Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Technologia w służbie wygody – nowoczesne lodówki, które poprawiają jakość życia

AS/MŚ

W dzisiejszych czasach komfort w codziennym życiu przestaje być luksusem, a staje się jednym z podstawowych wymogów. Coraz częściej sięgamy po produkty i rozwiązania, które mają zapewnić nam wygodę, czyli ułatwić i przyspieszyć wykonywanie różnych czynności. Do tej grupy zaliczamy między innymi lodówki, przy czym niektóre modele oferują o wiele więcej – m.in. pomagają obniżyć koszty zużycia energii oraz przedłużyć świeżość przechowywanej w nich żywności. W które technologie warto zainwestować i co dobrze wiedzieć na ich temat, aby w pełni wykorzystać potencjał, jaki się w nich kryje?

Szeroki wybór nowoczesnych lodówek Samsung – wybierz model, który najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni.
Szeroki wybór nowoczesnych lodówek Samsung – wybierz model, który najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni.
Samsung

Personalizacja na miarę potrzeb – lodówka „szyta” na miarę

Minęły bezpowrotnie czasy, kiedy byliśmy zmuszeni zadowolić się znikomą liczbą funkcjonalności oferowanych przez urządzenia domowe, a także dopasowywać aranżację kuchni do ich wymiarów i kształtu. To sprzęty powinny być szyte na miarę potrzeb użytkownika, nie odwrotnie. Takie są lodówki marki Samsung - szeroka oferta dostępnych modeli pozwala wybrać taki, który idealnie wpisze się w styl życia singla, pary lub większej rodziny. Wysoka jakość tych urządzeń sprawia, że będą służyły niezawodnie przez długie lata, a szereg zawartych w nich funkcjonalności poprawi komfort codziennego życia.

Najczęściej przy urządzaniu kuchni sen z powiek spędza nam niedostatek miejsca do przechowywania. Problem ten dotyczy zarówno składowania w szafkach, powierzchni blatu roboczego, jak i miejsca w lodówce. Obszar wygospodarowany na nią w obrębie zabudowy meblowej ma niestety niewiele wspólnego z powierzchnią dostępną na produkty spożywcze w jej wnętrzu. Nieco inaczej jest w przypadku lodówek marki Samsung - technologia Space MaxTM to rozwiązanie pozwalające uzyskać optymalną ilość miejsca do przechowywania. W jaki sposób? Nowy system wydajnej izolacji umożliwił wprowadzenie cieńszych ścianek w urządzeniu, dzięki czemu w środku mamy do dyspozycji więcej przestrzeni na żywność przy zachowaniu tych samych wymiarów zewnętrznych - bez względu na to, czy wybierzemy lodówkę 1-drzwiową Slim, 1-drzwiową czy Combi.

Lodówki Samsung SpaceMax pozwolą Ci przechowywać więcej produktów przy zachowaniu niezmiennych wymiarów zewnętrznych.
Lodówki Samsung SpaceMax pozwolą Ci przechowywać więcej produktów przy zachowaniu niezmiennych wymiarów zewnętrznych.
Samsung

Lodówka Samsung RF9000 oferuje z kolei opcję, obok której nie da się przejść obojętnie. Model ten został wyposażony w Beverege Center - cały moduł lodówki dedykowany strefie napojów. Eleganckie drzwi Showcase kryją Dozownik Auto Water Fill o pojemności 1,4 litra, który po opróżnieniu automatycznie z powrotem się napełnia. Mamy zatem zawsze pod ręką schłodzoną, przefiltrowaną wodę - i nie musimy pamiętać o jej uzupełnianiu. Ale to nie wszystko - wewnętrzny zaparzacz umożliwia wzbogacenie wody o zioła lub ulubione owoce - i szybkie przygotowanie orzeźwiającego napoju dla całej rodziny. Beverege Center to również dedykowane miejsce do przechowywania napojów i dodatków do nich, które wymagają chłodzenia. Lodówka z tą opcją to prawdziwy must have, jeśli lubimy przyjmować gości i organizować spotkania towarzyskie. Dzięki niej schłodzimy odpowiednią liczbę napojów, w razie potrzeby mamy do dyspozycji pojemny dzbanek na wodę, a także kostkarkę do lodu, która umożliwi szybkie przygotowanie orzeźwiających drinków.

