Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stylowa łazienka z wolno stojącą wanną przyścienną - jak urządzić?

AZ

Przez wiele lat na rynku wyposażenia łazienek dominował trend zabudowywania wanien. Takie rozwiązanie sprawiało, że urządzenia sanitarne świetnie wpisywały się w przyjętą estetykę, nie zakłócając spójności aranżacji. Jednak zrewolucjonizowanie form i nowoczesne podejście do designu sprawiły, że w ostatnim czasie do łask projektantów powróciły wanny wolno stojące. Dlaczego warto zdecydować się na model tego typu? Do jakiego wystroju pasuje takie rozwiązanie? Sprawdź, czy to propozycja stworzona dla Ciebie!

Stylowa łazienka z wolno stojącą wanną przyścienną
Stylowa łazienka z wolno stojącą wanną przyścienną
Rea

Wanna wolno stojąca przyścienna - dlaczego warto?

Na początku warto zauważyć, że wanna wolno stojąca przyścienna stanowi pewnego rodzaju kompromis pomiędzy modelami przeznaczonymi do zabudowy a innymi wannami montowanymi niezależnie. Jej istotną zaletą jest kształt, który pozwala na umieszczenie jej tuż przy ścianie, dzięki czemu z powodzeniem zaoszczędzisz cenną przestrzeń. To szczególnie ważne, jeśli poszukujesz stylowych rozwiązać do małych łazienek w bloku. Takie rozwiązanie zwiększa ustawność pomieszczenia i zwiększa jego użyteczność. To jeden z ulubionych modeli sprytnych projektantów wnętrz.

Podobnie jak inne warianty, wanna wolno stojąca przyścienna produkowana jest zwykle z wytrzymałego, odpornego na zarysowania i odgniecenia akrylu o jednorodnej bryle i czystym, białym kolorze. Wzbogaca to ten model o dodatkowe walory estetyczne, które są niezwykle ważne dla większości wymagających konsumentów. Co więcej, akryl łatwo się czyści i zachowuje nienaganny wygląd przez lata. 

Zwykle długość urządzenia wynosi 160-170 cm, co pozwala na wygodną kąpiel nawet dla osób o dużym wzroście. Co do pojemności, jest ona zależna od pozostałych parametrów i wynosi zwykle od 214 do 305 litrów. Jeśli chodzi o kształty, wedle obowiązujących trendów dominują formy owalne, chociaż w przypadku modeli przyściennych linie bywają zbliżone do prostokąta. Ten nowoczesny design przyciąga uwagę i dodaje atrakcyjności wnętrzu Twojej łazienki. Wanna wolno stojąca przyścienna została zaprojektowana z myślą osobach, którym zależy na najwyższym komforcie kąpieli.

W jakiej aranżacji sprawdzi się wanna wolno stojąca przyścienna?

Wanna przyścienna wolno stojąca
Wanna przyścienna wolno stojąca
Rea

Jako że montaż modelu wanny wolno stojącej nie wymaga dodatkowego wykończenia, konstrukcja urządzenia pozostaje widoczna. Ze względu na przyciągające oko, oryginalne kształty, rozwiązanie to stanowi dodatkowy walor estetyczny i sprawdza się szczególnie w nowoczesnych aranżacjach. Odkryta wanna to świetny pomysł do łazienki w stylu loft lub industrialnym, utrzymanej w ciemnych barwach. Jasna wanna przełamie monotonnie, a obłe, nieco futurystyczne kształty dodadzą charakteru awangardowym wnętrzom. 

Nieskazitelny odcień bieli sprawdzi się również w wystroju glamour. Dodatkowo rozświetli pomieszczenie i doda mu wrażenia przestrzenności. To szczególnie ważne, jeśli musimy zaprojektować niedużą łazienkę.

Wanna wolno stojąca przyścienna to również dobry wybór do pomieszczeń utrzymanych w naturalnej estetyce, wykończonych drewnem lub płytkami drewnopodobnymi. Taka przestrzeń sprzyja relaksacji i zachęca do długich kąpieli w towarzystwie aromatycznych olejków.

Nieco bardziej nowatorskim rozwiązaniem, polecanym do domów jednorodzinnych, jest ustawienie wanny przy oknie. Jeśli obawiasz się o prywatność, zaplanuj montaż mlecznych szyb, zapewniających intymność, bez utraty naturalnego oświetlenia.

    Więcej o:

Skomentuj:

Stylowa łazienka z wolno stojącą wanną przyścienną - jak urządzić?