20 unikalnych plakatów polskich artystów

Joanna Biszczanik

Plakaty większości z nas kojarzą się z gigantycznymi zdjęciami naszych ulubionych zespołów, wyrwanymi z gazet dla nastolatków, chaotycznie przyklejonymi na ścianach. Jednak polscy artyści udowadniają, że plakat może być prawdziwym dziełem sztuki. Oto dowody!

plakaty, plakat plakaty polskich twórców
Plakaty polskich twórców
Fot. wallbeing.com

Od stuleci jesteśmy mniej lub bardziej świadomi pewnego faktu: raczej nikt nie lubi "białych ścian". Niezależnie od grupy społecznej czy zainteresowań ludzie próbowali i wciąż chcą dopełniać otaczają ich przestrzeń czymś, co ich inspiruje i sprawi, że wnętrze będzie wyglądało pięknie - obrazami, dywanami, ramkami na zdjęcia, robótkami ręcznymi.

Kilka ostatnich dziesięcioleci zdominowały plakaty. Jednak czy mogą one zastąpić obrazy? Mogą, co więcej - już to robią, dzięki starannej pracy wielu artystów, którzy tworzą najwyższej jakości - nie bójmy się tego słowa - dzieła.

Polskie wzornictwo ma się czym chwalić. Rodzimi projektaci szeroko i ambitnie prezentują swoje umiejętności. Wybraliśmy kilka najciekawszych dzieł ze strony wallbeing.com - jesteśmy pewni, że zechcecie sięgnąć po więcej. Plakaty dostępne są w dwóch rozmiarach (50 x 70 cm i 70 x 100 cm), w różnych wariantach cenowych (89 zł i 119 zł).

Jak Wam się podobają?

ZOBACZ PLAKATY>>


Skomentuj:

20 unikalnych plakatów polskich artystów