Potrzeby wieloosobowej rodziny zaspokoją modele lodówek Side by Side oraz Multidoor - duże, wyjątkowo pojemne, opracowane z myślą o przechowywaniu większych ilości produktów i dań przygotowywanych w domu. Urządzenia te sprawdzą się też wtedy, gdy prowadzimy dom otwarty dla przyjaciół i dalszej rodziny - i często podejmujemy gości samodzielnie przyrządzanymi posiłkami. Kiedy jeszcze warto postawić na większą lodówkę? Na przykład wtedy, gdy korzystamy z produktów o długim terminie przydatności do spożycia, a zakupy robimy raz na dłuższy czas - wtedy urządzenie zapewni im odpowiednie warunki do przechowywania tak długo, jak będzie to potrzebne.

Modele Side by Side, poza opisaną wcześniej technologią Space MaxTM, zostały wyposażone również w Twin Cooling Plus – technologię, która umożliwia niezależną pracę chłodziarki i zamrażarki za sprawą oddzielnych wentylatorów i systemów chłodzenia. W praktyce oznacza to zapewnienie optymalnych warunków przechowywania zarówno w komorze chłodniczej, jak i zamrażarce. Dzięki temu żywność zachowuje na dłużej swoje walory, a zapachy z obu części nie mieszają się. W lodówkach Samsung Multidoor mamy z kolei do czynienia z Systemem Triple Cooling – technologią, która oprócz niezależnego działania komór chłodzenia i zamrażarki oferuje strefę CoolSelect+, która w zależności od potrzeb może spełniać funkcję chłodziarki lub dodatkowej zamrażarki.

Wygoda, oszczędność czasu i komfort akustyczny

Korzystaliście z lodówek, które wymagają rozmrażania? Używanie takiego urządzenia jest wyjątkowo uciążliwe - jesteśmy bowiem zmuszeni do regularnego opróżniania zawartości, odłączenia sprzętu od prądu, oczekiwania aż roztopi się to, co zamarzło, a następnie umycia całości i ponownego podłączenia. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi technologia No Frost, która oznacza brak konieczności rozmrażania lodówki. Na wewnętrznych ściankach nie osadza się szron, a jedzenie zachowuje doskonałą świeżość i walory odżywcze - oraz naturalny kolor i pyszny smak. Lodówki Samsung z tą technologią oszczędzają zatem nasz czas, ponadto pomagają wydłużyć okres przechowywania żywności.

Rozmrażanie lodówki to przeszłość – lodówki Samsung No Frost zadbają o to, by w urządzeniu nie odkładał się szron.
Rozmrażanie lodówki to przeszłość – lodówki Samsung No Frost zadbają o to, by w urządzeniu nie odkładał się szron.
Samsung

Producent wyposażył poza tym oferowane lodówki w nową konstrukcję oraz niezawodny kompresor Digital Inverter, dzięki czemu urządzenia pracują wyjątkowo wydajnie, a jednocześnie cicho. To szczególnie istotny aspekt, kiedy planujemy zakup AGD do mieszkania, w którym kuchnia i pokój dzienny stanowią jedną przestrzeń. Nie da się przecież wypoczywać z towarzyszeniem hałasu generowanego przez urządzenia domowe, prawda? Nowe technologie marki Samsung zapewniają redukcję drgań i uciążliwych odgłosów - silnik Digital Inverter, w który są wyposażone wybrane lodówki, pracuje na poziomie głośności wynoszącym zaledwie 35dB (*). Dodatkową zaletą jest to, że dostosowuje on swoją prędkość do zapotrzebowania na chłodzenie, zatem przy okazji pozwala zaoszczędzić energię, a co za tym idzie – również pieniądze.

