Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Spotkanie z designem i sztuką: Galeria Wnętrz DOMAR, Wrocław, 29.09.2023 r.

mat. prasowe

Już 29 września we wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR odbędzie się „Jesienny Dobrostan - Spotkanie ze Sztuką i Designem”. To wyjątkowe, całodniowe wydarzenie, którego głównym celem jest promocja designu.

Spotkanie z designem i sztuką: Galeria Wnętrz DOMAR, Wrocław, 29.09.2023 r.
Spotkanie z designem i sztuką: Galeria Wnętrz DOMAR, Wrocław, 29.09.2023 r.
mat. prasowe

Dzień otwarty w godzinach 12:00 - 22:00

W tym czasie odbędą się warsztaty, prelekcje i pokazy - zarówno dla projektantów, jak i innych gości wrocławskiej galerii. Wydarzenie kończy afterparty z udziałem DJ-a, które ma stworzyć okazję do swobodnych rozmów oraz nawiązywania nowych kontaktów. Równocześnie zorganizowane będą wystawy, które będą dostępne dla szerokiej publiczności przez dwa miesiące, pozwalając na dłuższy kontakt z prezentowaną sztuką i designem.

„Jesienny Dobrostan - Spotkania ze sztuką i designem” koncentruje się na idei uważności polegającej na pełnym zaangażowaniu w doświadczanie rzeczywistości. Wydarzenie ma na celu pokazanie, że projektanci i artyści mają realny wpływ na nasze samopoczucie i życie codzienne. Poprzez rzeczywisty kontakt z tworzywem, zaangażowanie zmysłów i zrozumienie struktury oraz funkcji projektów, tworzy się przestrzeń, która wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne. Sztuka jest tutaj postrzegana jako niezbędny element harmonijnego i spełnionego życia, która niesie emocje i rodzi egzystencjalne pytania.

„Jesienny Dobrostan - Spotkania ze sztuką i designem” - program:

 1. Wystawa Oskara Zięty pt. "Matt Is the New Shine". Oskar Zięta to znany designer, który specjalizuje się w projektach związanych z minimalizmem i nowoczesnymi technologiami produkcyjnymi. Skupiając się na formie i kolorze projektów i eksperymentując z matową bielą, nadaje swoim pracom nową głębię oraz znaczenie. Całość performance ma na celu uwypuklenie kształtu, formy i detali jego prac.
 2. Wystawa "Shibori – Slow Colors" Moniki Tatiany Idzikowskiej. Ta wystawa inspiruje się sztuką Japonii, tradycją barwienia tkanin shibori oraz innymi technikami barwierskimi. Monika Tatiana Idzikowska tworzy unikalne kolekcje tkanin, które odnoszą się do natury i piękna kolorów. Jej prace są połączeniem geometrii i miękkości tkanin, co tworzy mikroskalową opowieść o kolorze i formie komunikacji za pomocą barw.
 3. Wystawa "Pielęgnuj" - relacje i obecność we współczesnym świecie. Jego prace skupiają się na prostych, alegorycznych formach i minimalizmie formalnym i kolorystycznym. Poprzez swoje dzieła przekazuje głębokie emocje i analizuje ludzką kondycję. Chołuj jest twórcą, który wykorzystuje możliwie najprostsze środki graficzne do wyrażenia złożoności ludzkiej natury.
 4. Wystawa "art&design – full focus" Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wystawa ta skupia się na pełnej koncentracji twórców na czterech kluczowych kategoriach: aurze, miejscu, idei i materii. Aura jest rozumiana jako niematerialna sfera, która wpływa na nasze emocje i nastrój. Miejsce to punkt w przestrzeni, który może wpłynąć na nasze tempo i sposób bycia. Idea jest abstrakcyjną koncepcją, którą twórca pragnie przekazać poprzez swoje dzieło. Natomiast materia to podstawa, na której twórca buduje swoje projekty i nadaje im fizyczną formę.
 5. Wystawa "Głosy natury" - prezentacja prac podróżników i fotografów - Marka Grymina i Elwiry Skrzypiec-Wallner. Artyści podróżują po świecie, tropiąc ptaki i dokumentując ich różnorodność. Ta wystawa jest poświęcona fenomenom ornitologicznym - zwłaszcza na Kubie, gdzie można spotkać np. najmniejszego ptaka na świecie. Wystawa ta nie tylko prezentuje piękno tych zwierząt, ale także wspiera stację ornitologiczną Uniwersytetu Wrocławskiego w Rudzie Milickiej.
 6. Wystawa motocykli z kolekcji UNIKAT Motorworks. Firma ta została założona przez Grzegorza Korczaka, który wykorzystuje swoje umiejętności artystyczne do projektowania tego typu pojazdów, z których każdy jest dziełem sztuki i symbolizuje wolność i niezależność.

Nieodpłatnie będzie można wziąć udział m.in. w:

 • prelekcjach dotyczących doboru materacy dla sportowców,
 • premierze oprogramowania KOMANDOR SMART do projektowania personalizowanych mebli,
 • pokazach kulinarnych i baristycznych,
 • badaniach profilaktycznych organizowanych przez FutureMeds na parkingu galerii,
 • warsztatach dla dorosłych – takich jak KLER AROMA, świece i wino, owocowy tatuaż, las w słoiku i wiele innych.

Warto odwiedzić także:

 • kącik zielonych porad,
 • VOXBOX marki Vox, który przeniesie nas w wirtualną rzeczywistość z realnym meblem jako finiszem zabawy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jedyny wymóg to rejestracja uczestnictwa w warsztatach organizowanych przez marki współpracujące z galerią.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia, rejestracji na wybrane warsztaty oraz pełny program będą dostępne na:

 • https://domar.pl/event/jesienny-dobrostan/
 • https://www.facebook.com/events/609227551133220
  Więcej o:

Skomentuj:

Spotkanie z designem i sztuką: Galeria Wnętrz DOMAR, Wrocław, 29.09.2023 r.