Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Waga elektroniczna Xiaomi – jakie są jej możliwości?

AZ

Klasyczne wagi, z których w dalszym ciągu korzysta się w wielu polskich domach, mają w zasadzie tylko jedną funkcję – pomiar masy ciała. Jednak obecnie dostępne są rozwiązania nowoczesne, które nie tylko podają nam ten parametr, ale również wiele innych i pomagają nam dbać o nasze zdrowie. Chodzi tutaj o elektroniczne wagi łazienkowe. Jakie są ich możliwości?

Waga elektroniczna Xiaomi – jakie są jej możliwości?
Waga elektroniczna Xiaomi – jakie są jej możliwości?
Xiaomi

Waga klasyczna czy elektroniczna?

Standardowe sprzęty służące do pomiaru masy naszego ciała mają zarówno wiele zalet, jak i wad. Przede wszystkim wyróżnia je niezawodność. Bardzo prawdopodobne, że wiele osób ma urządzenia, które bez zarzutu działają nawet od kilkudziesięciu lat. Jest to zasługa m.in. prostoty konstrukcji. Klasyczne wagi nie składają się z wielu elementów. Mają one najczęściej tarczę z podziałką oraz wskazówką, która porusza się, kiedy na sprzęcie umieszczone zostanie jakieś obciążenie. Taka waga nie wymaga baterii ani ładowania, jest odporna na zalanie wodą, a jej mechanizm jest na tyle prosty, że ryzyko awarii jest niewielkie. Właśnie dlatego tradycyjne wagi tak długo nie znikają z naszych domów.

Nie są one jednak pozbawione wad. Na pewno należy wspomnieć o niedokładności. Czasami ich użytkownicy mogą być bardzo zdziwieni, kiedy staną na wadze elektronicznej i okazuje się, że w praktyce ważą o kilka kilogramów więcej. Kolejnym minusem jest ograniczenie funkcji do jednej – ważenia. Tymczasem możliwości, jakie zapewniają obecnie nowoczesne wagi elektroniczne są nieporównywalne. W zasadzie wybór tradycyjnego sprzętu ma uzasadnienie tylko w jednym przypadku – jeśli potrzebujemy produktu, który umożliwi nam kontrolowanie wagi i jesteśmy w stanie zaakceptować jego niedokładność. Wszyscy, którym zależy na nowoczesnych i funkcjonalnych wagach, powinni postawić na ich elektroniczne  wersje.

Elektroniczna waga łazienkowa – co potrafi?

Możliwości sprzętu zależą od tego, na jaki model rozwiązania się zdecydujemy. Różnić mogą się one pod wieloma względami. Oto, co może nam dać elektroniczna waga łazienkowa:

 • Bardzo precyzyjny pomiar – nawet do 50–100 g, co oznacza, że sprzęt wykryje, iż zjedliśmy niewielki posiłek. W dodatku można go używać nie tylko do pomiaru masy ciała człowieka, ale da się też ważyć produkty spożywcze.
 • Szeroki zakres ważenia – najczęściej takie urządzenia umożliwiają pomiar masy ciała nawet do 100 kg, ale warto stawiać na takie, w przypadku których dolna granica jest jak najmniejsza. Dzięki temu z wagi będzie mogło korzystać również nasze dziecko.
 • Wyświetlacz LED – urządzenie może być wyposażone w wyświetlacz, który automatycznie uaktywni się, kiedy na wadze zostanie umieszczony jakiś ciężar i wyłączy, kiedy obciążenie zostanie zdjęte. Dzięki temu oszczędzamy baterie.
 • Test balansu ciała – waga może nie tylko wyświetlać naszą masę, ale również umożliwiać przeprowadzenie testu balansu ciała, co wspomoże m.in. poprawę równowagi, ale również zmniejszy ryzyko obrażeń stawów.
 • Funkcje dodatkowe – tych może być wiele. Urządzenie może mierzyć kilkanaście różnych parametrów ciała. Mogą to być: BMI, wskaźnik tkanki tłuszczowej, wskaźnik idealnej masy ciała, wskaźnik podstawowej przemiany materii, masa mięśniowa, masa kości, poziom wody w ciele czy zawartość białka tkanki tłuszczowej.
 • Sparowanie z aplikacją – nowoczesne wagi umożliwiają odczytywanie wielu informacji o naszym ciele w aplikacji. Wystarczy ją zainstalować na smartfonie i następnie sparować, zgodnie z instrukcją dołączoną do urządzenia. Dzięki temu możemy śledzić, jak zmieniają się parametry naszego ciała.
 • Zapamiętywanie danych wielu korzystających – dzięki temu wagi może używać wiele osób i każda może śledzić, jak zmieniają się parametry jej ciała. Urządzenie jest w stanie rozpoznać, który z użytkowników korzysta z niego aktualnie, a także podsiada tryb gościa.

Waga elektroniczna Xiaomi – dlaczego warto?

Marka Xiaomi cieszy się dużym zainteresowaniem Polaków m.in. dlatego, że oferuje nowoczesne sprzęty w bardzo atrakcyjnych cenach. Proponuje ona m.in. kilka modeli wag. Przykładem takiego urządzenia jest waga elektroniczna łazienkowa Xiaomi Mi Body Composition Scale 2, jeden z bestsellerów od tego producenta. Dlaczego warto zwrócić uwagę na ten produkt? Z wielu względów. Oto najważniejsze informacje na jego temat:

 • Urządzenie zapewnia bardzo precyzyjny pomiar – z dokładnością do 50 g. To oznacza, że sprzęt wykryje nawet to, że zjedliśmy niewielki posiłek.
 • Zakres ważenia wynosi w tym przypadku od 100 g do 150 kg. To oznacza, że urządzenie może wyświetlić masę ciała dziecka, ale także zważyć różne produkty.
 • Nowoczesny i jednocześnie prosty wygląd sprawia, że sprzęt znakomicie będzie się wpisywać w różne style wnętrza – nie trzeba go chować w szafce, może się znajdować w łazience na widoku.
 • Urządzenie odczytuje aż 13 informacji na temat naszego ciała, takich jak wskaźnik BMI, wskaźnik idealnej masy ciała, masa mięśniowa, wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej czy zawartość białka tkanki mięśniowej.
 • Produkt pozwala na wykonanie wspomnianego testu balansu ciała.
 • Sprzęt można sparować z aplikacją MiFit, dzięki czemu zyskujemy możliwość obserwowania na smartfonie, jak zmienia się nasze ciało.  
 • Urządzenie może zapamiętywać dane nawet 16 użytkowników, ale dostępny jest również tryb gościa, w którym informacje nie są zapisywane. Sprzęt jest w stanie rozpoznać, który z użytkowników aktualnie z niego korzysta.
 • Waga jest zasilana 4 bateriami AAA, które jednak wystarczają na długo. Urządzenie oszczędza energię. Wyświetlacz pojawia się dopiero wówczas, gdy na sprzęcie znajdzie się jakieś obciążenie.

Wybór elektronicznej wagi łazienkowej to bardzo dobra decyzja. Ten sprzęt nie tylko umożliwia kontrolowanie masy ciała, ale może nas wspomagać w dbałości o swoje zdrowie.

  Więcej o:

Skomentuj:

Waga elektroniczna Xiaomi – jakie są jej możliwości?