Ochrona środowiska i zero waste dzięki lodówce Samsung

Problemem, na który powinniśmy zwracać uwagę w codziennym życiu, jest marnowanie żywności – wszyscy w mniejszym lub większym stopniu ponosimy za nie odpowiedzialność. Wyrzucamy jedzenie, którego jest za dużo lub zepsuje się, zanim zdążymy je wykorzystać. Z jednej strony kupujemy w nadmiarze, z drugiej - brakuje nam wiedzy na temat takiego przechowywania produktów, które przedłuży ich przydatność do spożycia. Jak sobie z tym poradzić, a jednocześnie kupować mniej, co pomoże zaoszczędzić pieniądze? Przede wszystkim ważna jest świadomość problemu, a także istnienia sposobów, jakie możemy wykorzystać, aby temu zaradzić. Samsung wprowadził rozwiązania, które nie tylko „podpowiadają” właściwy kierunek postępowania, ale w zasadzie wykonują dużą część pracy za nas.

Jedną z technologii służących zapobieganiu marnowania żywności jest wspomniana wcześniej No Frost. Ponadto producent oferuje w swoich lodówkach technologię Fresh+ w postaci:

  • szuflady Humidity Fresh+, idealnej do przechowywania warzyw i owoców dzięki zapewnieniu wysokiego poziomu wilgotności powietrza (od 70 do 80%). Poziom ten można regulować, a tym samym jeszcze lepiej zadbać o zachowanie żywności w dobrym stanie;
  • komory zeroOptimal Fresh+, ta z kolei została wyposażona w przesuwaną podziałkę, za pomocą której wyodrębnimy dwie strefy – i w każdej z nich ustawimy inną temperaturę. Lodówka z taką opcją ułatwi osiągnięcie optymalnych warunków dla różnych produktów - przykładowo 1°C dla owoców i warzyw oraz -1°C dla mięsa, wędlin oraz ryb (*1).

Troska o ochronę środowiska to nie tylko energooszczędność, ale również rozsądne gospodarowanie żywnością, czyli życie zgodnie z zasadami less waste lub zero waste, zakładającymi ograniczenie lub wyeliminowanie marnowania pożywienia. Technologia wychodzi naprzeciw potrzebom osób, którym ekologia leży na sercu – edukuje też nieświadomych, a marka Samsung po raz kolejny udowadnia, że można w tym temacie pójść o krok dalej. Lodówki z opcją All-Around-Cooling zapewniają równomierne chłodzenie na każdym poziomie - temperatura w środku pozostaje stabilna, a przechowywane produkty dłużej świeże.

A jak lodówki Samsung wypadają w kwestii poruszonej energooszczędności? Producent posiada w swojej ofercie urządzenia w najwyższej klasie energetycznej (*2), dzięki czemu możemy zaoszczędzić pieniądze, jeśli chodzi o rachunki za prąd – szczególnie, kiedy zaczniemy rozpatrywać je na przykład w skali roku. Marka kładzie duży nacisk na działania mające na celu ochronę środowiska – każdy z nas również powinien mieć ją na względzie przy dokonywaniu wyborów przy codziennych zakupach czy urządzaniu mieszkania. Sprzętów AGD nie wymieniamy tak często, jak przykładowo smartfonów, dlatego ich zakup powinien być podyktowany długofalowymi korzyściami – a gwarantowana energooszczędność jest jednym z takich aspektów.

