły odpowiednie testy (np. kolekcja Woodric od Arbiton).
Dla wybranych podłóg z rdzeniem mineralnym HD Mineral Core (kolekcja Woodric i Woodric EIR) dopuszcza się instalację folii grzewczych typu IR jako niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego o mocy max 80W. Informację o tym czy dopuszcza się instalację folii grzewczych znajdziemy na opakowaniu paneli. Montując panele winylowe na foliach grzewczych, musimy zastosować kilka elementów: folie paroizolacyjną Aquaprotec, podkład Vinyl energy (5 mm), folię grzewczą o mocy maksymalnej 80W, folie paroizolacyjna AquaHeat oraz panel winylowy z mineralnym rdzeniem marki Arbiton. Ten komplet stanowi właśnie innowacyjny Energy Saving Flooring System – idealny zestaw, gdy chcemy szybko wykonać efektywną posadzkę na ogrzewanie podłogowe.
Co istotne, cały system ma zaledwie 10 mm wysokości, co sprawia, że nie podnosi znacząco posadzki i nie powoduje komplikacji związanych z koniecznością dostosowywania drzwi wewnętrznych, etc. To łatwe w montażu i kompaktowe rozwiązanie.
Jaki panel winylowy na ogrzewanie podłogowe?
Panele winylowe są idealnym materiałem na ogrzewanie podłogowe – mają niski opór cieplny i niewielką wysokość, dzięki czemu nie podnosimy zbyt mocno podłogi. Panele winylowe Arbiton posiadają twardy mineralny rdzeń, który umożliwia układanie ich na dużych powierzchniach (nawet do 200 m kw.) bez konieczności robienia dylatacji. Dodatkowo są wodoodporne – zatem możemy stworzyć optycznie jednolitą przestrzeń we wszystkich pomieszczeniach.
- Więcej o:
- trendy 2024
- trendy 2025
Beton w łazience: surowa elegancja nowoczesnego wnętrza
Mozaika ceramiczna w kuchni – praktyczne piękno i funkcjonalność
Pomysły na aranżację kominka
Kolor żółty - dotyk słońca we wnętrzach
Trendy kuchenne 2024/2025
Dom biofilny: rozwiązania dla lepszego samopoczucia
Najmodniejsze meble do nowoczesnego domu
TRENDY: Łączenie kolorów w aranżacji łazienki