Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pracownia architektoniczna: Standart Architekci

opracowanie MONIKA WACH

Standart Architekci to pracownia projektowa założona w 2020 roku w Krakowie. Współzałożycielem jest Tomasz Gurgul, który zaraz po studiach swoje doświadczenie w zawodzie architekta rozpoczął w Nowym Jorku, gdzie pracował w kilku pracowniach projektowych. Po powrocie do Polski w 2004 roku założył pracownię projektową AT Architekci, która w 2020 roku przekształciła się w Standart Architekci.

Złota
Złota
Fot. Standart Architekci

Przez 20 lat pracy zawodowej stworzył wiele projektów o różnym przeznaczeniu, w tym Hotel Hyatt Place nominowany w 2022 roku do nagrody w kategorii "bryła Hotel" przez Property Design Awards. Również w 2023 roku zdobył nagrodę w międzynarodowym konkursie Urban Future Design Awards. W tym samym roku w konkursie Urban Future Design Awards otrzymał także nagrodę dla zabudowy mieszkaniowej River Line, zlokalizowanej w Krakowie przy ul. Borowego.

Złota
Złota
Fot. Standart Architekci

Złota

IDEA: Projekt przy ul. Złotej w Krakowie to zabudowa domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, wolnostojącej z dwoma lokalami mieszkalnymi. Każdy z budynków posiada 3 kondygnacje, 2 naziemne mieszkalne i jedną podziemną, gdzie znajdują się garaże i pomieszczenia gospodarcze. Część z budynków oferuje tarasy widokowe na dachu, z których można podziwiać panoramę Lasu Wolskiego i zachodniej części Krakowa. Bryły budynków oraz elewacje zostały zaprojektowane w prosty minimalistyczny sposób. Charakterystycznymi kolorami są biel oraz czarne detalami balustrad i stolarki okiennej. Budynki zostały wzniesione w 2016 roku.

Standart Architekci to pracownia projektowa założona w 2020 roku w Krakowie. Współzałożycielem jest Tomasz Gurgul, który zaraz po studiach rozpoczął swoją pracę jako architekt w Nowym Jorku, gdzie zdobywał doświadczenie w kilku pracowniach projektowych. Po powrocie do Polski w 2004 roku założył pracownię projektową AT Architekci, która w 2020 roku przekształciła się w Standart Architekci. W ciągu 20 lat pracy zawodowej stworzył różnorodne projekty, w tym Hotel Hyatt Place, który w 2022 roku był nominowany do nagrody w kategorii "bryła Hotel" przez Property Design Awards. W 2023 roku zdobył nagrodę w międzynarodowym konkursie Urban Future Design Awards. Tego samego roku również zdobył nagrodę dla zabudowy mieszkaniowej River Line, zlokalizowanej w Krakowie przy ul. Borowego.

Data powstania: 2016 rok
Lokalizacja: Kraków ul. Złota
Architekt: Tomasz Gurgul

Złota
Złota
Fot. Standart Architekci

White Box

IDEA: Nowoczesna, minimalistyczna willa, która powstała w 2010 roku, znajduje się w Krakowie w dzielnicy willowej Wola Justowska. Dom o powierzchni 650 m2 składa się z 3 kondygnacji: jednej podziemnej i dwóch naziemnych. Bryła budynku jest efektem przenikania się białych kostek, tworzących unikalną formę. W odrębnej części znajduje się basen, który połączony jest z budynkiem poprzez segment podziemny. Widoczna, grafitowa część podziemna sugeruje delikatne unoszenie się budynku nad ziemią. Kontrast bieli elewacji podkreślają elementy stolarki w grafitowym kolorze.

Inwestorem projektu jest osoba prywatna. Willa powstała w 2010 roku i znajduje się w malowniczym Krakowie. Projekt architektoniczny został stworzony przez Tomasza Gurgula, który jest częścią zespołu Standart Architekci. Więcej informacji na temat pracowni można znaleźć na stronie: http://standartarchitekci.pl/.

Data powstania: 2010 rok
Lokalizacja: Kraków
Architekt: Tomasz Gurgul 

Lake line

IDEA: Głównym celem projektu było stworzenie nowoczesnego domu, który, mimo swoich rozmiarów, nie przytłoczy okolicznej zabudowy jednorodzinnej. Styl projektu nawiązuje do charakterystycznej "nowoczesnej stodoły", a to za sprawą zastosowania tradycyjnych materiałów, takich jak drewno i kamień, w połączeniu z nowoczesnymi płytami kompozytowymi. Duże przeszklenia skierowane w stronę ogrodu nadają budynkowi lekkości i pozwalają na harmonijne przenikanie wnętrza z otoczeniem. Dom składa się z trzech kondygnacji: podziemnej, parteru i poddasza. W elewacji dominują kolory takie jak grafit, naturalne odcienie drewna oraz kamień wapienny, charakterystyczny dla tej okolicy.

Inwestor: prywatny
Data powstania: 2023
Lokalizacja: Kraków
Architekt: Tomasz Gurgul,
Więcej informacji: http://standartarchitekci.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Pracownia architektoniczna: Standart Architekci