Prawidłowe przechowywanie żywności zapewnia ich dłuższą świeżość – sprawdź jak pomogą Ci w tym lodówki Samsung z szufladami Optimal Fresh+ i Humidity Fresh+.
Prawidłowe przechowywanie żywności zapewnia ich dłuższą świeżość – sprawdź jak pomogą Ci w tym lodówki Samsung z szufladami Optimal Fresh+ i Humidity Fresh+.
Samsung
Sprawdź nowoczesne lodówki Samsung z wbudowanym dystrybutorem wody i lodu.
Sprawdź nowoczesne lodówki Samsung z wbudowanym dystrybutorem wody i lodu.
Samsung

Lodówka Family Hub – gratka dla wielbicieli nowoczesnych technologii

Funkcjonowanie w mieszkaniach i domach będzie w przyszłości warunkowane przez IOT (Internet Of Things), czyli Internet Rzeczy – koncepcję zakładającą „współpracę” pomiędzy urządzeniami elektronicznymi spiętymi w jednej sieci. „Inteligentne sprzęty” będą się ze sobą niejako komunikowały bez pośrednictwa człowieka, oszczędzając w ten sposób jego czas i podnosząc komfort codziennego życia. Nie jest to jednak wizja odległej przyszłości, bowiem już teraz mamy do dyspozycji wiele rozwiązań typu smart, którymi możemy zarządzać z poziomu aplikacji w smartfonie.

Marka Samsung część swojej oferty lodówek kieruje właśnie do osób, które interesują się nowinkami i „inteligentnymi” funkcjami w sprzętach. Multimedialna lodówka Family Hub trafi w wyszukany gust i spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania użytkowników. To „najinteligentniejsza” z lodówek, która po podłączeniu do sieci wi-fi usprawni pracę w kuchni, przyspieszy przygotowywanie posiłków, oszczędzi dużo naszego czasu, a do tego... pomoże w zakupach! W jaki sposób?

Zacznijmy od tego, że dzięki umieszczonym w jej wnętrzu aparatom możemy w każdej chwili "zajrzeć" do niej z dowolnego miejsca, w którym się znajdujemy - poprzez aplikację w smartfonie (*3). Funkcja View Inside sprawi, że spisywanie listy zakupów stanie się zbędne - wystarczy jedno spojrzenie w trakcie zakupów, aby wiedzieć, czego brakuje lub który produkt się kończy. Dzięki temu nie kupimy omyłkowo czegoś, co już jest w lodówce, nie zapomnimy też o uzupełnieniu zapasów. Ponadto, jeśli w trakcie spaceru z dzieckiem lub pracy w ogrodzie zaczniemy rozmyślać nad tym, co przygotować na obiad, aplikacja pokaże nam, co się w niej aktualnie znajduje, a my na tej podstawie ustalimy, co uda się przyrządzić. Dostęp do aplikacji mamy też z poziomu panelu umieszczonego na lodówce. Korzystanie z niej ma jeszcze jedną, istotną zaletę – daje ogromne możliwości w poprawianiu jakości przygotowywanego pożywienia, ponieważ uczy nas, jak właściwie korzystać z urządzenia i jego funkcji.

Producent przygotował dla użytkowników również opcję planowania posiłków przypisanych do różnych dni tygodnia, a także Smart Przepisy - zbiór inspiracji w postaci prostych instrukcji wyświetlanych na ekranie, które pomogą w przygotowaniu pysznych potraw. Aplikacja na podstawie naszych preferencji oraz produktów dostępnych w lodówce zasugeruje też, jakie dania warto ugotować. Funkcja "Wyślij do piekarnika" może z kolei rekomendować przepisy inteligentnym piekarnikom (kompatybilnym z lodówką) i monitorować proces pieczenia. Ponadto wbudowana przeglądarka może oferować dostęp do stron internetowych i usług online.

Ekran umieszczony na drzwiach Family Hub może służyć jako tablica do zostawiania notatek (również pisanych ręcznie) i wiadomości dla członków rodziny - a nawet zdjęć i filmików. Jakby tego było mało, możemy dodać odtwarzacz muzyki, który umili pracę w kuchni, a w razie potrzeby ułatwi zorganizowanie imprezy - wystarczy zadbać o listę ulubionych utworów, a wbudowany głośnik klasy premium dostarczy czyste brzmienie studyjne o głębokich basach i bogatych tonach średnich.

Lodówka Family Hub jest kompatybilna z rozwiązaniami ekosystemu SmartThings.

