Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W trosce o czystsze domy. Przełomowa technologia firmy Dyson – laserowe wykrywanie kurzu

mat. prasowe Dyson

Nowe modele urządzeń to jak dotąd najmocniejsze i najbardziej inteligentne odkurzacze Dyson – potrafią wykrywać i usuwać mikroskopijne drobinki kurzu, a także mierzyć rozmiary i ilości zanieczyszczeń, dostarczając naukowych dowodów potwierdzających dokładności sprzątania.

Odkurzacz Dyson V15 Detect
Odkurzacz Dyson V15 Detect. Nowe odkurzacze Dyson V15 Detect i Dyson V12 Slim to pierwsze urządzenia Dyson, których szczotki są wyposażone w laserową technologię wykrywania kurzu.
mat. prasowe

Nowa jakość odkurzania

Utrzymywanie czystości i higieny w domu stało się łatwiejsze, odkąd pojawiła się najnowsza generacja odkurzaczy bezprzewodowych Dyson, do której należy V15 Detect. Nowy model ułatwia wykrywanie cząsteczek kurzu o średnicy zaledwie 10 mikronów. Co więcej, jest wyposażony w akustyczny czujnik piezoelektryczny, który naukowo potwierdza ilość odkurzonych zanieczyszczeń. Dzięki temu odkurzanie zyskuje zupełnie nową jakość.

Odkurzacze zostały zaprojektowane przez zespół 370 inżynierów z całego świata. Aby zapewnić największą wydajność i dokładność, wyposażono je w silniki Dyson Hyperdymium, które generują moc ssania do 230 AW, a także w 5-stopniowy system filtracji, wychwytujący 99,99% drobinek kurzu o średnicy nawet do 0,3 mikrona. Nowa generacja odkurzaczy Dyson jest dostosowana do potrzeb różnych gospodarstw domowych i pomaga utrzymać higienę w czasach, kiedy 60% osób sprząta częściej niż kiedykolwiek wcześniej[1].

Naszym zadaniem jako inżynierów jest rozwiązywanie codziennych problemów, które nasiliły się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ponieważ zaczęliśmy spędzać więcej czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Wszyscy sprzątamy teraz częściej, próbując usunąć gromadzący się kurz, jednak chcemy mieć pewność, że nasze domy są naprawdę czyste. Nasze najnowsze odkurzacze wykorzystują specjalną technologię laserową, aby ujawniać „ukryty kurz”. W głowicę czyszczącą wbudowaliśmy laser diodowy, umieszczając go dokładnie 7,3 mm nad poziomem podłogi pod kątem 1,5 stopnia, aby maksymalnie zwiększyć kontrast pomiędzy kurzem a podłogą. Samo wykrywanie to jednak nie wszystko, dlatego usuwane zanieczyszczenia są skrupulatnie mierzone i zliczane 15 000 razy na sekundę przez akustyczny czujnik piezoelektryczny, który przetwarza wibracje na sygnały elektryczne. Szczegółowe informacje o rozmiarach i ilościach cząstek zebranych przez odkurzacz pojawiają się na wyświetlaczu LCD. Odkurzacz Dyson V15 jest nie tylko wydajny i inteligentny, ale dodatkowo dostarcza naukowych dowodów potwierdzających czystość w odkurzonym domu.

wyjaśnia James Dyson, założyciel firmy Dyson i jej główny inżynier.
odkurzacz dyson
Odkurzacz Dyson V15 Detect. Nowe odkurzacze Dyson V15 Detect i Dyson V12 Slim to pierwsze urządzenia Dyson, których szczotki są wyposażone w laserową technologię wykrywania kurzu.
mat. prasowe

Laserowe wykrywanie kurzu

Inżynierowie z firmy Dyson opracowali laserową technologię wykrywania kurzu, dzięki której możesz mieć pewność, że dokładnie odkurzyłeś. Precyzyjnie wyprofilowany laser wbudowany w szczotkę odsłania cząsteczki kurzu niewidoczne dla oka. Inspiracją było spostrzeżenie, że drobinki, które unoszą się w powietrzu w naszych domach, błyszczą w świetle słońca. Inżynierowie zaczęli się zastanawiać, jak wykorzystać to zjawisko. Zespół eksperymentował w laboratorium z różnymi laserami, co w efekcie doprowadziło do stworzenia nowej technologii.

Zdecydowano się na zieloną diodę laserową, ponieważ jej światło pozwalało uzyskać największy kontrast. Dioda została wbudowana w miękką szczotkę Slim Fluffy i ustawiona dokładnie pod kątem 1,5 stopnia, 7,3 mm nad poziomem podłogi. Dzięki temu możemy zobaczyć i usunąć kurz, którego normalnie nie bylibyśmy w stanie dostrzec.

