Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wiosenny remont - przemień swoje poddasze

Artykuł sponsorowany

Jeśli planujesz urządzić w domu zaciszne miejsce do pracy pomyśl o swoim poddaszu. Poznaj wskazówki, dzięki którym z łatwością zmienisz je w wygodny i zdrowy gabinet, w którym możesz pracować z dala od domowego zgiełku i hałasu.

Wiosenny remont - przemień swoje poddasze
Wiosenny remont - przemień swoje poddasze
Velux

1. Upewnij się, że w pokoju jest wystarczająco dużo światła dziennego

Pozytywny wpływ naturalnego światła na pracę w biurze jest dobrze znany i przebadany. Przynosi korzyści zarówno pod względem produktywności i kreatywności, jak i dobrego samopoczucia oraz zmniejszenia poziomu stresu[1]. Praca przy naturalnym świetle wspomaga także zdolności intelektualne, więc jeśli pracujesz czy uczysz się w jasnym pomieszczeniu z wystarczającą ilością światła dziennego, twoja efektywność wzrasta. Ze względu na swoje umiejscowienie, okna dachowe wpuszczają dwa razy więcej światła do pomieszczenia niż fasadowe[2]. Dlatego  wybór odpowiedniej liczby okien, o wielkości dopasowanej do pomieszczenia, odgrywa kluczową rolę podczas przemiany zapomnianego i zakurzonego poddasza w wymarzone miejsce w domu!

Jeśli masz okna dachowe, które mają ponad 20 lat, rozważ ich wymianę. Profesjonalny dekarz może wymienić okna dachowe sprawnie i szybko. To także dobry moment, aby zastanowić się, czy nie potrzebujemy jednego lub dwóch okien dodatkowo, aby lepiej doświetlić przestrzeń.

[1] Miejsce pracy przyszłości — badanie „The Employee Experience”: https://hbr.org/2018/09/the-1-office-perk-natural-light

[2]https://www.velux.com/what-we-do/research-and-knowledge/deic-basic-book/daylight/daylight-with-roof-windows-flat-roof-windows-and-modular-skylights

Jeśli masz okna dachowe, które mają ponad 20 lat, rozważ ich wymianę.
Jeśli masz okna dachowe, które mają ponad 20 lat, rozważ ich wymianę.
Velux

2. Zadbaj o świeże powietrze i dobrą wentylację

Trudno w to uwierzyć, ale powietrze w domu może być nawet pięć razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz[3], a brak tlenu i świeżego powietrza ma negatywny wpływ na naszą zdolność koncentracji. Dlatego aby zachować zdrowie, zaleca się otwieranie okien i wietrzenie pomieszczenie co 3 godziny przez 10 minut.

Dzięki klapie wentylacyjnej, w którą wyposażone są okna dachowe VELUX zapewnisz stały dopływ świeżego powietrza nawet przy zamkniętym oknie. Może to pomóc w zapobieganiu dokuczliwym objawom, które utrudniają wykonywanie obowiązków, takim jak podrażnienie oczu, ból głowy i zmęczenie. 

[3]https://www.epa.gov/report-environment/indoor-air-quality 

Zadbaj o świeże powietrze i dobrą wentylację
Zadbaj o świeże powietrze i dobrą wentylację
Velux

3. Czuj się komfortowo w Twoim domu przez cały rok

Odpowiednia temperatura jest kluczowa dla naszego poczucia komfortu. Często obawiamy się, że latem na poddaszu może być za gorąco i duszno, a zimą chłodno. Teraz nie musisz się o to martwić, jeśli twoje okno dachowe jest odpowiednio zamontowane i wyposażone w rolety wewnętrzne lub przesłony zewnętrzne.  Dzięki roletom i osłonom zewnętrznym VELUX, latem wnętrze nie będzie się przegrzewać, a zimą wychładzać, a ty zapewnisz sobie komfortowe środowisko pracy w domowym biurze o każdej porze roku. Co więcej, przesłony mogą również pomóc w zmniejszeniu zużycia energii wynikającego z konieczności ogrzewania i chłodzenia domu.

Czuj się komfortowo w Twoim domu przez cały rok
Czuj się komfortowo w Twoim domu przez cały rok
Velux

Skorzystaj z akcji promocyjnej VELUX!

Osoby, które zdecydują się na zakup okna dachowego VELUX, i w terminie od 2 kwietnia do 28 maja 2024 zarejestrują się na stronie www.velux.pl/markiza-1zlotrzymają markizę zewnętrzną MHL za 1 zł!

Markizy zewnętrzne MHL, które możesz mieć teraz za 1 zł, blokują, aż do 78% ciepła w pomieszczeniu, a dzięki wytrzymałej i przezroczystej tkaninie siatkowej nie zasłaniają widoku na zewnątrz i zapewniają dostęp do dziennego światła.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wiosenny remont - przemień swoje poddasze