Inteligentna lodówka Samsung Family Hub z wbudowanym ekranem dotykowym pozwoli Ci na nowo odkryć możliwości urządzeń kuchennych.
Inteligentna lodówka Samsung Family Hub z wbudowanym ekranem dotykowym pozwoli Ci na nowo odkryć możliwości urządzeń kuchennych.
Samsung

Nowoczesny design urządzeń domowych

Od nowoczesnych sprzętów domowych wymagamy nie tylko funkcjonalności i niezawodności, ale również atrakcyjnego wyglądu. Coraz częściej stawiamy na otwarte przestrzenie w mieszkaniach i domach, nawet na niewielkim metrażu kuchnia zwykle jest połączona z pokojem dziennym - a to pociąga za sobą konieczność zadbania o spójność aranżacji. Urządzenia muszą być dopasowane do stylu, w jakim jest utrzymane wnętrze, również pod względem koloru, materiału wykończeniowego oraz linii. Odpowiedni model lodówki będzie ukoronowaniem dopracowanej zabudowy meblowej w kuchni, a także ozdobą całej przestrzeni dziennej. Kiedyś za wszelką cenę staraliśmy się ukryć AGD, dzisiaj nie musimy już tego robić - wręcz przeciwnie, elegancki i designerski model aż "prosi się", aby go wyeksponować. W szerokiej ofercie lodówek marki Samsung każdy znajdzie coś dla siebie - i dla swojej kuchni. Bez względu na to, w jakim stylu i kolorystyce będzie utrzymana planowana aranżacja, mnogość modeli pozwoli dopasować taki, który będzie pasował idealnie.

Personalizowana lodówka Bespoke marki Samsung – wybierz układ, kolor i wykończenie i ciesz się lodówką swoich marzeń.
Personalizowana lodówka Bespoke marki Samsung – wybierz układ, kolor i wykończenie i ciesz się lodówką swoich marzeń.
Samsung

Na szczególną uwagę w tym względzie zasługuje lodówka Bespoke - tegoroczna nowość na rynku. Kiedy wydawało się, że w temacie kolorystyki urządzeń AGD powiedziano już niemal wszystko, Samsung zaproponował nową estetykę frontów - szkło w urzekających kolorach do wyboru: eleganckiej lawendy, eleganckiej brzoskwini, eleganckiego granatu, naturalnej bieli, głębokiej czerni, satynowego beżu oraz satynowego błękitu. Co więcej, kolory można ze sobą łączyć w lodówkach dwudrzwiowych, czyli przykładowo zdecydować się na czerń na panelu chłodziarki i lawendę na panelu zamrażalnika (*4). Modułowa lodówka Bespoke pozwoli w ten sposób stworzyć oryginalną aranżację kuchni - możemy dopasować ją do koloru szafek kuchennych lub sprawić, że będzie się mocno wybijała na tle neutralnych mebli.

Dodaj charakteru swojej kuchni wybierając innowacyjną lodówkę modułową Samsung Bespoke, której kolor, układ i wykończenie wybierasz sam.
Dodaj charakteru swojej kuchni wybierając innowacyjną lodówkę modułową Samsung Bespoke, której kolor, układ i wykończenie wybierasz sam.
Samsung

                                                                                  ***

(*) Dotyczy wybranych lodówek dwudrzwiowych typu Combi.

(*1) Ustawienia temperatur w strefach są zależne od ogólnych ustawień chłodziarki. Przykładowe warunki dla temperatury chłodziarki 1°C. Temperatura w lewej strefie jest obniżona o 2°C względem tej ustawionej w całym urządzeniu.

(*2) Dotyczy modelu RB38A7B6AAP.

(*3) Aplikacja SmartThings dostępna jest na Androida od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0.

(*4) Wybrane modele lodówek Bespoke można łączyć w ramach tej samej linii produktowej, więcej informacji na stronie BESPOKE.

Artykuł powstał przy współpracy z Samsung.

    Więcej o:

Skomentuj:

Technologia w służbie wygody – nowoczesne lodówki, które poprawiają jakość życia