Czujnik piezoelektryczny

Wiedząc, że obecnie ludziom bardziej niż kiedykolwiek zależy na czystości i higienie w domu, inżynierowie firmy Dyson przystąpili do opracowania technologii, która zlicza zbierane zanieczyszczenia i w czasie rzeczywistym wyświetla dane na ekranie LCD, dostarczając naukowych dowodów precyzyjnego sprzątania.

Jak działa ta technologia? Odkurzacz został wyposażony w akustyczny czujnik piezoelektryczny. Rozmiary i ilości mikroskopijnych cząsteczek, zbieranych przez szczotkę z włóknami węglowymi, są określane nawet do 15 000 razy na sekundę. Drobinki kurzu uderzają w akustyczny czujnik piezoelektryczny, umieszczony we wlocie do pojemnika, a jego drobne drgania są przetwarzane na sygnały elektryczne. Informacje dotyczące rozmiarów i ilości zanieczyszczeń pojawiają się na wyświetlaczu LCD wbudowanym w urządzenie.

Odkurzacze zostały zaprojektowane w taki sposób, aby moc ssania sama dostosowywała się do ilości zanieczyszczeń. Odkurzacz w trybie Auto działa w ten sposób, że jeśli czujnik wykryje duże skupisko kurzu, moc ssania automatycznie się zwiększa. Gdy kurzu będzie mniej, moc ssania powróci do poprzedniego poziomu.

odkurzacz dyson
Odkurzacz Dyson V12 Slim. Nowe odkurzacze Dyson V15 Detect i Dyson V12 Slim to pierwsze urządzenia Dyson, których szczotki są wyposażone w laserową technologię wykrywania kurzu.
mat. prasowe

Technologia anti-tangle 

Nowa końcówka zapobiegająca plątaniu się włosów: inżynierowie z firmy Dyson zainteresowali się również kwestią włosów wplątujących się w szczotkę podczas odkurzania. Pomimo zapewnień, że jest inaczej, problem ten dotyczy wielu odkurzaczy, dlatego opracowaliśmy specjalną końcówkę w kształcie stożka, która dzięki technologii Anti-tangle sama oczyszcza się z włosów, transportując je do pojemnika. Zapobiega to zaplątywaniu się włosów wokół wałka szczotki. Końcówka została zaprojektowana z myślą o ludzkich włosach oraz sierści zwierząt domowych. Nasi inżynierowie precyzyjnie dostosowali kąt nachylenia włosia szczotki tak, aby zbierane przez nią włosy się nie plątały, a gotowy produkt przetestowali na różnych rodzajach włosów i sierści. 

Nowa szczotka High Torque z technologią Anti-tangle: to najbardziej wydajna głowica czyszcząca odkurzacza Dyson V15 Detect, która również rozwiązuje problem plątania się włosów. Szczotka została wzbogacona o rząd 56 poliwęglanowych ząbków, przypominający grzebień. Ząbki zapobiegają wplątywaniu się włosów i sierści we włókna szczotki podczas odkurzania, a ponadto automatycznie oczyszczają wałek z włosów, dzięki czemu nie musimy sami tego robić. 

odkurzacz dyson
Nowa końcówka zapobiegająca plątaniu. Szybko i sprawnie sprząta długie włosy oraz sierść.
mat. prasowe

System filtracji

Odkurzacze Dyson V15 Detect i V12 Slim wyposażone są w zaawansowany system 5-stopniowej filtracji, który wychwytuje 99,97% cząsteczek o średnicy nawet do 0,1 mikrona, dzięki czemu wydmuchiwane powietrze jest czystsze. Technologia cyklonów Dyson skutecznie oddziela kurz i brud od podłogi oraz innych powierzchni, a uszczelnienie całego urządzenia sprawia, że zanieczyszczenia nie przedostają się z powrotem do pomieszczeń. 

KUP ODKURZACZ BEZPOŚREDNIO OD PRODUCENTA

Od września odkurzacze Dyson Detect V15 i Dyson V12 Slim można kupić przez stronę internetową Dyson.com oraz w najbliższym sklepie Dyson. Kup odkurzacz bezpośrednio u producenta przez stronę Dyson.pl, aby skorzystać z takich przywilejów, jak możliwość wyboru urządzenia w ekskluzywnej kolorystyce, darmowa dostawa na następny dzień czy automatyczna rejestracja gwarancji.

                                                                             ***

[1] Dane pozyskane w ramach Dyson Global Dust Study. 10 754 respondentów z łącznie 10 krajów: USA, Australii, Japonii, Chin, Korei Południowej, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii i Włoch. Badania terenowe przeprowadzono między 23 października a 11 listopada 2020 r. Dane ważone na poziomie „globalnym” w celu uzyskania reprezentatywności dla różnych rozmiarów populacji.

    Więcej o:

Skomentuj:

W trosce o czystsze domy. Przełomowa technologia firmy Dyson – laserowe wykrywanie kurzu