Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W ciepłe dni nie ma jak prysznic. Zobacz dlaczego

redakcyjny

Wanna czy prysznic - to częsty dylemat. Jednak gdy chodzi o letnie miesiące, szala przechyla się ku drugiemu. Dlaczego? Jakie korzyści przynosi posiadanie kabiny prysznicowej?

NewTrendy - NewKomfort - kabina-pieciokatna
NewTrendy - NewKomfort - kabina-pieciokatna
materiały prasowe

Po pierwsze latem, gdy z każdym krokiem oblewamy się potem, łatwiej szybko odświeżyć się pod prysznicem niż szykować sobie długą kąpiel w wannie. Tym bardziej gdy w łazience czeka na nas kabina prysznicowa typu walk-in, która jest bardzo wygodna i intuicyjna w obsłudze, nie przysparzająca problemów w czyszczeniu, albo kabina z rynienką odprowadzającą wodę, dzięki której nigdy nie zachlapiemy pomieszczenia (obie w ofercie marki New Trendy). Chłodna woda spadająca z wysoko zamontowanej deszczownicy działa pobudzająco, hartuje i przyspiesza krążenie krwi, podczas gdy nasiadówka w wannie przynosi wręcz odwrotny skutek. Ale uwaga: z lodowatej wody należy korzystać rozsądnie i umiarkowanie! Jeśli wejdziecie pod zimny prysznic, Wasze ciało zacznie rekompensować niedobór ciepła i ostatecznie tylko zrobi się cieplej. Lepiej ustawcie taką temperaturę wody jak zazwyczaj, a potem stopniowo zmieniajcie na coraz bardziej letnią.


Drugim plusem prysznica jest jego ekonomiczność. Jeśli założymy, że spędzamy w nim rekomendowane przez naukowców 5 minut i pilnujemy, by zakręcać kurek podczas namydlania się, nasz portfel szybko odczuje ulgę.


I nie tylko on. Coraz więcej naukowców w kontekście prysznica wspomina też o higienie i zdrowiu, przekonując, że na krótkich i letnich kąpielach zyskuje również skóra. Paradoksalnie zbyt długie i gorące sesje w domowym spa wysuszają ją i ostatecznie niszczą. Poza tym pod prysznicem woda na bieżąco spływa razem z brudem i potem, a w wannie osadza się ponownie na ciele.


Wreszcie dochodzimy do aspektu estetycznego. Choć na rynku coraz częściej można znaleźć wanny nieduże i asymetryczne, jednak optycznie zajmują one dość dużo miejsca i mogą przysparzać problemów z ustawieniem. Tymczasem kabina prysznicowa niekoniecznie, czego dowodzi bogata oferta marki New Trendy. Znajdziemy tu zarówno wspomniane modele typu walk-in, które zdają się prawie niewidoczne, jak i wiele kabin z praktycznymi drzwiczkami zaprojektowanymi tak, by zajmować jak najmniej miejsca: z przesuwanymi, składanymi harmonijkowo, otwieranymi do środka. Są kolekcje pięciokątne, półokragłe, do zabudowania wnęk, z niskimi lub wyższymi brodzikami. A jeśli gotowe propozycje nam nie odpowiadają, możemy skorzystać z opcji konfiguratorkabin.pl i znaleźć kabinę prysznicową szytą na miarę, która idealnie spełni nasze oczekiwania.


I to nieprawda, że wannę można łatwiej dobrać pod styl łazienki (nowoczesną lub bardziej „królewską” na lwich łapach), a prysznic zawsze wygląda tak samo. Marka New Trendy udowodniła, że kabina prysznicowa również potrafi nadać ton. Jedną z niedawnych nowości w ofercie marki są kabiny z ceramicznym nadrukiem na szklanych drzwiach. Inspirowane przeszkleniami na stalowych konstrukcjach, idealnie wpisują się w modny loftowy trend. W ten sposób kabina przestaje być anonimowym i bezbarwnym elementem wnętrza, a staje się jego pełnoprawnym członkiem.

    Więcej o:

Skomentuj:

W ciepłe dni nie ma jak prysznic. Zobacz dlaczego